Načerpejte zajímavé informace Fažana

Přístav, rybářské a rekreační středisko Fažana se nachází v jižní části Západoistrijského přímoří u Fažanského průlivu. Je asi 8 kilometrů od Puly. Je zajímavé, že leží přímo Brijunským ostrovům. Pokud se chystáte na dovolenou Fažana, tak si vyberte určitě ubytování Fažana. Nejlepším tipem na výlet je Národní park Brijunské ostrovy, kde jezdí pravidelné lodní spojení. Dvacetiminutová plavba přes dva kilometry široký průliv, je poutavá. Také projížďka do Puly, kde jsou četné kulturní památky v čele s římským Amfiteátrem a Herkulovým obloukem, je lákadlem pro každého turistu. Přímořská pěší zóna po pobřeží z Valbandonu a zátoka Ribnjak nabízí pozůstatky římské venkovské vily již z 1. století. Fažana je středisko ovocnářství, vinařství, rybářství a pěstování olivníků.

Koupání a zábava jsou u moře podstatné

Prázdninové domy na Istrii přinášejí ubytování na božských plážích. Nejpěknější koupání slibuje zátoka Runci s borovými lesy, které nabízejí stín. Přírodní pláž v Bi-Village, jistě nadchne. Je vyznamenána Modrou vlajkou, je to ocenění pro jachtařské přístavy a pláže. Fažanská noc nabízí pobavení na tradiční srpnové veselici. Také oslava Sardelí, Fešta od Sardela v červenci, upoutá svým typickým programem. Koncerty vážné hudby, náboženské a gastronomické slavnosti, pobaví i donutí k pokání.

Prozkoumejte město Fažana a památky z dob Říma

Najdeme zde památky z doby od 5 – 19 století. Gotický farní kostel sv. Kosmy a Damiána, bratrů lékařů a mučedníků zároveň dokonce z 3 – 4 století. Obsahuje plátno malíře Z. Ventury Poslední večeře z 16. století. Renesanční fresky v sakristii a obrovská zvonice stojí za povšimnutí. Kostelík Panny Marie Karmelské postavený v gotickém stylu, obsahuje velmi zachovalé gotické fresky z 15. století. Kostelík sv. Elíši stojící mezi olivovníky nedaleko Fažany je velmi povedeným pozdně antickým dílem.

Pohodové chvíle ve Fažaně

Ubytování Chorvatsko je pokryto i město rozmístěny i ve Fažana. Nabízíme zde oblíbené ubytování all inclusive, což znamená, že veškeré náklady na chod domu, ručníky a povlečení je již zahrnuto v ceně. Turisté si volí vlastní dopravu a zajišťují si vlastní jídlo z domu anebo volí stravování v místních restauracích a hospůdkách. Cestovat a ubytovat se, se zvířecím miláčkem je v mnoha případech možné i zde. Velká nabídka ubytování Chorvatsko má možnost přivést si na místo svého čtyřnohého miláčka, co ocení spousta z vás.