search

Ubytování Buzet

Ubytování Buzet v prázdninových domech

Spojte nedotčenou přírodu divokých hor s fantastickými krajinnými scenériemi a termálními prameny, a získáte místo jako malované pro. Přidejte vybrané lahůdky středomořské kuchyně, desítky kilometrů turistických tras a cyklostezek spolu s pitoreskními městečky a vesničkami. To vše dobarvěte dlouhou a zajímavou historií, přívětivostí místních obyvatel a výběrem ze dvou mořských pobřeží, a už se nemusíte ptát, kam na ubytování Istrie. Zvláště, toužíte-li po něčem skutečně originálním a zcela neokoukaném. Rozhodnete-li se strávit dovolenou v malebném istrijském Buzetu, budete mít jistotu neopakovatelných prázdnin se spoustou kouzelných zážitků. Přečtěte si náš základní přehled toho nejvíce zajímavého, co vás v této severochorvatské lokalitě čeká a shlédněte nabídku ubytování Buzet.

Nejlepší aktivity při dovolené s dětmi v Buzetu

Poblíž i ve větší vzdálenosti od Buzetu najdete četné příležitosti rozmanité zábavy a aktivit. Vaše dovolená na Istrii se tak může stát ideálním obdobím pro nenáročné procházky, jízdu na bicyklech nebo kolečkových bruslích, ale též k pořádným výšlapům do kopců. V překrásné krajině okolo známého ranče Barba Tone nedaleko vísky Mandjadvorce doporučujeme vyzkoušet jízdu na koni a užít si zdejšího zdravého povětří. Na své si prostě přijdou všechny sportovní duše a nadšenci do hodnotného prožití svého volného času. Nabízí se také využití nedalekého Jadranu, kde je připravena pestrá paleta vodních (a také adrenalinových) sportů, beach volejbalu a jiných tělesně prospěšných činností.

Ubytování Buzet

Za istrijskou akcí z krásného ubytování Buzet

Zajímavými místy se Istrie doslova jenom hemží, záleží na vás, které z nich se rozhodnete podrobněji poznat. Například Pula, hlavní sídlo poloostrova, proslula výtečně zachovanou antickou arénou, mnoha dalšími památkami a pořádáním velkého filmového festivalu. K největším přírodním tahákům oblasti se řadí pazinské krasové jeskyně a podlouhlá zátočina nazývaná romanticky Limský fjord (přestože geologicky se jedná o čistokrevný záliv vytvořený zatopením ústím řeky). Dovolenou v Chorvatsku si můžete osladit též ochutnávkou bioproduktů na ekologické farmě Žminj či degustací ve vinném sklípku populárního vinařství v Barbanu. Nejenom děti si užijí krásné odpoledne v některém z istrijských akvaparků: Aquacolors se nachází nedaleko historické Poreče a Istrialand kousek od rušného Umagu.

Jak si užít rodinnou dovolenou na Istrii

Okolí Buzetu je známým nalezištěm bílých lanýžů, které tu můžete ochutnat v řadě stylových restaurací nebo při každoročně pořádaných, tradičních „lanýžových“ slavnostech Subotina. Největším lákadlem oblasti je ovšem bezesporu mimořádně nádherná příroda, v níž můžete potkat i divoce žijící zástupce chorvatské fauny. Nezapomenutelné jsou zejména toulky bílým masivem Čičarija podél nejvýznamnější istrijské řeky Mirny. Nedaleký kopec Raspadalica je známým centrem extrémních sportů, na němž si můžete vyzkoušet například paragliding. Zarezervujte si včas své ubytování na Istrii! Hory v Chorvatsku jsou na Istrii skutečně velice půvabné, jak se přesvědčíte během túry do pohoří Učka (nejvyšším bodem tam je hora zvaná Vojak, 1 396 m). Vyzkoušejte i potápění v průzračných jadranských vodách poblíž Medulinu.