search

Ubytování Krnica

Ubytování Krnica, nenápadné letovisko

Aktivní pobyt v přírodě nebo vyplněný vodními sporty si užijete v nevelkém, o to však malebnějším letovisku Krnica. Ubytování Krnica tady strávíte v okolní nádherné přírodě, protkané desítkami kilometrů cyklostezek a turistiých tras. A blankytné Jaderské moře je jako stvořené k potápění a dalším vodním radovánkám nebo k výstupům na mohutné útesy, lemující jeho zdejší romantié břehy. Krnica leží na jihovýchodním pobřeží známého rekreačního eldoráda, jakým ubytování Istrie bezesporu je. Nachází se poblíž – pouhé dva kilometry – konce kouzelné zátoky Vinjole. Přístavní část letoviska přímo u moře se nazývá Krnički Porat. Nedaleko odtud se rozprostírá pěkné lázeňské letovisko Duga Uvala a k historiému skvostu Istrie, hrdému městu Pula na opačném pobřeží poloostrova, to z vašeho prázdninového domu v Chorvatsku budete mít jen necelých 30 kilometrů.

Koupání, chytání bronzu a vše, co k létu patří

Skalnaté pobřeží v okolí Krnice a jejího přiléhajícího rybářského přístavu (Krnički Porat) s populární potápěčskou bází ukrývá četné oblázkové pláže a kamenná plata. Pořiďte si kvalitně vybavený prázdninový dům na Istrii a dozajista si na plážích užijete mořských aktivit v nepřelidněných, malebných zákoutích či během šnorchlování a potápění v průzračných vodách Jadranu. Pozor jenom na občasné prudší klesání mořského dna do úzkých zátočin. Cykloturisté i pěší výletníci si určitě vychutnají zajímavé trasy chorvatskou přírodou. Mezi nejpopulárnější tu patří stezky skrz překrásný lesopark Monte Ghiro a přírodní rezervaci Donji Kamenjak. Poloostrov Kamenjak je proslulý četnými podmořskými jeskyněmi, z nichž největší nese název Kolombarica a rozhodně stojí za průzkum. Navštivte i ranč Barba Tone blízko Mandjadvorce, pohoří Učka, vinařství v Barbanu, rezervaci Škaraba či ekofarmu Žminj.

Ubytování Krnica

Báječné putování skrz naskrz Istrií

Chcete-li během ubytování v Chorvatsku spatřit něco skutečně jedinečného, zajeďte se podívat do dvou starobylých istrijských měst. Skvěle zachovalými antiými památkami v čele s velkolepým amfiteátrem a Herkulovou bránou oslní každého příchozího starořímské město Pula. Podobně úžasná je i Rovinj (známá též pod italským označením Rovigno) s nebývale pitoreskním historiým centrem plným úzkých uliček, živých náměstíček, kamenných domů a krámků se suvenýry. Rezervujte si dobře umístěný apartmán v Chorvatsku a na dosah to z něj budete mít i k dalším velkolepým středověkým městům na západním pobřeží Istrie. Řadí se mezi ně například starobylé přístavy Novigrad a Poreč nebo vnitrozemská městečka Labin, Pazin a Buzet. Asi hodinu cesty to budete mít k modernímu akvaparku Istralandia u Novigradu a také do význačného přístavu Rijeka v srdci Kvarnerského zálivu.