Informace Labin vám budou užitečné

Objevte městečko na kopečku

Východní část istrijského vnitrozemí patří městečku Labin. Najdeme ho asi 5 kilometrů severozápadně od pozoruhodného Rabacu na Kvarnerské riviéře. V Rabacu si turisté užijí osvěžujícího koupání a lenošení na překrásných plážích, kde si mohou zahrát volejbal, využít tobogány a bazény. Letní radovánky přejí vodním sportům a sportovnímu potápění. Hornické město Raša asi 5 kilometrů od Labinu nabízí sportovní vyžití na fotbalovém stadionu, v bazénech anebo bowling. Oblíbeným tipem na výlet je i Park plastik Dubrova, kde jsou k vidění díla sochařů. 

Památky Labin jsou velmi zachovalé

Stará část města, která se rozkládá na vápencovém kopci a nová pod názvem Podlabin na jeho úpatí. Prochází jí magistrála. Staré město nabízí dechberoucí výhled na krajinu a moře, horu Učka, město Rabac, Gorski Kotar a Velebit. Hradby z 16. století s městskou branou sv. Flora, hrají prim. Ubytování Labin je přizpůsobeno potřebám turistů.

Uličky, chodbičky, náměstíčka s průchody mají svůj urbanistický styl dokonale zachován. Renesanční a barokní paláce z 15 – 18. století, v čele z Battiala-Lazzariniů, kde je archeologické a etnografické muzeum, nabízí nové poznatky i pěknou podívanou. Kostely s nejkrásnějším gotickým mariánským z 15. století a kostel Sveti Marija, jsou ukázkou starobylosti.

Labin žije kulturou a nachází se v něm mnoho pamětihodností

Sochařské sympozium konané v srpnu nadchne milovníky kultury. Kavárničky, cukrárny a restaurace, bary, obchůdky, ke kterým se jde po kamenných zachovalých schodištích, jsou dočista romantické. Labin slibuje skvělou a klidnou dovolenou s kulturně historickým rázem. Nejen koupání je výsost tohoto státu. Labinské kulturní léto a festival vážné hudby, které se konají v červenci a srpnu, jsou příjemným obohacením na dovolené na Istrii.

Lodžie - ze 16. století, která se nachází ve staré části města
Národní muzeum Labin - založený v roce 1960, z hornické a tažební historie města, jedinečnost v této části Evropy a pamětní sbírka Matthias Flacius
Kunci - agaština kasteljera, od doby bronzové
Kostel Nejsvětější Panny Marie - labyrintský farní kostel ze 16. století

Odpočinek ve vnitrozemí

Rekreační domy na Istrii naleznete také v Labinu. All inclusive se zaplacenou energií, ložní prádlo i závěrečný úklid včetně rekreačního poplatku, je hitem posledních let. Turisté si sami hradí dopravu a jídlo. Místní hospůdky a restaurace nabízejí široký sortiment specialit za přijatelné ceny. Zvířecí mazlíček je také člen rodiny, v mnohých apartmánech a domech k pronajmutí je pro zvířata vstup povolen.