search

Ubytování Buje

Ubytování Buje vás bude hýčkat

Každá země nabízí několik tváří, které se většinou doplňují či dokonce překrývají. To je přesně případ nepříliš známého, historického městečka Buje, které je perfektní destinací pro klidné a pohodové ubytování Buje. Oceníte tady opravdu romantickou, prakticky domácí atmosféru uprostřed malebné istrijské přírody a nenápadných, avšak význačných středověkých památek. Ke kouzelnému pobřeží Jadranu to odtud budete mít jen několik kilometrů, takže si tu během ubytování Istrie na své přijdou i milovníci mořské rekreace. Velkou výhodou je též jeho dobrá dosažitelnost z České republiky, o mnoho více přímořských lokalit už blíže k nám nenajdete. Zároveň nejsou daleko ani největší přírodní a oddechové zajímavosti celého Istrijského poloostrova.

Kde vyzkoušet ubytování Buje v prázdninových domech Istrie

Nevelké Buje (5 tisíc stálých obyvatel) se rozprostírá v severozápadní části turisticky populárního poloostrova Istrie. Tedy nedaleko (cca pět kilometrů) hranic se Slovinskem, jen 15 minut jízdy od pobřeží Jaderského moře a jeho vyhlášených rekreačních středisek. Nejblíže z nich leží to nejsevernější z nich, rušný Umag (asi čtvrt hodiny jízdy autem). Všude kolem je k dispozici dostatečné množství kvalitního a dobře zařízených prázdninových domů na Istrii. Pula, hlavní město Istrijského kraje, se nachází na opačném konci poloostrova (tzn. zhruba 80 km). K jeho srdci u městečka Pazin dojedete za necelou hodinku cesty. Východním směrem, za masivem Čičarija, pulsuje významný přístav Rijeka.

Ubytování Buje

Co dělat a co si užít na dovolené u moře při ubytování Buje

Blízké i vzdálenější okolí Buje kypí vysokým počtem nejrůznějších aktivit a zábavy. Využijte své ubytování Chorvatsko například k prozkoumání mnoha známých potápěčských terénů u průzračně čistého jaderského pobřeží (ty nejznámější se táhnou zcela na jihu u Medulinu). Dáváte-li spíše přednost koňskému sedlu a vzduchu svištícímu kolem uší, projeďte se nádhernou krajinou kolem vyhlášeného ranče Barba Tone u Mandjadvorce. Na své si určitě přijdou všichni sportovci a milovníci aktivního prožití volného času. Istrie má skvělé podmínky pro turistiku i méně náročné procházky, jízdu na bicyklech či kolečkových bruslích. Prim však hrají všechny možné druhy vodních sportů, plážovým volejbalem počínaje a adrenalinovými aktivitami konče.

Z prázdninového domu za doteky historie v Buje

Městečko Buje, tyčící se na panoramatickém kopci, bylo osídleno již v antických dobách a jeho dnešní působivá podoba byla formována zejména v časech nadvlády Benátské republiky od 14. do 18. století. Z tohoto období také pochází většina jeho skvostných pamětihodností, které budou z vašeho prázdninového domu na Istrii lehce dosažitelné. Týká se to hlavně úchvatného starého města, protkaného spletí křivolakých uliček s pitoreskními kamennými domky. Centrálnímu náměstí vévodí výstavní barokní kostel panny Marie, jehož zvonice je už z dálky nepřehlédnutelná. Kousek od něj se nalézá okázalý gotický benátský palác z 15. století, bohatě zdobený vzácnými freskami. Objevíte zde také pozůstatky obranné tvrze, středověkého opevnění a obranných bašt.

Luxusní zážitky a luxusní vily v Chorvatsku

Prožijte dny plné pohody, odpočinku, sportu i zábavy během ubytování Buje. Budete na ně dlouho vzpomínat, především zásluhou jeho přírodních krás a zajímavých lokalit. Na každého tu totiž čeká něco přitažlivého, každý si zde může vybrat ze spousty aktivit. Senioři se kupříkladu mohou procházet podél členitého jadranského pobřeží a zastavit se v jedné z četných kaváren, sportovci využijí některý z řady víceúčelových areálů (zahrnujících tenisové kurty, půjčovny sportovního náčiní nebo fitness centra). I dovolená s dětmi v Chorvatsku si zde nese punc výjimečnosti, který ještě umocňují dva obří, moderní vodní parky. A každý, kdo má rád dějiny, si přijde na své v bohatých městech jako Poreč či Rovinj.