search

Ubytování Barbariga

Ubytování Barbariga je sympatické

Moře, slunce, pláže, klid a rozmanitá turistická lákadla v okolí, to je stručná charakteristika ubytování Barbariga, prázdninového resortu, který vyrostl prakticky na zelené louce v jižní části poloostrova Istrie. Nabízí prožití příjemné ubytování Istrie všem, kdo ji nutně nemusí trávit v přeplněných rekreačních komplexech, zahrnuti veškerou myslitelnou péčí a neustále řešící, kam si mezi davy rekreantů lehnout u vody. Barbariga se rozkládá zhruba v polovině vzdálenosti mezi dvěma úchvatnými, starobylými městy Pula a Rovinj. Dostanete se sem po malé okresní silnici, která letovisko propojuje s Vodnjanem a Perojí. Nájezd na dálnici A9, po níž se rychle přepravíte na jih i na sever Istrie, je vybudován ve vzdálenosti asi 12 kilometrů. K pobřeží Jadranského moře to budete mít z vašeho komfortního apartmánu v Chorvatsku jenom několik stovek metrů.

Užijte si ubytování Barbariga ve stínu olivovníků

Pláž Barbariga se táhne v délce mnoha kilometrů přibližně od ruiny pevnosti Forno na severu až k zátoce jihovýchodně od letoviska. Zároveň tak lemuje nevýrazný poloostrov zvaný též Punta Cissana podle legendárního antického města, které v osmém století zmizelo v moři. Pláž jako jinde na Istrii pokrývají oblázky, často proložené většími kameny, avšak je poměrně široká, na mnoha místech stíněná hustou vegetací a vždy si na ní najdete pěkný kousek jenom pro sebe. Krajina na dohled ubytování Barbariga je poměrně rovinatá, bez výraznějších kopců, jak je na jihu Istrie obvyklé. Z oken svého ubytování v Chorvatsku tady uvidíte kromě blankytného Jadranu především zemědělská políčka a olivové háje. Rekreační středisko jako takové postrádá nějaké význačnější historické centrum, jeho naprosto převažujícím prvkem jsou moderní stavby, úhledně poskládané do pravidelných formací. Nechybí základní infrastruktura v podobě obchůdků a restaurací.

Ubytování Barbariga

Ubytování na Istrii a dovolená stvořena k rekreaci

Projdete-li se Barbarigou a zamíříte z vaší vily s bazénem v Chorvatsku do nejbližšího okolí, narazíte na celou řadu zajímavých připomínek zdejší dlouhé minulosti. Patří k nim zbytky letního římského sídla z počátku letopočtu s pěknou mozaikovou a freskovou výzdobou. Na severovýchodě se ukrývá archeologický areál Betika, jeden z nejrozsáhlejších na celé Istrii. Pyšní se starověkou vilou, pradávným křesťanským kostelíkem svaté Anežky i klášterem svatého Ondřeje se stařičkou kaplí. Ubytování v Chorvatsku na malebné Istrii určitě využijte k poznání dalších lokálních atrakcí. K těm největším se řadí moderní vodní svět Istraland nedaleko Novigradu, rozsáhlý Dinopark u Vršaru nebo zážitkový ranč Barba Tone nedaleko Mandjadvorce. Z přírodních krás stojí v čele pomyslné hitparády národní park Brijuni (vzdálený od Barbarigy jen pár kilometrů), úzké zátočiny Limská a Raški připomínající fjordy, pohoří Učka a krápníkové jeskyně Baredine Jama.