search

Ubytování Karojba

Ubytování Karojba, krajina legend a příběhů

Obec Karojba se ukrývá ve vnitrozemí Istrie nedaleko města Motovun. Východně odsud se rozlévá přehradní jezero Butoniga, k pobřeží Jaderského moře na západě to je přibližně 25 kilometrů. Ubytování Karojba se bude líbit každému, kdo od ubytování na Istrii očekává propojení klidu, rekreace, nádherné krajiny a možností výletů na zajímavá místa.

Historie a památky kousek od rekreačních domů Karojba

Karojba se rozkládá mezi kopci, které byly v minulosti obydleny a jejich zbytky dodnes vyprávějí příběhy. Platí to hlavně pro historická místa, která jsou stále neprozkoumána, například Hadum, Krč, Liret, Glogovac nebo Šublenta. Ostatně i název pro ubytování Karogba se odvozuje od latinského Quadruvium („Na křižovatce“), neboť se tady ve starověku křížily římské silnice, vedoucí z vojenského tábora u pramene Valigaštar.

Pláže na dosah ubytování Karojba

Za koupáním se z vašeho rekreačního domu Karojba vypravte do nedalekých rekreačních středisek u Jaderského moře. U Novigradu to jsou báječné pláže Mareda, Mistral, Sirena a Karpinjan. U Poreče vás nadchnou pláže Donji Špadiči (Modrá vlajka za kvalitu), Brulo, Gradsko koupaliště či Oliva.

Sport a rekreace na dovolené v Karojbě

V Karojbě se potkávají dvě významné cykloturistické trasy Istrie. Trasa č. 281 vede přes Badernu a Sveti Lovreč a kolem Limského zálivu do vnitrozemí poloostrova. Trasa č. 211 směřuje do Motovunu a přes údolí řeky Mirny dále na sever. Dovolenou Karojba určitě prožijte aktivně!

Jaké akce a zábavu přináší Karojba

Projděte si tematickou stezku „Cesta istrijského dělení“ s několika informačními cedulemi. Začíná u kaple Panny Marie Lurdské, popisuje důležitá historická období v dějinách Istrie a jejich propojení s okolní přírodou. Jedním z takových míst je Badavca mezi Motovunem a Trviží, kde dodnes stojí kamenný kříž. V Motovunu se v létě koná tradiční filmový festival, v blízkém Grožnjanu si můžete užít jazzové večery. Legenda o potoku Veli Dol slibuje, že po vykoupání v něm se stanete neviditelnými. 

Atrakce v okolí Karojby

Za vidění v okolí rekreačních domů Karojba stojí kostel sv. Andreje v místech původní římské nekropole a samozřejmě starobylý Motovun s lapidáriem a krásnými výhledy do okolí. Výhodu dovolené v Karojbě představuje její poloha takřka v srdci Istrie, proto se snadno dostanete i do vyhlášeného turistického centra Pazinu. Na výlet sem si vyhraďte celý den, je opravdu na co se dívat. Původní pevnost Pazinski kaštel v současnosti slouží jako muzeum a Pazinu končí tady též údolí, kterému se v jeho přímořské, zatopené části říká Limský fjord. Největší atrakcí je však Pazinská jáma (Pazinska jama/Foiba), do níž nechal Jules Verne skočit Matyáše Sandorfa a Štěpána Báthoryho ve svém dobrodružném románu Nový hrabě Monte Cristo. Dnes lokalita slouží hlavně milovníkům adrenalu. Vyzkoušejte ovšem též:

  • výlety do pohoří Učka,
  • koupání v akvaparku Istralandia,
  • návštěvu přístavu Rijeka.