Rodinná dovolená Banjole a kouzlo prázdninových domů

Pohodlnost a soukromí na prvním místě

Roztomilá rybářská vesnička a nádherné letovisko Banjole je tím pravým místem pro dovolenou v Banjole, zejména jste-li příznivci aktivní přímořské rekreace. Desítky okolních, nepříliš velkých a zelených ostrůvků v blankytném Jadranu tu skýtají řadu nezapomenutelných scenérií a oku lahodících pohledů. Samozřejmostí jsou zdejší perfektní podmínky pro koupání, opalování, potápění a vůbec kompletní škálu plážové zábavy. Kromě toho je region vyhlášený mezi milovníky plodů moře, na nichž si můžete pochutnat v některé z mnoha místních restaurací. Poznejte s cestovní kanceláří NOVASOL jih Istrijského poloostrova, jeho přírodu, starobylá města a spoustu další atrakcí. Nebudete litovat jako další tisíce turistů, kteří se sem rádi vracejí.

Kde najdete Banjole s apartmány v Chorvatsku

Populární rekreační středisko Banjole (1 000 trvale žijících obyvatel) se nachází v jihozápadní části malebného poloostrova Istrie, jedné z nejznámějších chorvatských prázdninových destinací. Je to jen necelých deset kilometrů jižně od historického klenotu země, starořímského sídla Puly. Vesnici Banjole z jihu a severu ohraničují překrásné, poklidné zátoky Solin a Paltan, kolem nichž jsou umístěny i naše prázdninové domy na Istrii. Pro krajinu je zde typická absence vysokých kopců, naopak pobřeží od Puly až k Medulinu je neuvěřitelně členité a rozhlodané desítkami menších či větších zálivů. Asi 15 km na severovýchod se rozkládá mezinárodní letiště Zračna luka Pula, ale stejně dobře sem dojedete i autem.

Kam v Istrii? V Banjole budete nadšeni!

Pokud rádi při rodinné dovolené v Banjole něco prožijete, bude se vám v Banjole a okolí velice líbit. Proč prázdniny prožít pouze poleháváním u moře a chytáním bronzu, když na jihu Istrie lze dělat tolik věcí. Základem tady samozřejmě jsou vodní aktivity: plavání, plachtění, šnorchlování, potápění, jízda na vodních lyžích nebo na banánu. Dále tady funguje půjčovna motorových člunů, bicyklů a tenisové kurty. Přilehlý poloostrov Kamenjak je chráněným přírodním územím, skvělým místem pro surfování a toulky kouzelnou středomořskou přírodou. Protínají jej také desítky kilometrů fantastických turistických tras a cyklostezek různých obtížností. K nejznámějším se řadí trasa Medulin – Pomer – Pješčana uvala – Banjole – Premantura a také stezka pro horská kola přes pahorek Volme (68 m).

Osvěžující vánek historie a zajímavosti Banjole

Obdivovatelům památek nabízí Banjole ruiny románského kostelíku svatého Mikuláše ze sedmého století v zátočině Kanalič. K vidění jsou též trosky římské rurální vily a pevnost Fort Castiun. Opravdu unikátní historické monumenty pak spatříte zejména v nedalekém krajském centru Pule. Okouzlí vás tu zejména prastarý antický amfiteátr (aréna), monumentální Herkulova brána, ruiny Dianina chrámu či pompézní Augustův palác. Banjole je rovněž vyhlášeným gurmánským centrem, o čemž se během letní dovolené na Istrii nejlépe přesvědčíte na svůj vlastní jazyk. Poskytuje totiž řadu vynikajících restaurací, v nichž ochutnáte především rozličně upravované plody moře, zejména langusty a také ústřice, které se zde už řadu let úspěšně chovají.

Luxusní příroda, pláže a skvělé ubytování Banjole

Celou oblast kolem Banjole lemují hezké a udržované oblázkové pláže. Často se ukrývají pod nevelkými borovicovými háji a pyšní se pozvolným sestupem do průzračných vod blankytného Jaderského moře. K nejvyhledávanějším plážím v Banjole se zde řadí Pješčana Uvala, pobřeží u komplexu Verudela, pěkná pláž Havajka pod pevností San Giovanni, pláže v autokempu Indije i plážičky u areálu Volme. Pěkných míst k chytání bronzu však na jadranských březích najdete ještě mnohem více. Udělejte si čas i na výlet například do působivého jeskynního komplexu Kolombarica. Za vidění stojí též dva falešné fjordy, zátoky Raški a Limski (která je navíc vyhlášená stády dovádivých delfínů).