search

Ubytování Duga Uvala

Dovolená a ubytování Duga Uvala dle vašich představ

Zkuste pohostinné letovisko Duga Uvala na Istrii

Malebné pláže, ukryté v zátokách mezi skalnatými útesy, nádhernou okolní přírodu borových hájů, olivových alejí a vinic i blízkost světoznámých historiých památek – to vše nabízí útulné rekreační letovisko Duga Uvala. Toužíte-li po dovolené na Istrii jako z obrázku, jste na správném místě. Moderní resort pochází z roku 1991 a naleznete tu jak nesčetné příležitosti k vodním sportům, tak odpočinek v lázeňském provozu. Duga Uvala se rozprostírá na jihovýchodním pobřeží Istrijského poloostrova, praktiy u konce překrásné zátoky Vinjole. Jedná se o nejjižnějším letovisko tzv. Kvarnerské riviéry, proto poskytuje četné příležitosti kvalitního ubytování v Chorvatsku. Na dohled odtud budete mít známý jadranský ostrov Cres. Památkové klenoty Istrie, města Pula a Medulin, leží pouhých dvacet kilometrů na jihozápad.

V sepětí s blankytným Jadranem a ubytování Duga Uvala

Resort Duga Uvala vyrostl kolem obřího hotelu Croatia s léčebným a rehabilitačním centrem, v posledních letech tu vyrostly hlavně pěkné prázdninové domy Istrie. Disponuje několika kouzelnými oblázkovými plážemi, zařezanými do skalnatého pobřeží zátočiny a lemovanými typiými borovicovými lesíky. Pobřežní vody jsou vyhlášeným místem pro vodní sporty a užijete si v nich zejména potápění, windsurfing nebo podmořský rybolov. Zatouláte-li se do malebného okolí Duga Uvala, budete okouzleni zejména panenskou lesnatou vnitrozemskou přírodou. Zaujmou vás však taktéž pitoreskní zemědělské vesničky, jako jsou Kavran, Šegotiči či Petrušku, v nichž jako by se nadobro zastavil čas. Můžete se tu rovněž vydat na nezapomenutelné treky po útesech, kde vám naskytnou skvostné, nezapomenutelné výhledy na průzračný Jadran.

Vydejte se z Puly do Rijeky a zase zpátky

Prohlédněte si naší nabídku a vyberte si z hezkého ubytování Duga Uvala. Blízko to z nich je hlavně do starověkého archeologiého naleziště Nesacticum a především do starořímského města Pula. Jedná se zřejmě o nejznámější turistiý cíl Istrie s úchvatnými antiými památkami, mezi něž se řadí například zachovaný amfiteátr, Augustův palác nebo monumentální Herkulova brána. Mimo toho vás tu uchvátí i středověké staré město, protkané sítí křivolakých uliček s prastarými kamennými domy. K dalším cílům výletů po Istrii patří starobylá Rovinj s magiým, až pitoreskně působícím historiým centrem. Po dálnici, začínající na polovině cesty mezi Pulou a obcí Duga Uvala, se od vašeho kvalitně vybaveného apartmánu v Chorvatsku rychle a pohodlně dostanete až k rozsáhlému akvaparku Istralandia u Novigradu. Zajet můžete i do pohoří Čičarija a Velka Učka nebo do významného přístavu Rijeka.