search

Ubytování Fažana

Ubytování Fažana včetně prázdninových domů

Malé rybářské městečko situované na Západoistrijské přímoří, jen co by kamenem dohodil od historického a kulturního centra regionu Puly, je další destinací, kde se dá sehnat ubytování Istrie s tím největším komfortem. Ubytování Fažana se může pochlubit pestrou historií sahající až do antiky, během které již byla vyhledávaným místem pro odpočinek. Historické osídlení v ní v průběhu času zanechalo gotický farní kostel sv. Kosmy a Damiána nebo malý gotický kostel Panny Marie Karelské – oba dva s částečně zachovanými freskami.

Ubytování v oblíbeném letovisku Fažana

Ubytování Fažana najdete i v této části města. Fažana a její okolí ale samozřejmě nabízí i to hlavní, za čím se většina turistů vydává na letní dovolenou, tedy moře a pláže. V oblasti naleznete hned několik zátok a pláží, díky hustému lesnímu porostu navíc řada z nich nabízí i stín a odpočinek od přímého slunce. Národní park Brijunské ostrovy je navíc vzdálen jen dva kilometry od pobřeží Fažany, která parku slouží jako hlavní přístupový bod i parkoviště zároveň. Díky rozvoji turistického ruchu se počítá s rozvojem možností ubytování v soukromí ve Fažaně. Toužíte-li po klidné a pohodlné dovolené, mohla by to tady být ta správná volba právě pro vás. Ale i velké skupiny si příjdou na dovolené na Istrii na své. Domy s překrásným výhledem a některé i s bazénem bývají k dispozici i celoročně a pro početnější rodiny.

Ubytování Fažana

Kouzlo prázdninových domů nejen na Istrii

Léto s sebou přináší i tradiční slavnosti – Fažanskou noc a Průvod sardelí, který souvisí s lovem sardelí v oblasti na ryby bohatými vodami. Fažana je další z ideálních destinací pro trávení letní dovolené v Chorvatsku, které Istrijský poloostrov nabízí. Díky blízkému městu Pula nabízí pestré možnosti výletů a jiných aktivit, dobře zabavit se dá ale i přímo v městečku nebo na blízkých Brijunských ostrovech, které jsou vyhlášeným národním parkem s řadou vhodných míst ke koupání i sportovním aktivitám. Kvůli nízké ubytovací kapacitě na ostrovech je ale k nejvhodnější zvolit právě ubytování v Chorvatsku, které je stále populárnější a najdete zde především apartmány a prázdninové domy, kde můžete letní dovolenou strávit v klidu a bez obav i s celou rodinou a dětmi včetně domácích mazlíčků.