Ubytování na letovisku Fažana

Prožijte ve Fažaně příjemné ubytování v Chorvatsku

Dovolená na Istrii, pobyt v Chorvatsku

Magická víska s rybářskou minulostí Fažana patří ke svižně se rozvíjejícím letoviskům na jižní polovině Istrijského poloostrova. Najdete tady jasně průzračné Jaderské moře plné rybiček a jiných potvůrek, dostatek pláží i zajímavých míst v čele s vyhlášeným národním parkem Brijuni. Nechybí ani četná sportoviště a samozřejmý je pestrý výběr z ubytování. Dovolená na letovisku Fažana Vám navždy utkví v paměti.

Chorvatsko je v tomto regionu typické příjemnou krajinou s mnoha olivovými háji, vinohrady a štědrými políčky. Počasí od května do září je slunečné a láká k výletům do širokého okolí – několik kilometrů vzdálené město Pula je plné historických památek. Máte-li rádi slunce, vodu, sport a dobré víno, bude se vám ve Fažaně určitě moc líbit.

Kam do Chorvatska, jestliže jedete do Fažany

Rozlohou ani počtem obyvatel (asi 3 500) nepříliš velká Fažana nachází na jihozápadě poloostrova Istrie, hned vedle Valbandonu a asi desítku kilometrů severně od zdejšího hlavního turistického magnetu a správního centra Puly. Mezinárodní letiště Zračna luka je v provozu zhruba stejně daleko od Fažany, avšak jihovýchodním směrem. Západně, v podstatě na dohled, se v Jadranu koupají ostrůvky nádherného mořského národního parku Brijuni, do něhož z fažanského přístaviště vyplouvají pravidelné lodní spoje. Pokud se vydáte z vašeho rekreačního domu na Istrii na sever, dorazíte nejprve do městečka Vodnjan a posléze i do dalšího význačného turistického cíle Rovinje. Asi 60 minut pojedete do významného chorvatského přístavu Rijeka v Kvarnerském zálivu.

Zkuste komfort prázdninových domů v Chorvatsku

Proto, aby byl váš pobyt na Istrii co nejpříjemnější, rozšiřuje společnost NOVASOL nejrůznější druhy služeb. Koncept označená jako „All inclusive“ je výhodný v tom, že cena zahrnuje i závěrečný úklid, celkovou spotřebu energií (tzn. elektrický proud, vodu, plyn atd.), ložní prádlo a ručníky. Povlečení se mění jednou týdně. Cena obsahuje také pobytovou taxu (neboli rekreační poplatek), která bývá ve většině jihoevropských zemí povinností. Koncept „Libovolný den příjezdu“ značí, že pokud je u domů písmeno „A“ můžete v průběhu sezóny D a E přijet kterýkoliv den v týdnu. Detailní kalendář ke konkrétnímu objektu naleznete v sektoru kalendář a ceny.

Jak vypadají domy a apartmány v Chorvatsku

Zamýšlíte se nad dovolenou ve Fažaně? Zárukou je čistota, kvalita i zařízení ve všech našich rekreačních domech na Istrii. NOVASOL se stará o to, aby byl každý klient spokojen! Převážná většina budov prošla alespoň částečnou obnovou, jsou zde použity nové materiály a z mnoha z nich je krásná podívaná přímo na Jadran. Určitě okusíte chorvatskou kuchyni (doporučujeme ostatně výbornou restauraci Fasana kousek od pobřeží), ale je tu i možnosti připravit si jídlo v domě. Kuchyň je kompletně vybavena, takže si můžete přichystat zdravou snídani, ohřát pokrm pro vaše děťátko a uvařit báječnou večeři. Lednička s mrazákem, sporák, kávovar, mikrovlnka a ostatní kuchyňští pomocníci jsou vám plně k dispozici. Samozřejmostí je hygienické zázemí s koupelnou a záchodem.

Jak se zachovat na dovolené v Chorvatsku v případě problémů

Jestliže si pronajmete dům na Istrii nebo jiný rekreační objekt od NOVASOL v blízkosti Fažany, můžete se vždy kromě skvělého vybavení spolehnout i na rozsáhlý servis. Pokud se dostanete do nějakého problému, nebudete si s něčím vědět rady, v domě se něco rozbije, neváhejte kontaktovat jeho správce či majitele. Pokaždé se vám bude snažit poradit a nalézt přijatelné východisko. V případě, že ho nezastihnete, obraťte se rovnou na servisní kancelář NOVASOL v Poreči, Pule nebo Rijece. V pracovní dny má otevřeno od 9 do 16 hodiny a v sobotu od 9 do 13 hodin. Telefonický help desk (00385 / 98 25 49 18) je vám k dispozici každý den, v sobotu od 14 do 20 hodin a v neděli od 9 do 19 hodin. Volat můžete též do našeho dánského ústředí (0045 / 97 97 57 57).

Co dělat ve Fažaně při pobytech v Chorvatsku

Máte-li rádi sport a aktivní prožití dovolené, těšte se! V okolí Fažany vás očekává vás velice hezká příroda, relaxem vonící pláže s osvěžujícími vlnkami Jadranu a zajímavé kulturní památky. Oblíbenou aktivitou v okolí Fažany jsou výpravy lodí či plachetnicí. Zažijte při pronájmu prázdninového domu na Istrii například plavbu k břehům ostrova Cres. Ukrývají zátoky s čistou vodou a skvělými plážičkami. Za průzkum stojí i protáhlá zátoka Raški na istrijském pobřeží, od Fažany vzdálená necelou hodinu chůze. Svým tvarem připomíná slavný Limský fjord, ukrytý 40 kilometrů na západ. Milovníci potápění by měli zkusit istrijský jih, kde kolem Medulinu najdou prostory k průzkumu života na jadranském dnu.

Atrakce ve Fažaně během dovolené v Chorvatsku

Na Fažanu zvolna navazující letovisko Peroj se chlubí dvojicí kostelů. Prvním z nich je chrám sv. Štěpána a druhým, pravoslavným svatostánkem sv. Fosky. Ve Vodnjanu si lze prohlédnout netradiční Ecomuzeum. Toužíte-li spatřit starověké skvosty světové důležitosti, určitě se vydejte do nedaleké Puly. Zde vás ohromí zachovalá starořímská aréna, mohutný Augustův palác, trosky chrámu Diany či zdobená Herkulova brána, které zde stojí již od přelomu věků. Stejně tak se ze svého chatu na letovisku Fažana vypravte do Rovinje (Rovigno) s kostelem svaté Eufemie a se spoustou křivolakých uliček. O další kus dál se hluboko do vnitrozemí zařezává Limský „fjord“ (ve skutečnosti zátoka). Při troše vytrvalosti v něm uvidíte hrátky veselých delfínů.

Fažanský dotek historie a ubytování v Chorvatsku

Možná se to na první pohled nezdá, dějiny Fažany sahají hluboko do minulosti, do epochy Římské říše. Do dnešních dob se tu zachovala řada architektonických památek, hlavně náboženských staveb ze středověku. Centru městečka dominuje gotický kostelík svatých Kuzmy a Damiána se zvonicí. Ukrývá zajímavá malířská díla a zbytky fresek z 15. století. Unikátní gotické fresky vás potěší během pronájmu vily s bazénem v Chorvatsku i v kostele Panny Marie Karmelské ze 14. století a neotřelým stavebním klenotem je též kostel svaté Elizej se středověkým hřbitovem. Pochází z 6. století a byl vystavěn na rozpadajících se základech antické vily. Hledáte-li zábavnější rozptýlení, vydejte se k Poreči do vodního světa Aquacolors.

Fažana a nejhezčí pláže v Chorvatsku

Z vašeho levného ubytování na Istrii ve Fažaně se za chvilku dostanete ke všem populárním plážím tzv. Pulské riviéry. Řadí se k nim např. Ambrela, Brioni, ostrov Crvenog otok, poloostrov Kamenjak, Lone Bay či pláž Valkane. Jejich značkou je čistota, oblázky na povrchu a dostatek sportovišť, dětských hřišť a betonových mol ke snadnějšímu vstup do vody. Nechybní ani terény k potápění a šnorchlování, zvláště směrem k jihu u Medulinu. Přímo proti fažanskému přístavu, asi 3 tisíce metrů v Jaderském moři, rozkládá se národní park Brijuni. Zabírá zhruba desítku větších ostrůvků a mimo chráněné jihoevropské fauny a flóry nabízí i golfové hřiště a pevnost Fort Tegetthoff s kruhovým půdorysem.

Jak se rychle dostat do Fažany za vaším ubytováním v Chorvatsku

Dálnice, to je symbol pohodlné a svižné cesty do Fažany. Poté, co se dostanete z ČR, překonáte po dálnici alpský masiv v sousedním Rakousku. Také Slovinskem, další zvlněnou zemí, pojedete po autostrádě. Ať již budete cestovat od Mariboru, či od Jesenice, obě varianty se potkávají u metropole Lublaně. Kolem Terstu a Koperu přijedete k hranicím Chorvatské republiky. Zde je nutné na chvíli výhody dálnice opustit, ale už za pár desítek minut se vrátíte na dálnici (č. A9), která vás okolo letovisek Umag, Novigrad a Poreč dovede až ke sjezdu 8 před Vodnjanem. Po hlavní silnici se pak dojedete až do svého chatu na letovisku Fažana. Jeďte opatrně!

Letní dovolená v Chorvatsku na jedničku

Už jste také přišli na to, že chorvatská Fažana je místem dovolené zaslíbeným? Na Istrii se v tomto ohledu řadí mezi to nejlepší, co je k dispozici. Mohou za to nejen jedny z nejkrásnějších pláží Jadranu, ale taktéž pěkná příroda, pestrá paleta výletních magnetů a skvělá infrastruktura s obchody, s lékárnou a s jiným potřebným vybavením (v nejhorším případě je poblíž město Pula). Z toho plyne nadstandardní množství sportovišť, potápěčské školy s půjčovnami vybavení a hustá síť stravovacích zařízení všeho druhu. Oblibě se těší rybolov v Chorvatsku, zároveň se můžete vypravit na výlet k Limskému fjordu, do kopců na obzoru či se projet lodí okolo členitého pobřeží. Zajistěte si co nejdříve své ubytování v Chorvatsku.