Prohlídněte si atrakce Fažana

Dovolená na Istrii, zábava na vaší dovolené

Fažana, malé rybářské městečko s pěkným přístavem se nachází v jihozápadní části Istrijského poloostrova, jen 6 km severozápadně od Puly. Městečko se nachází prakticky přímo naproti souostroví Brijuni a je tak dobře chráněno před otevřeným mořem. Pronajměte si apartmán nebo prázdninový dům na Istrii v letovisku Fažana, které si oblíbili již římští patricijové v antice!

Jaké památky uvidíte při pronájmu domu Fažana

Ačkoliv se to na první pohled nezdá, historie Fažany sahá až hluboko do minulosti, do dob Římské říše. Do dnešních časů si zde můžete prohlédnout několik architektonických památek, především pak sakrálních středověkých staveb. Centru městečka vévodí gotický kostelík svatého Kuzmy a svatého Damiána s pompézní zvonicí, který ukrývá zajímavá malířská díla a fragmenty původních fresek z 15. století. Unikátní gotické fresky vás uhranou během dovolené Fažana i v nedalekém kostele Panny Marie Karmelské ze 14. století a zajímavým architektonickým klenotem je i kostel svaté Elizej se středověkým hřbitovem. Tento svatostánek pochází již z 6. století a byl vybudován na rozpadajících se základech římské vily.

Fažana, vynikající víno a sardinky

Dříve byla Fažana proslulým rybářským přístavem u stejnojmenného kanálu, kde se nacházela jedna z největších továren na zpracování sardinek, a o čemž svědčí také známý Svátek sardelí konající se pravidelně v srpnu. Dnes je Fažana městečkem, které se proslavilo cestovním ruchem a zejména tím, že ze zdejšího přístavu vyplouvají výletní lodě do nádherného národního parku Brijuni na ostrovech Veli a Mali Brijun. Kopcovitý region ve vnitrozemí je díky svým ovocným sadům, vinicím a olivovým hájům obzvlášť malebnou a úrodnou oblastí. V okolí Fažany se nachází samozžejmě velké množství vinic a ovocných sadů. Chloubou Fažany je také veřejná pláž Dječje igraliště u ulice Aleja maslina, která je vhodná i pro malé děti a tělesně postižené a kde si můžete zapůjčit lehátka, slunečníky nebo si pronajmout hřiště pro plážový volejbal. Prohlédněte si naši nabídku ubytování v Chorvatsku a budete mile překvapeni.