search
C
| Editor
(First published: )

Ubytování Kanfanar

Navštivte istrijskou obec a vyberte si ubytování Kanfanar

Poklidná a útulná vesnička Kanfanar je skvělým místem k dovolené na Istrii zejména pro milovníky úchvatné středomořské přírody, zajímavých památek, cyklistiky a turistiky. Zásluhou unikátní polohy u istrijského dopravního uzlu to odsud nebudete mít daleko ani k azurovému Jaderskému moři. Obec samozřejmě disponuje plným turistiým zázemím, včetně četných stylových restaurací a taveren. Kanfanar objevíte ve vnitrozemí populárního prázdninového poloostrova Istrie, jenom necelých 15 kilometrů východně od skvostného přístavu Rovinj. Hned u vísky se nachází významný dopravní bod, křížení dvou hlavních istrijských dálnic B8 a A9. Po nich se ze svého apartmánu v Chorvatsku jednoduše a rychle dostanete ke všem významným místům poloostrova. Navíc je k dispozici i vlakové nádraží na trati z Puly do Buzetu.

Báječná krajina kolem Limského údolí

Pohodový Kanfanar však leží v dostatečné vzdálenosti od obou dálničních tepen a zachovává si svůj poklidný ráz uprostřed nedotčené vnitrozemské přírody. Kousek odtud leží populární Limské údolí, které se táhne až k západnímu pobřeží Jadranu. Tam na něj bezprostředně navazuje okouzlující přírodní rezervace Limský fjord, v jejíchž slatinách u pobřeží spatříte vzácné zástupce jihoevropské fauny a flóry včetně stád hravých delfínů. Zajistěte si pohodlný a komplexně zařízený prázdninový dům na Istrii a poznejte atrakce Kanfanaru. Největší z nich jsou monumentální ruiny opevněného středověkého města Dvigrad z 12. století, tyčící se na mohutném skalisku na konci Limského údolí. Za prohlídku rovněž stojí Vrh Lima, nejvyšší bod oblasti, odkud se vám naskytnou fantastié vyhlídky na desetikilometrový fjord ohraničený až stometrovými útesy.

Prázdninové domy na Istrii vás překvapí

Milovníci historie by si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu starobylého přístavu Rovinj, z jehož pitoreskního starého města dodnes dýchá romantiá atmosféra středověku. V rámci toulek z vašeho ubytování Kanfanar nezapomeňte ani na klenot Istrie, starořímské sídlo Pula. Dochovala se tu řada překrásných památek, jako jsou například antiý amfiteátr nebo působivá Herkulova brána. K dalším lákadlům Istrie, které musíte během ubytování v Chorvatsku vidět, patří mořský národní park Brijuni kousek od Puly či pěkná, rušná městečka jako Pazin, Labin nebo Poreč. Na milovníky přírody čekají jeskyně Romuald a Marko, vysoké pohoří Učka a rozlehlé rezervace Škaraba a Šijana. Můžete se zajet podívat též do vinného sklípku oblíbeného vinařství v Barbanu, na ranč Barba Tone u Mandjadvorce či na ekofarmu Žminj uprostřed poloostrova.