Atrakce Labin a zajímavé tipy

Starobylé město Labin je hlavním kulturním městem celé Istrie. Doslova fascinující atmosféra proudí městem, jehož architektura a celá řada kulturně-historických památek sahá až do doby Ilyrů. Pronajměte si ubytování Labin a přesvědčte se na vlastní oči. Centrum starého města Labin obehnané hradbami pochází z 16.-17. století a mezi nejcennější památky této doby patří radnice nebo kostel Panny Marie. K dalším významným památkám se řadí barokní palác Battiala-Lazzarini a palác Frankovič-Vlačič.

Sport a rekreace v okolí Labin

Labin se nenachází u moře, ale pouze 2 až 3 km od pobřeží nabízí mnoho možností. V Ravni jsou ideální podmínky pro surfování na jaře a na podzim, a tam je také potápění a to jak v úrovni a ve Svaté Marina. Spolu s potápěním a surfováním můžete vychutnat uklidňující rybaření nebo něco víc vzrušujícího paraglidingu. Rekreaci a milovníky přírody, větší význam má trim stezka z Labin Rabac, s nimiž se můžete těšit na čerstvý vzduch, potoky a vodopády.

Zábava a společenské akce v Labinu

Během letních měsíců, zejména v červenci a srpnu, je v Labinu mnoho zábavných večerních zábav. S hudbou, folklórní vystoupení, příležitostné sportovní setkání a organizovaný noční prohlídky města, budou rychle trávit čas v příjemné společnosti Labinu. Labin je zvláště výhodný pro umělce, ale jeho ulice často místem setkání pro zvláštní náladu a nadané duší. Mnoho gastronomických zařízení se v této oblasti bude starat o stravování.

Labin, historická perla nad Rabacem

Vyhlídková vež Fortica nabízí úchvatný výhled na letovisko Rabac, ostrov Cres a široké okolí Labinu. Nedaleko města Labin se nachází také známá obec Dubrova se sochařským parkem čítajícím více než 70 plastik ve volné přírodě. Jen 3 km je to do známého přímořského letoviska Rabac, takže po obědě nebo večeři v některé z vynikajících restaurací a kaváren v Labinu si můžete jít pěšky nebo na kole zaplavat v azurově modré zátoce Rabac. Přesvědčte se sami o tom, že toto místo je skvělé pro vaší dovolenou.