search

Ubytování Barban

Ubytování Barban, dovolená jako z obrázku

K nejoriginálnějším způsobům ubytování Istrie patří víska Barban na jihu poloostrova Istrie. Budete tady stranou davů hlučných rekreantů a zároveň poblíž pěkných jadranských pláží. Poznáte typickou istrijskou kulturu a navíc se bez problémů dostanete též do zdejších nejoblíbenějších letovisek a velkých měst. Do důležitého přístavu Rijeka i na slovinské hranice to odsud je kolem 60 kilometrů. Barban se nachází na kopci nad úrodným údolím říčky Raša, pokračováním dlouhé zátoky Raški – tak dlouhé a úzké, že je někdy mylně považována za fjord. Díky ní to ovšem z Barbanu budete mít blízko k Jadranu, pouhých několik kilometrů. Nejbližší pláže se rozprostírají na levém břehu klikaté zátočiny u Trgetu a na pravém, kousek od Rebiči. Vlastní jadranské pobřeží s letovisky jako Duga Uvala, Krnički Porat nebo Koromačno se táhne asi 20 minut jízdy od vašeho ubytování Barban.

V Chorvatsku je krásně, pro ubytování Barban to platí stoprocentně

Poloha našeho ubytování Barban je vskutku jedinečná. Leží v jižní polovině Istrijského poloostrova, takže to z něj není daleko ani do Labinu, pod nímž leží význačné rekreační středisko Rabac, ani do Medulinu. Slušně dosažitelný je jak Kvarnerský záliv s ostrovem Cres na východě, tak otevřené Jaderské moře s národním parkem Brijuni na západě. Po hlavní silnici stejně rychle dojedete i do regionální metropole Puly, hojně navštěvované zásluhou svých antických atrakcí v čele s velkým amfiteátrem. Památková výbava Barbanu sice není zdaleka taková, nicméně přesto se zde můžete během dovolené na Istrii pokochat několika historickými zajímavostmi. Vyniká mezi nimi farní barokní kostel sv. Nikola z roku 1701, kostelík crkva Gospe Karmelske a zbytky středověkých městských hradeb. Kromě toho obec disponuje základní infrastrukturou zahrnující obchůdky, kavárnu, poštu a informační centrum.

Ubytování Barban

Ubytování Barban a kulturní bohatství Istrie

Nejbližší barbanské okolí láká mnoha turistickými cíli. Za zmínku stojí zřícenina Rakalj nad jižní částí Raški, historický Stari Grad na Labinem či krápníková jeskyně Feštinsko kraljevstvo. Z vašeho kvalitně vybaveného prázdninového domu Istrie se rozhodně vydejte i za nejslavnějším istrijským zálivem, do Limského fjordu. Podobně jako Raški se jedná o údolí zaplněné mořskou vodou v důsledku geologických změn a nikoliv tání ledovců. Poměrně jedno je to však zdejším delfínům, které tady můžete krásně pozorovat. Zhruba 30 kilometrů od Barbanu najdete na jadranském pobřeží nádherné, starobylé město Rovinj (italsky Rovigno). Vyniká množstvím úzkých, křivolakých uliček, rušnými náměstíčky, domy s barevnou fasádou a velkou jachetní marinou. Vaše ratolesti mnohem více ocení dva rozlehlé zábavní parky: vodní svět Istraland u Novigradu a venkovní Dinopark u Vršaru. Na milovníky vysokohorské turistiky čeká pohoří Učka s horou Vojak (1 396 m).