search

Ubytování Brtonigla

Ubytování Brtonigla, mezi mořem a vnitrozemím

Představte si město obklopené lesními parky, malebnými kopci, bohatou přírodou a kvetoucí flórou. K tomu přidejte okouzlující atmosféru dávných staletí a získáte obraz nevšedního ubytování Brtonigla. Obec se nachází na severozápadě Istrijského poloostrova, nedaleko hranic se Slovinskem a pouhých 9 kilometrů od vyhledávaného pobřeží Jadranu. Rozhodněte se pro ubytování na Istrii právě na tomto magickém místě mezi mořem a vnitrozemím.

Historie a památky kousek od rekreačních domů Brtonigla

Projděte se středověkými ulicemi centra Brtonigly a objevte jeho poklady. Dominuje mu zvonice kostela sv. Zenona, která je vysoká 36 metrů. Další setkání s historií na dovolené v Brtonigle vás čeká v sousedním Buje (etnografické muzeum) nebo v nedalekém Novigradu (staré hradby).

Pláže kousek od ubytování Brtonigla

Vzhledem k výhodné a klidné poloze Brtonigly se k břehům Jaderského moře a jeho krásným plážím dostanete velice rychle. Mezi přímořskými rekreačními středisky Umag a Novigrad se ukrývá celá řada příjemným míst ke koupání jako Potočina nebo Lovrečica s oblázkovými a skalnatými plážemi s možností vodních sportů.

A rozhodně by bylo škoda nevyužít rozsáhlého akvaparku Istralandia, ke kterému se z ubytování v Brtonigla dostanete autem doslova za pár minut. Těšit se můžete na největší bazén s umělým vlnobitím na starém kontinentu, na mimořádně rychlou klouzačku Space Rocket nebo na parádní tobogán Fantasy Hole. Děti se vydovádějí v pirátském hradu.

Dovolená Brtonigla se sportem a rekreací

Relaxujte v jedinečných podmínkách a užijte si čerstvé ovzduší, které nabízí ubytování v Brtonigle. Kříží se tady množství cykloturistických tras, vedoucích do všech koutů Istrie. Určitě se vypravte na procházku půvabnou okolní krajinou.

Akce, zábava a co dělat v Brtonigle

V Brtonigle se také můžete účastnit festivalu čokolády a festivalu Malvazja, který prezentuje sladké víno vyrobené v regionu. Díky své poloze uprostřed políček a vinic nabízejí restaurace města chutná jídla z místních produktů poskytovaných přímo zemědělci. Ubytování Brtonigla představuje aktivní způsob trávení vašich prázdnin.

Atrakce v okolí Brtonigly

Z vesničky můžete vyrazit i na vzdálenější, ovšem stále velice dobře dosažitelná místa Chorvatska, kde vás čekají rozmanité turistické magnety. Rekreační dům Brtonigla využijte k cestě do:

  • zelenajícího se kaňonu řeky Skarline v přírodním parku stejného jména,
  • podzemního sklepa vinařství Mramonica s neobvyklými skalními útvary,
  • do starobylé Poreče (UNESCO).