search

Ubytování Labin

Ubytování Labin, historie nadosah

Malé městečko Labin se nachází v jihovýchodní části Istrie, kousek od největšího města Istrie, historického a kulturního centra Pula. Město samotné je rozdělené na dvě části. Původní část se nachází na kopci, novější část vystavěná společně s uhelnými doly se nachází v dolní oblasti. Díky svému výhodnému umístění je ubytování Labin ideální destinací, kde bude strávená letní dovolená opravdu bezstarostná, poklidná a v soukromí. Tento pocit ještě znásobí široká nabídka ubytování na Istrii.

Vydejte se do města Labin a zažijte dovolenou na Istrii

Kromě tradičního koupání a různých sportovních aktivit se dá v Labinu vyrazit za kulturou nebo zábavou. Stará část města je zachovalá a patří k jedněm z nejkrásnějších měst regionu. Z vršku původního města je navíc krásný výhled na okolí. Již uzavřené doly vybudované v 19. století prošly po uzavření činnosti přeměnou a některé šachty byly přebudovány na neotřelou turistickou atrakci. Díky umístění staré části města je navíc z vrcholku působivý výhled po okolí, viditelné je například město v nebo hora Ucka a i samotná procházka starým centrem díky zachování historických reálií stojí za to. Pobyt na Istrii je tou nejlepší volbou pro rodinou dovolenou.

Ubytování Labin

Co vše můžete objevit v okolí ubytování Labin

Ubytování Labin nabízí také krásný výhled, ať už přímo na moře nebo do překrásné čisté přírody. Labin ale láká i milovníky kultury svým Labinským kulturním létem – festivalem klasické hudby. V blízké osadě se navíc v sezoně pravidelně konají sochařská sympozia. Různorodými sbírkami se může pochlubit i místní muzeum a během odpočinku v Labinském parku můžete obdivovat díla místních i zahraničních umělců a z vašeho prázdninového domu Istrie budete mít veškeré tyto atrakce na dosah. Labin je zkrátka perfektní destinací, kde se dá strávit pohodová letní dovolená, která snese i ty nejpřísnější kritéria. Díky pestré možnosti ubytování Labin najdete prázdninové domy a apartmány přímo na místě, které je tím pravým pro poklidnou dovolenou v Chorvatsku bez stresu.