search

Dovolená a pobyt v Buzetu

Zkuste prázdninové domy v Chorvatsku kolem Buzetuc

Ubytování na Istrii, byty a apartmány v Chorvatsku

Spojte nedotčenou přírodu divokých hor s fantastickými krajinnými scenériemi a termálními prameny, a získáte místo jako malované pro. Přidejte vybrané lahůdky středomořské kuchyně, desítky kilometrů turistických tras a cyklostezek spolu s pitoreskními městečky a vesničkami. To vše dobarvěte dlouhou a zajímavou historií, přívětivostí místních obyvatel a výběrem ze dvou mořských pobřeží, a už se nemusíte ptát, kam do Chorvatska. Rekreační domy na Istrii jsou okouzlující. Zvláště, toužíte-li po něčem skutečně originálním a zcela neokoukaném. Rozhodnete-li se strávit dovolenou v malebném istrijském Buzetu, budete mít jistotu neopakovatelných prázdnin se spoustou kouzelných zážitků. Přečtěte si náš základní přehled toho nejvíce zajímavého, co vás v této severochorvatské lokalitě čeká.

Kde se u Buzetu nachází rekreační domy v Chorvatsku

Buzet (6 tisíc stálých obyvatel) se hrdě tyčí na 150 metrů vysokém kopci uprostřed údolí význačné istrijské řeky Mirny. Je to v severním vnitrozemí chorvatského poloostrova Istrie, jen pár kilometrů od hranic se Slovinskou republikou. Lemuje jej velkolepá vápencová pahorkatina Čičarija, zvedající se až do výše 1 271 metrů (Veli Planik). Buzet, v němž si můžete zajistit pronájem prázdninového domu na Istrii, leží přesně na půli cesty mezi východními a západními břehy Istrijského poloostrova. K Jaderskému moři to tedy odsud budete mít zhruba 40 kilometrů. Do velkého přístavu Rijeka to je o něco dále, stejně jako do Puly, hlavního města celého regionu.

Lákavé nabídky pronájmu domu v Buzetu

Velké množství prázdninových domů na Istrii kolem městečka Buzet poskytuje unikátní koncept CK NOVASOL zvaný „All inclusive“. Pro řadu z vás se možná stane oním zásadním závažím na misce vah, které nasměruje váš zájem k využití našich služeb. Nepleťte si ho však s podobně pojmenovanou nabídkou, využívanou během klasických pobytů u moře. Ve skutečnosti je totiž ještě výrazně výhodnější, vždyť cena za celkový pronájem v tomto konceptu zahrnuje úklid na závěr, finální spotřebu energií (tedy el. proud, plyn, voda apod.), ale též ručníky s povlečením. Ložní prádlo se prakticky vždy vyměňuje jednou za sedm dní. Cena All inclusive obsahuje i pobytovou taxu (čili rekreační poplatek), která bývá v mnoha zemích na jihu Evropy povinná.

Jedinečné zázemí našich vil v Chorvatsku

Při rezervaci vašeho pobytu v Buzetu od cestovní kanceláře NOVASOL nemějte z ničeho obavy. Všechny nabízené chaty na Istriiu jsou podrobeny zevrubné obhlídce a vždy je od jejich majitelů vyžadováno kvalitní vybavení domu a dokonalá čistota. Naprostým základem je komfort a dostatek prostoru v jednotlivých místnostech. Nechybí samozřejmě ani moderní záchody (evropský standard), nádherné koupelny s vanou či sprchovým koutem, ani dostatečně zařízená kuchyň, ve které je potěšením vařit. Byť určitě zavítáte do některé buzetské restaurace za ochutnávkou skvělé chorvatské gastronomie, jistě uvítáte možnost, čas od času si něco ukuchtit přímo v domě. K takovému účelu jsou připraveni nejrůznější kuchyňští pomocníci v čele se sporákem, chladničkou, mikrovlnkou či kávovarem.

S problémy se během ubytování v Chorvatsku vypořádáte rychle a účinně

Během vaší dovolené na Istrii jsme neustále s vámi, připraveni řešit jakékoliv problémy s ubytováním, aby vaše rekreace proběhla nerušeně a v dokonalé pohodě. V případě libovolného nepohodlí nebo poruchy v pronajaté nemovitosti ze všeho nejdříve zkuste kontaktovat správce objektu. Nevyhoví-li z jakýchkoliv důvodů (např. kvůli dlouhodobé nepřítomnosti) neprodleně vaší žádosti, jsou připraveny ji v týdnu od 9 do 16 a v sobotu do 13 hodin účinně řešit servisní kanceláře NOVASOL v Rijece, Pule a Poreči. Mimo tuto dobu i jindy můžete volat naší hotline 00385 / 982 549 18, jež je ve všední dny v provozu nonstop, v sobotu od 14 do 20 a v neděli od 9 do 19 hodin. V pohotovosti je i centrála NOVASOL v Dánsku na čísle 0045 / 97 97 57 57.

Nejlepší aktivity při dovolené s dětmi v Chorvatsku

Poblíž i ve větší vzdálenosti od Buzetu najdete četné příležitosti rozmanité zábavy a aktivit. Vaše chatu na Istrii se tak může stát ideálním nástupním místem pro nenáročné procházky, jízdu na bicyklech nebo kolečkových bruslích, ale též k pořádným výšlapům do kopců. V překrásné krajině okolo známého ranče Barba Tone nedaleko vísky Mandjadvorce doporučujeme vyzkoušet jízdu na koni a užít si zdejšího zdravého povětří. Na své si prostě přijdou všechny sportovní duše a nadšenci do hodnotného prožití svého volného času. Nabízí se také využití nedalekého Jadranu, kde je připravena pestrá paleta vodních (a také adrenalinových) sportů, beach volejbalu a jiných tělesně prospěšných činností.

Za istrijskou akcí do luxusního apartmánu v Chorvatsku

Zajímavými místy se Istrie doslova jenom hemží, záleží na vás, které z nich se rozhodnete podrobněji poznat. Například Pula, hlavní sídlo poloostrova, proslula výtečně zachovanou antickou arénou, mnoha dalšími památkami a pořádáním velkého filmového festivalu. K největším přírodním tahákům oblasti se řadí pazinské krasové jeskyně a podlouhlá zátočina nazývaná romanticky Limský fjord (přestože geologicky se jedná o čistokrevný záliv vytvořený zatopením ústím řeky). Pobyt v Chorvatsku si můžete osladit též ochutnávkou bioproduktů na ekologické farmě Žminj či degustací ve vinném sklípku populárního vinařství v Barbanu. Nejenom děti si užijí krásné odpoledne v některém z istrijských akvaparků: Aquacolors se nachází nedaleko historické Poreče a Istrialand kousek od rušného Umagu.

Dějepisná procházka během ubytování v soukromí v Chorvatsku

Buzet se pyšní skutečně efektní historickou podívanou. Její základ tvoří změť romanticky modelovaných, křivolakých uliček s kamennými domky až ze 13. století. Dodnes je obehnána zbytky středověkého opevnění ze století šestnáctého, jimž vévodí dvě původní, pompézní městské brány Vela Vrata a Mala Vrata. Místním unikátem je zrekonstruovaný gotický kostel Panny Marie, částečně vytesaný do skály. V rámci pronájmu chat na Istrii oceníte, že Buzet je také cennou archeologickou lokalitou a na jeho území byly objeveny byzantské a románské hrobky. Navíc můžete vyrazit do ostatních starobylých měst Istrie, jako jsou kouzelný přístav Rovinj, případně Labin a vnitrozemský Pazin.

Jak si užít rodinnou dovolenou v Chorvatsku

Okolí Buzetu je známým nalezištěm bílých lanýžů, které tu můžete ochutnat v řadě stylových restaurací nebo při každoročně pořádaných, tradičních „lanýžových“ slavnostech Subotina. Největším lákadlem oblasti je ovšem bezesporu mimořádně nádherná příroda, v níž můžete potkat i divoce žijící zástupce chorvatské fauny. Nezapomenutelné jsou zejména toulky bílým masivem Čičarija podél nejvýznamnější istrijské řeky Mirny. Nedaleký kopec Raspadalica je známým centrem extrémních sportů, na němž si můžete vyzkoušet například paragliding. Zarezervujte si včas své ubytování na Istrii! Hory v Chorvatsku jsou na Istrii skutečně velice půvabné, jak se přesvědčíte během túry do pohoří Učka (nejvyšším bodem tam je hora zvaná Vojak, 1 396 m). Vyzkoušejte i potápění v průzračných jadranských vodách poblíž Medulinu.

Jak se bez problémů dostat na víkend v Chorvatsku

Téměř celá trasa Rakouskou republikou a Slovinskem vede po autostrádách, závěrečnou část na Istrijský poloostrov lze zdolat přes Maribor a Záhřeb, či skrze Lublaň a Terst. Buzet leží uprostřed vzdálenosti mezi novými dálnicemi A7 a A9, nejvýhodnější však je uhnout ze slovinské dálnice ještě před Koperem a Terstem (u Gabrovice) a do Buzetu přijet po horské silnici přes Grašišče. Nezapomeňte především na přísné dodržování všech dopravních předpisů a na pravidelný odpočinek. Dovolená v Chorvatsku vám neuteče a dostatečná, aktivní pauza po každých sto dvaceti minutách jízdy na dálnici je jednoduše povinností. Pospíchat se nevyplácí. Taktéž si zajistěte kvalitní cestovní pojištění.

Proč strávit letní dovolenou v Chorvatsku, v Buzetu

Provedeme-li si stručnou rekapitulaci, vychází nám z ní zcela zřetelně, že Buzet patří zaslouženě mezi nejhezčí vnitrozemské lokality celého Istrijského poloostrova. Očekávejte dostatek pěkných rekreačních domů na Istrii, vysoké hory, ale též nádherné, dobře dostupné pobřeží severního Jaderského moře, které je zde bohaté na různé druhy fauny a flóry. Proto je u něj velmi oblíbený sportovní rybolov a potápění, hlavně na jihu u Medulinu. Buzet pulsuje poklidnou, rekreační atmosférou, ukrývá řadu příležitostí k rozmanitým aktivitám i ke sportu, infrastruktura je naprosto dostatečná. Velkou výhodou k tomu všemu je i blízkost velkého města Rijeka se všemi jeho obchody a lékařskou službou. Pěkné prázdniny v Buzetu zažijí všichni, od dítek školou povinných přes sportovce až po osoby seniorského věku.