Zjistěte si informace o Istrii

Letní dovolená na chorvatské Istrii

Vybíráte si letní dovolenou, ale nemáte chuť jet nikam daleko a přesto si chcete užít sluníčka? Vydejte se na největší chorvatský poloostrov Istrie, která vám může nabídnout asi 80 kilometrů pláží kolem Jaderského moře. Dýchne na vás i odlišná historie a příroda v porovnání se zbytkem Chorvatska. Neváhejte a objednejte si ubytování na Istrii ještě dnes.

Informace o Istrii

Pulu si zamilují nejen nadšení dějepisci

Milovníci historie jistě uchvátí istrijská metropole Pula. Je to kulturní centrum oblasti s trajektovým přístavem, tak že můžete každou chvíli vidět nějakou tu loď. Pula v létě nabízí snad každodenní kulturní vyžití. Pokud si objednáte ubytování Pula, máte možnost se podívat i do centrální Istrie, která nabízí neopakovatelnou krajinu.

Na Istrii se nebudou nudit ani sportovně založené rodiny

Sportovně založené rodiny určitě ocení výlet v džípech do Dvigradu nebo windsurfing na jižním Mysu Kamenjak. Dalším často vyhledávaným sportovním vyžitím jsou kurzy potápění. Nabrat nové síly můžete ale i na golfovém hřišti. Ubytování na Istrii si můžete zpříjemnit i výletem lodí, po okolních ostrovech, kde se většinou podává oběd v ceně projížďky. Po cestě dostanete ochutnat istrijské víno a chorvatskou pálenku – rakiji. Při potulování se po promenádě ochutnejte čerstvě utržené fíky, domácí sýr a olivy. Na každém rohu uslyšíte istrijské lidové písně.

Při ubytování na Istrii nezapomeňte ochutnat rakiji a místní víno

Stále váháte, do jakého letoviska na Istrii máte zavítat? Za návštěvu jednoznačně stojí Poreč. Město se sportovním zázemím a třemi lagunami vás okouzlí na první pohled. Večerní procházka úzkými uličkami okořeněná návštěvou Eufrasiovo baziliky vás uchvátí a budete se sem vracet rok co rok do prázdninového domu na Istrii. Nesmíte vynechat ani ochutnávku červeného vína Teran z porečských vinic. Ubytování na Istrii si můžete vybrat i v dalších istrijských letoviscích jako Novigrad, Červar Porat, Barbariga, Medulin či ubytování Rabac. Všechna města mají něco do sebe a po každé na vás dýchne neopakovatelná atmosféra Istrijského poloostrova.