Prázdninové domy Banjole

Prázdninové domy Banjole jsou vhodné pro každého

Oblast jižního výběžku poloostrova Istrie je doslova prošpikovaná nádhernými letovisky, v nichž si bezva ubytování na Istrii užije celá rodina. Děti radostné cachtání a koupání, jejich rodiče příjemné procházky, senioři spoustu historických památek z kategorie „kdo neviděl, neuvěří“ a na mládežníky čeká duhově rozzářená paleta zábavy, z níž si pořídí bezva fotky na svůj facebookový profil. Přesně tak se tváří i rekreační středisko Banjole, pro příznivce aktivně pojaté přímořské dovolené opravdový ráj na Zemi. Společnost NOVASOL má v městečku i v jeho blízkém okolí dostatek komfortních chalup a chat – stačí si jenom vybrat. Přečtěte si více o výhodách jejich rezervace, o jejich vybavení i jednotlivých aktivitách, které lze v jejich dosahu podnikat.

Výběr z aktivit v okolí ubytování Banjole 

Pojem aktivní dovolená v Banjole si každý může vykládat trochu jinak, pravdou však zůstává, že Banjole a jeho okolí je pro takový způsob prožití prázdnin velice dobře připraveno. Samozřejmě, že lze zůstat u lenošení u vody a opalování na sluníčku, avšak z širokého spektra aktivit a zábavy si jistě vybere každý. Primární jsou zde sporty spojené s vodou jako plavání, plachtění, šnorchlování, potápění a různé adrenalinové kratochvíle. Můžete si půjčit motorový člun, šlapadlo, kolo a zahrát si tenis. Poloostrov Kamenjak je výtečnou lokalitou k surfování a procházkám po líbezné přírodě Středomoří. Jeho závěrečná část (jižně od Premantury) je chráněným územím, kterým vedou desítky kilometrů cyklostezek (přes 68 metrů vysoký kopeček Volme) a turistických tras (z Medulinu přes Pješčanu uvalu).

Jaké památky uvidíte v Banjole

Patříte k milovníkům historie a rádi navštěvujete pomníky dob dávno minulých? V takovém případě se vám bude v Banjole a v jeho okolí moc líbit. Zpestřete si svou rodinnou dovolenou na Istrii prohlídkou pevnosti Fort Castiun, zbytků starořímského venkovského sídla a trosek románského kostela sv. Mikuláše ze 7. století v zátoce Kanalič. Blízký Medulin ukrývá též četné pozůstatky antických vil s mozaikami a k tomu i gotický chrám sv. Anežky ze 14. století. K celodennímu výletu se doslova nabízejí historická města Poreč (byzantská Eufráziova bazilika je součástí dědictví UNESCO), Rovinj (s úchvatným starobylým centrem) a Labin (s pahorkem Stari Grad, kostelem Sveta Marija a čtvrtí Šetalište San Marco). Zlatým hřebem programu je Pula se svou slavnou římskou arénou, Augustovým palácem, Dianiným chrámem a Herkulovou bránou.

Z prázdninového domu Banjole rovnou na pláž

Čistota, drobné oblázky a spousta zábavy charakterizující pláže na Istrii platí i na pobřeží u Banjole. Podél obce se vinou pěkné pláže pokryté vrstvou oblázků, do průzračných vod Jadranu klesají poměrně zvolna a v řadě případů se schovávají pod piniovými háji. K nejoblíbenějším patří břeh u areálu Verudela, hezká pláž Havajka u pevností San Giovanni, pláže Pješčana Uvala či v autokempu Indije a taktéž nevelké pláže u Volme. Za krásnými plážemi se můžete vydat i na poloostrov Kamenjak, k Premantuře, z ubytování v Ližnjan nebo na druhou stranu k Valbandonu. Vidět byste měli též duo nepravých fjordů – několik kilometrů protáhlé zátoky Limski (mezi turisty populární také kvůli četnému výskytu delfínů) a Raški. Nezapomeňte ani na výpravu do zajímavého jeskynního areálu Kolombarica.

Proč si vybrat prázdninový dům v Banjole?

Zaujala vás možnost prožití prázdnin v pohodlného ubytování Banjole? Jedná se skvělou volbu, neboť Banjole náleží mezi nejhezčí resorty Istrijského poloostrova. Lákat vás budou rozšafné břehy severního Jadranu, čisté a bohaté na různé přírodní druhy. Uvítáte dokonalé podmínky ke koupání, opalování, potápění a vůbec širokou paletu plážové zábavy. Banjole dýchá příjemnou atmosférou, skýtá řadu příležitostí k různým aktivitám a ke sportu, zajištění služeb je dostatečné. Bonusem k tomu je rychlá dosažitelnost města Pula se všemi jeho památkami. Pěknou dovolenou v Banjole prožije každý, od dětí přes sportovce až po seniory. Kromě toho je oblast známá mezi milovníky plodů moře, na nichž si pochutnáte v místních hospůdkách.