search

Ubytování Grožnjan

Ubytování Grožnjan, pohoda v městečku umělců

Grožnjan je krásná lokalita ideální pro ubytování na Istrii, která teprve čeká na své objevení. Toto místo vás rozhodně nenechá lhostejnými, neboť pulsuje zvláštní energií a navíc se proslavilo jako město umělců. Nachází se na pahorku nad údolím řeky Mirny v nadmořské výšce 228 m n. m. a láká na zeleň, kopce v dálce a harmonickou přírodu. Ubytování Grožnjan jsme pro vás připravili v krásných domech v klidném prostředí, kde si opravdu odpočinete a „dobijete baterky“. Grožnjan je prostě místo, kam se budete chtít vrátit.

Ubytování Grožnjan

Historie a památky kousek od rekreačních domů Grožnjan

Vzhledem stále ještě středověké městečko Grožnjan se pyšní jedinečnou architekturou, zachovanými zdmi a půvabnými uličkami. Na počátku 20. století sem postavili železnici, která vedla nejen k jeho modernizaci, ale také k rozvoji výroby výborného olivového oleje. Ubytování Grožnjan vám umožní prohlédnout si pamětihodnosti jako:

  • kamenný kostel sv. Vida,
  • zbytky starého opevnění,
  • kapli s přístřeškem.

Pláže na dosah ubytování v Grožnjanu

K břehům Jaderského moře to je necelých 20 km. Dovolenou v Grožnjanu si tak můžete užít koupání a slunění na krásných, kamínkových plážích mezi letoviskem Umag (severně) a Novigrad (jižně). Vyhlášené lokality Lovrečica, Potočina nebo Duba s nabídkou vodních sportů si rozhodně nenechte ujít. To samé platí pro akvapark Istralandia s dvacítkou klouzaček, pirátským hradem, tobogány a bazénem s umělými vlnami.

Sport a gastronomie na dovolené v Grožnjanu

Městečko Grožnjan nabízí celou řadu exkurzí a blízké taverny a restaurace, které kromě istrijských lahůdek servírují také špičkové lanýžové pokrmy a speciality. Vyrábějí se z lanýžů z nedalekého Motovunského lesa. Z rekreačního domu v Grožnjanu lze využít mnoha pěších a cykloturistických tras, abyste se do něj dostali a nadýchali se v něm čistého vzduchu.

Akce a zábava v Grožnjanu

V roce 1956 vyhlásili Grožnjan uměleckým městem a od té doby zde existuje mnoho galerií a ateliérů. V letních měsících se toto jeho úzké, křivolaké uličky stávají místem plným událostí. Mimo jiné se tu tradičně konají dvě významné kulturní události. Vždy v červenci turisty k ubytování Grožnjan láká jazzový festival a každé září probíhá rozsáhlá umělecká výstava Ex Tempore, kdy po celém městě, v ulicích i na zdech, uvidíte spoustu obrazů.

Atrakce v okolí ubytování Grožnjan

Rezervujte si rekreační dům Grožnjan ještě dnes a prožijte perfektní dovolenou v Chorvatsku - v jednom z nejkrásnějších měst na Istrii. V létě navíc můžete navštívit také známé „městečko na kopci“ Motovun s filmovým festivalem a renesančním kostelem sv. Štěpána. K dalším zajímavým lokalitám na Istrii se řadí:

  • starobylé město Pula s římskou arénou a mořským akváriem,
  • podzemní areál Baredine s endemickým macarátem jeskynním,
  • zatopené údolí zvané Limský fjord,
  • ostrovní národní park Brijuni.

Dopřejte si a užijte si all-inclusive dovolenou v Grožnjanu. Jsme si jisti, že ho budete opouštět s mnoha nezapomenutelnými zážitky a vzpomínkami.