search

Ubytování Kanfanar

Ubytování Kanfanar v srdci Istrie

Poklidná a útulná vesnička Kanfanar je skvělým místem pro ubytování Istrie zejména pro milovníky úchvatné středomořské přírody, zajímavých památek, cyklistiky a turistiky. Zásluhou unikátní polohy u istrijského dopravního uzlu to odsud nebudete mít daleko ani k azurovému Jaderskému moři. Ubytování Kanfanar samozřejmě disponuje plným turistickým zázemím, včetně četných stylových restaurací a taveren. Kanfanar objevíte ve vnitrozemí populárního prázdninového poloostrova Istrie. Je to jenom necelých 15 kilometrů východně od skvostného přístavu Rovinj. Hned u vísky se nachází významný dopravní bod, křížení dvou hlavních istrijských dálnic B8 a A9. Po nich se ze svého apartmánu v Chorvatsku jednoduše a rychle dostanete ke všem významným místům poloostrova. Navíc je k dispozici i vlakové nádraží na trati z Puly do Buzetu.

Báječná krajina kolem Limského údolí

Pohodové ubytování Kanfanar však leží v dostatečné vzdálenosti od obou dálničních tepen a zachovává si svůj poklidný ráz uprostřed nedotčené vnitrozemské přírody. Kousek odtud leží populární Limské údolí, které se táhne až k západnímu pobřeží Jadranu. Tam na něj bezprostředně navazuje okouzlující přírodní rezervace Limský fjord. V jejích slatinách u pobřeží spatříte vzácné zástupce jihoevropské fauny a flóry včetně stád hravých delfínů. Zajistěte si pohodlný a komplexně zařízený prázdninový dům na Istrii a poznejte atrakce Kanfanaru. Největší z nich jsou monumentální ruiny opevněného středověkého města Dvigrad z 12. století. Tyčí se na mohutném skalisku na konci Limského údolí. Za prohlídku rovněž stojí Vrh Lima, nejvyšší bod oblasti. Z něj se vám naskytnou fantastické vyhlídky na desetikilometrový fjord ohraničený až stometrovými útesy.

Ubytování Kanfanar

Ubytování Kanfanar vás mile překvapí

Milovníci historie by si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu starobylého přístavu Rovinj. Z jeho pitoreskního starého města dodnes dýchá romantiá atmosféra středověku. V rámci toulek z vašeho ubytování Kanfanar nezapomeňte ani na klenot Istrie, starořímské sídlo Pula. Dochovala se tu řada překrásných památek, jako jsou například antiý amfiteátr nebo působivá Herkulova brána. K dalším lákadlům Istrie, které musíte během ubytování v Chorvatsku vidět, patří mořský národní park Brijuni kousek od Puly. A také pěkná, rušná městečka jako Pazin, Labin nebo Poreč. Na milovníky přírody čekají jeskyně Romuald a Marko, vysoké pohoří Učka a rozlehlé rezervace Škaraba a Šijana. Můžete se zajet podívat též do vinného sklípku oblíbeného vinařství v Barbanu. Zavítejte i na ranč Barba Tone u Mandjadvorce či na ekofarmu Žminj uprostřed poloostrova.