search
C
| Editor
(First published: )

Ubytování Buje

Nechte se hýčkat v ubytování Buje

Každá země nabízí několik tváří, které se většinou doplňují či dokonce překrývají. To je přesně případ nepříliš známého, historického městečka Buje, které je perfektní destinací pro klidné a pohodové ubytování Buje. Oceníte tady opravdu romantickou, prakticky domácí atmosféru uprostřed malebné istrijské přírody a nenápadných, avšak význačných středověkých památek. Ke kouzelnému pobřeží Jadranu to odtud budete mít jen několik kilometrů, takže si na své přijdou i milovníci mořské rekreace. Velkou výhodou je též jeho dobrá dosažitelnost z České republiky, o mnoho více přímořských lokalit už blíže k nám nenajdete. Zároveň nejsou daleko ani největší přírodní a oddechové zajímavosti celého Istrijského poloostrova.

Kde vyzkoušet ubytování prázdninových domů Istrie

Nevelké Buje (5 tisíc stálých obyvatel) se rozprostírá v severozápadní části turisticky populárního poloostrova Istrie. Tedy nedaleko (cca pět kilometrů)) hranic se Slovinskem, jen 15 minut jízdy od pobřeží Jaderského moře a jeho vyhlášených rekreačních středisek. Nejblíže z nich leží to nejsevernější z nich, rušný Umag (asi čtvrt hodiny jízdy autem). Všude kolem je k dispozici dostatečné množství kvalitního a dobře zařízeného ubytování na Istrii. Pula, hlavní město Istrijského kraje, se nachází na opačném konci poloostrova (tzn. zhruba 80 km). K jeho srdci u městečka Pazin dojedete za necelou hodinku cesty. Východním směrem, za masivem Čičarija, pulsuje významný přístav Rijeka.

Co dělat a co si užít na dovolené u moře v okolí Buje

Blízké i vzdálenější okolí Buje kypí vysokým počtem nejrůznějších aktivit a zábavy. Využijte své ubytování Chorvatsko například k prozkoumání mnoha známých potápěčských terénů u průzračně čistého jaderského pobřeží (ty nejznámější se táhnou zcela na jihu u Medulinu). Dáváte-li spíše přednost koňskému sedlu a vzduchu svištícímu kolem uší, projeďte se nádhernou krajinou kolem vyhlášeného ranče Barba Tone u Mandjadvorce. Na své si určitě přijdou všichni sportovci a milovníci aktivního prožití volného času. Istrie má skvělé podmínky pro turistiku i méně náročné procházky, jízdu na bicyklech či kolečkových bruslích. Prim však hrají všechny možné druhy vodních sportů, plážovým volejbalem počínaje a adrenalinovými aktivitami konče.

Z prázdninového domu za doteky historie v Buje

Městečko Buje, tyčící se na panoramatickém kopci, bylo osídleno již v antických dobách a jeho dnešní působivá podoba byla formována zejména v časech nadvlády Benátské republiky od 14. do 18. století. Z tohoto období také pochází většina jeho skvostných pamětihodností, které budou z vašeho prázdninového domu na Istrii lehce dosažitelné. Týká se to hlavně úchvatného starého města, protkaného spletí křivolakých uliček s pitoreskními kamennými domky. Centrálnímu náměstí vévodí výstavní barokní kostel panny Marie, jehož zvonice je už z dálky nepřehlédnutelná. Kousek od něj se nalézá okázalý gotický benátský palác z 15. století, bohatě zdobený vzácnými freskami. Objevíte zde také pozůstatky obranné tvrze, středověkého opevnění a obranných bašt.

Luxusní zážitky a luxusní vily v Chorvatsku

Prožijte dny plné pohody, odpočinku, sportu i zábavy v istrijském městečku Buje. Budete na ně dlouho vzpomínat, především zásluhou jeho přírodních krás a zajímavých lokalit. Na každého tu totiž čeká něco přitažlivého, každý si zde může vybrat ze spousty aktivit. Senioři se kupříkladu mohou procházet podél členitého jadranského pobřeží a zastavit se v jedné z četných kaváren, sportovci využijí některý z řady víceúčelových areálů (zahrnujících tenisové kurty, půjčovny sportovního náčiní nebo fitness centra). I dovolená s dětmi v Chorvatsku si zde nese punc výjimečnosti, který ještě umocňují dva obří, moderní vodní parky. A každý, kdo má rád dějiny, si přijde na své v bohatých městech jako Poreč či Rovinj.