Chaty a chalupy na letovisku Fažana

Dovolená na Istrii, pobyt v Chorvatsku

Argumenty pro letovisko Fažana a jeho chaty v Chorvatsku

Ubytování v Chorvatsku

Pohádková rybářská vesnička Fažana je dynamicky se rozvíjející, poklidné letovisko na poloostrově Istrie. Jeho největší devízou je průzračné Jaderské moře s krásnými plážemi a dostupnost známých istrijských ostrovů včetně věhlasného národního parku Brijuni. Body do žebříčku nejlepších chorvatských rekreačních center získává také mimořádně působivou rurální krajinou v okolí, která je protkána lány vinné révy, úrodných polí a olivových hájů. Objevíte zde však i spoustu historických památek (od antických arén po křesťanské chrámy) a dalších zajímavých míst. Stačí jen vybrat si některou z mnoha pohodlných chat na Istrii od cestovní kanceláře NOVASOL a splní se vám sen o nádherně prožitých prázdninách u moře.

Kam na dovolenou v Chorvatsku, pokud vyrazíte do Fažany

Dnešní Fažana není nijak rozlehlá (má zhruba 3 500 stálých obyvatel), což jí ostatně přidává na přitažlivosti. Rozprostírá se v jihozápadní části oblíbeného rekreačního poloostrova Istrie, jen necelých deset kilometrů od jeho největšího historického klenotu, antického města Puly (vedle níž funguje mezinárodní letiště Zračna luka). Na dohled Fažany se v Jaderském moři rozkládá úchvatný ostrovní národní park Brijuni, kam z místního přístavu jezdí pravidelné lodní linky. Blízko z našich pohodlných rekreačních domů na Istrii je to však i do dalšího většího města Vodnjan, na úplný jih do sportovně laděného Medulinu a samozřejmě i do sousedních prázdninových resortů Peroj a Valbandon. Velký přístav Rijeka v srdci Kvarnerského zálivu je asi hodinu cesty autem daleko.

Pronájem chalupy v Chorvatsku kdykoliv a s internetem

Chtěli byste do vašeho rekreačního domu na Istrii dorazit v jiný den než v sobotu nebo v neděli? S programem „libovolný den příjezdu“ (platným v průběhu sezón D a E) to není žádný problém. Znamená totiž, že do Fažany můžete přijet v jakýkoliv den během týdne, tedy od pondělí až do neděle. Kalendář s podrobnostmi k jednotlivým objektům naleznete v kalendář a ceny. Podobně snadné řešení vám NOVASOL nabízí v případě, že potřebujete mít zajištěno nepřetržité on-line připojení a navíc bez omezení objemu stažených dat. Vyberte si dům zařazený do konceptu Internet PLUS a bez omezení budete spojeni doslova s celým světem.

Pronájem chaty v Chorvatsku pouze se špičkovým vybavením

Projdete-li naše vily s bazénem v Chorvatsku od shora dolů a zleva doprava, vždy si můžete být jisti jejich čistotou a důrazem na každý detail. Začněme například kuchyní: kromě běžných pomocníků, jako jsou lednička, mikrovlnná trouba, sporák či kávovar, bývá většinou vybavena i několika roboty, kteří chtějí být neustále užiteční. Vaření přímo v domě tak není žádný problém – přesto vás to neobírá o možnost večeře v některé z místních fažanských hospůdek (např. Stara Konoba či Karlen). Důležitou součástí všech domů jsou pochopitelně i sociální zařízení, zahrnující moderní WC a bohatě zařízené koupelny s vanou nebo se sprchovacím koutem. Povinností je dostatek šatních skříní v pokojích a útulný obývací pokoj s televizorem a gaučem.

Poruchy během ubytování v Chorvatsku řešíme okamžitě. Jak?

Cílem společnosti NOVASOL je, aby vaše rekreace v některé z našich komfortních nemovitostí v Chorvatsku byla bezproblémová, a vy jste si o dovolené skvěle odpočinuli. Proto budeme po celou dobu vašeho pobytu nad vámi bdít a setkáte-li s jakýmkoliv zádrhelem v ubytování na letovisku Fažana, neváhejte nás kontaktovat. Kromě správce vaší nemovitosti v místě se můžete kdykoliv obrátit na naše servisní kanceláře v Pule, Poreči a Rijece, které jsou v provozu přes týden od 9 do 16 hodin a v sobotu do 13.00. Dále vám v Chorvatsku bude k dispozici nouzová horká linka 00385 / 98 25 49 18, ve všední dny nonstop, o víkendu od 14 do 20 hodin v sobotu a od 9 do 19 hodin v neděli. Číslem 0045 / 97 97 57 57 se pak dovoláte na centrálu NOVASOL v Dánsku, kde budeme vaše žádosti rovněž účinně a neprodleně řešit.

Aktivity ve Fažaně při pronájmu chaty v Chorvatsku

Kolem Fažany vás očekává vás vskutku velice pěkná příroda, romantikou vonící pláže se šplouchajícími vlnkami Jadranu a různé přitažlivé kulturní památky. Vyhledávanou aktivitou v okolí Fažany jsou výletní plavby lodí či historickou plachetnicí. Dopřejte si během dovolené a letovisku Fažana například příjemnou cestu k břehům ostrova Cres. Ukrývají četné zátoky s křišťálově čistou vodou a báječnými plážičkami. Za prozkoumání stojí i protáhlá zátoka Raški na istrijském pobřeží, od fažanského pobřeží vzdálená necelou hodinu pěší chůze. Svým tvarem tolik evokuje proslulý Limský fjord, ukrytý asi 40 kilometrů na západ. Milovníci potápění by měli vyrazit na úplný istrijský jih – kolem střediska Medulin najdou úchvatné prostory k průzkumu jadranského dna a jeho života.

Levné ubytování v Chorvatsku bohaté na skvělé zážitky

Vedlejší letovisko Peroj se pyšní dvěma kostely, katolickým chrámem sv. Štěpána a ortodoxním svatostánkem sv. Fosky. Ve Vodnjanu můžete navštívit neobvyklé Ecomuzeum. Pokud však chcete spatřit antické památky vskutku světového významu, určitě se vypravte do nedaleké, UNESCEM chráněné regionální metropole Puly. Zde vás ohromí perfektně zachovalý starořímský amfiteátr, velkolepý Augustův palác, ruiny Dianina chrámu nebo bohatě zdobená Herkulova brána, které zde stojí již od přelomu našeho letopočtu. Stejně tak se z vašeho rekreačního domu na Istrii vypravte do historické Rovinje (Rovigno) s kostelem svaté Eufemie. O další kus dál se hluboko do vnitrozemí zařezává falešný Limský „fjord“. Při troše štěstí v něm spatříte dovádět tlupu veselých delfínů.

Jaké památky uvidíte při pronájmu domu v Chorvatsku

Ačkoliv se to na první pohled nezdá, historie Fažany sahá až hluboko do minulosti, do dob Římské říše. Do dnešních časů si zde můžete prohlédnout několik architektonických památek, především pak sakrálních středověkých staveb. Centru městečka vévodí gotický kostelík svatého Kuzmy a svatého Damiána s pompézní zvonicí, který ukrývá zajímavá malířská díla a fragmenty původních fresek z 15. století. Unikátní gotické fresky vás uhranou během dovolené na letovisku Fažana i v nedalekém kostele Panny Marie Karmelské ze 14. století a zajímavým architektonickým klenotem je i kostel svaté Elizej se středověkým hřbitovem. Tento svatostánek pochází již z 6. století a byl vybudován na rozpadajících se základech římské vily.

Jaké pláže v Chorvatsku objevíte u Fažany

Ze svého prázdninového domu na Istrii ve Fažaně se velice rychle dostanete ke všem známým plážím tzv. Pulské riviéry. Patří mezi ně např. Ambrela, Brioni, Crvenog otok, Kamenjak, Lone Bay či ještě Valkane. Pro všechny je typická čistota, kamínkový povrch a četné vybavení sportovišti, dětskými hřišti, minigolfem a také kamennými moly, umožňujícími snadnější vstup do vody. Jsou zde i skvělé terény k potápění a šnorchlování, zvláště směrem na jih k Medulinu. A přímo proti fažanskému přístavu, asi tři kilometry daleko v Jaderském moři, vykukuje z vody jedinečný národní park Brijuni. Zabírá několik ostrůvků a mimo vzácných zástupců flóry a fauny jižní Evropy skrývá (překvapivě) taktéž golfové hřiště a pevnost Fort Tegetthoff kruhového půdorysu.

Jak pohodlně dojet do vaší chaty v Chorvatsku (Fažana)

Dálnice, to je symbol rychlé cesty až do Fažany. Poté, co se vymotáte z České republiky, překonáte po dálnici Alpy v sousedním Rakousku. Také další hornatou zemí, Slovinskem, pojedete pouze po dálnici. Ať již budete přijíždět od Mariboru, nebo od Jesenice, obě trasy se spojí u hlavního města Lublaně a poté podél Terstu a Koperu dorazíte k chorvatským hranicím. V tomto úseku musíte na chvilku pohodlí dálnice opustit, ale již brzy najedete na autostrádu A9, která vás kolem Umagu, Novigradu, Poreče a Rovinje dovede až ke sjezdu č. 8 před Vodnjanem. Po hlavní silnici pak už rychle dojedete až do svého rekreačního domu u moře na Istrii. Šťastnou cestu!

Přednosti pobytů v Chorvatsku ve Fažaně

I při rychlé rekapitulaci zjistíme naprosto evidentně, že Fažana je místem letní dovolené zaslíbeným. Na Istrii se v tomto ohledu řadí mezi naprostou špičku – a mohou za to nejen jedny z nejhezčích pláží v Chorvatsku, ale též výtečná infrastruktura s mnoha obchůdky, s lékárnou a s dalším vybavením, líbezná příroda a spousta výletních cílů. Z toho vyplývá vysoký počet sportovišť, potápěčské školy s půjčovnami vybavení a hustá síť gastronomických podniků. Vysoké oblibě se těší lov ryb, zároveň se však můžete vydat na výlet k Limskému fjordu, do vzdálenějších kopců nebo se projet lodí kolem pobřeží. Velkou výhodou je i blízkost starobylé Puly. Rekreační domy na Istrii jsou pro vás cestou do ráje!