search

Ubytování Kaštelir-Labinci

Ubytování Kaštelir-Labinci, příjemný čas na pěkném místě

Západně od Novigradu, asi 20 minut jízdy od Jaderského moře a 13 kilometrů severozápadě od Poreče, se ukrývá obec Kaštelir-Labinci. Skládá se z několika osad (Babići, Brnobići, Cerjani, Deklići, Dvori, Kaštelir, Kovači, Labinci, Makiš u Kašteliru, Rogovići, Rojci, Roškići, Tadini a Valentići), kde najdete kvalitní ubytování na Istrii. Obklopuje ji bujná středomořská vegetace přerušovaná olivovými háji, vinicemi a políčky. Vůně přírody, čistý vzduch a místní pohostinnost učiní vaše ubytování Kaštelir-Labinci nezapomenutelným zážitkem.

Historie a památky kousek od rekreačních domů Kaštelir-Labinci

Během benátské vlády byla Istrie osídlena obyvateli, kteří uprchli z dnešní Dalmácie a Bosny, a názvy zdejších obcí nesou jména podle jejich příjmení. V muzeu Ethno, kterému se věnoval především Vittori Rossoni, uvidíte nástroje, objekty a další informace o způsobu života v obci během minulých staletí.

Necelých 20 kilometrů od Kaštelir-Labinci se na nevelkém pahorku vypíná historické městečko Motovun. Jeho stopu v dějinách lze díky zachovaným starověkým hrobkám najít už v dobách antického Říma. Z období středověku lze obdivovat bytelné městské brány, Městský palác a pozdně renesanční kostel sv. Štěpána s vzácnými freskami.

Pláže na dosah ubytování Kaštelir-Labinci

Nejlépe dostupné pláže z vašeho rekreačního domu Kaštelir-Labinci jsou u břehů Jadranu mezi Novigradem a Porečí. Vyzkoušejte například pláž Červar a Bosuja na malebném poloostrůvku nebo celou řadu veřejně přístupných míst jako tzv. Hawaii Beach nedaleko mariny Červar-porat.

Chcete-li se s celou vaší rodinou pořádně vyřádit, doporučujeme návštěvu velkého akvaparku Istralandia, do kterého to z ubytování v Kaštelir-Labinci máte po dálnici jen pár minut. Čeká vás 20 skluzavek o celkové délce 1,6 kilometrů.

Kam za sportem a rekreací během dovolené v Kaštelir-Labinci

Milovníci outdoorových radovánek a aktivní dovolené v Kaštelir-Labinci se mohou kolem vesnice projet na kole po dobře udržovaných cyklostezkách. Hodně z nich vede severně nad údolím řeky Mirny. Nechybí samozřejmě bohatá nabídka multifunkčních hřišť, tenisových kurtů a jiných sportovišť.

Akce a zábava Kaštelir-Labinci

Blízké vnitrozemí Istrie ukrývá malá středověká města, která organizují filmové, hudební a gastronomické festivaly, zaměřené zvláště na lanýže a víno. Na místních specialitách si pochutnáte v tradičně zdobených tavernách a restauracích. Běžnou součást nabídky tvoří čerstvé ryby a mořské plody. Tradiční výrobu olivového oleje zajišťuje desítka mlýnů v okolí. Důležitou surovinou, ze které se vyrábějí různé oleje a suvenýry, je i levandule. Dobrým dárkem či suvenýrem z ubytování v Kaštelir-Labinci může být láhev dobrého vína, brandy a likéru či produkt lokálních včelařů.

Atrakce v okolí Kaštelir-Labinci

Udělejte si piknik u památníku Vrbanovica s panoramatickým výhledem na Mirnu a Jadran. Západně leží neobydlený Sabadin, kde můžete vyzkoušet parašutismus nebo pozorovat kaskadérské kousky paragliderů. Jenom kousek to je k jeskyni Baredine s muzeem Traktor Story, případně se vydejte dále za dalšími atrakcemi Istrie, do:

  • Poreče za jeho památkami (UNESCO),
  • minizoo Jelena,
  • romantického Pazinu s hradem.