Zajímavosti a atrakce v Banjole

Banjole je typická přímořská osada ležící jen 6 km jižně od Puly. Původně rybářská vesnička dnes žije především z turistického ruchu, ale ani na rybaření zde nezapomínají, takže pokud si objednáte ubytování Banjole, musíte určitě ochutnat čerstvé ryby v místních vynikajících restauracích. A nezapomeňte navštívit nádherné město Pula a národní park Brijuni na stejnojmenném souostroví! Naše ubytování v soukromí najdete po celém Chorvatsku. Vybíráme pro vás to nejlepší z našich originálních ubytovacích konceptů, které vám umožní užít si dovolenou a atrakce v Banjole na plné obrátky. „All inclusive“ zahrnuje v ceně za pronájem pobytovou taxu, závěrečný úklid, celkovou spotřebu energií (voda, elektřina, plyn) i ložní prádlo s ručníky.

Výběr z aktivit kolem ubytování v Banjole

Pojem aktivní dovolená v Istrii si každý může vykládat trochu jinak, pravdou však zůstává, že Banjole a jeho okolí je pro takový způsob prožití prázdnin velice dobře připraveno. Samozřejmě, že lze zůstat u lenošení u vody a opalování na sluníčku, avšak z širokého spektra aktivit a zábavy si jistě vybere každý. Primární jsou zde sporty spojené s vodou jako plavání, plachtění, šnorchlování, potápění a různé adrenalinové kratochvíle. Můžete si půjčit motorový člun, šlapadlo, kolo a zahrát si tenis. Poloostrov Kamenjak je výtečnou lokalitou k surfování a procházkám po líbezné přírodě Středomoří. Jeho závěrečná část (jižně od Premantury) je chráněným územím, kterým vedou desítky kilometrů cyklostezek (přes 68 metrů vysoký kopeček Volme) a turistických tras (z Medulinu přes Pješčanu uvalu).

Moře a borové lesy a jiné atrakce v Banjole

Banjole leží na poloostrově mezi zátokami Solin a Slatana. Zátoka Kanalič je známá svými ruinami hradeb kostela sv. Martina, který dříve zdobily lizény. Nedaleko od Banjole se nachází malý a útulný přímořský přístav Pomer. Sportovní nadšenci se mohou těšit v Banjole na perfektně střižený fotbalový trávník a čtyři upravené tenisové kurty. Ale půjčují se samozřejmě také kola, plachetnice nebo motorové čluny. Po celý rok je v Banjole k dispozici také soukromá dětská školka, celá řada obchodů, čerpací stanice a mycí linka pro automobily. Můžete se těšit na skvělou dovolenou v Banjole. Četné zátoky a přírodní pláže v Banjole ukryté mezi borovými lesy nabízejí stín, soukromí a jsou tak vhodné i pro rodiny s těmi nejmenšími dětmi!