search

Ubytování Ližnjan

Ubytování Ližnjan stranou od velkého ruchu

Ližnjan je malé městečko s rybářskou tradicí, které se nachází v jižní části istrijského poloostrova. Nachází se jen pár kilometrů od hlavního kulturního a historického centra oblasti, kterým je město Pula. I díky tomu se dají v historii městečka nalézt stopy po osídlení starými Římany. Díky odlehlosti a velkému soukromí je Ližnjan ideální destinací pro trávení poklidné dovolené na Istrii stranou hlavních turistických letovisek. K tomu se přímo hodí zvolit ubytování Ližnjan v apartmánech nebo prázdninových domech, díky kterým bude letní ubytování Istrie ještě lepší.

Ližnjan, království oblázkových pláží

Ubytování Ližnjan si vás ale nezíská jen svým klidem a soukromím. Jeho pobřeží nabízí 28 kilometrů perfektních skalnatých a oblázkových pláží, kde si tu svojí oblíbenou nalezne snad každý. Pokud vás navíc unaví plavání, místní jezdecké centrum nabízí různé aktivity pro milovníky koní, včetně základních kurzů. V okolí Ližnjanu se nalézají i optimální podmínky pro potápění a řadu dalších vodních sportů. Hustá síť kvalitních cyklostezek po celé Istrii se nevyhýbá ani Ližnjanu, kde naleznou milovníci cyklistiky poklidný výchozí bod pro výlety na kolech. Pokud si zarezervujete ubytování Chorvatsko, prožijete báječné prázdniny. Letovisko Ližnjan je proslulé svým úžasným 28 km dlouhým pobřežím, na kterém se řadí jedna za druhou krásné skalnaté a oblázkové pláže.

Ubytování Ližnjan

Ubytování Ližnjan v soukromí na Istrii

Mezi nejzajímavější památky Ližnjanu patří určitě zbytky římské osady Vizača (Nesactium), kde leží nejstarší antické vykopávky na celé Istrii, nebo kostel Majke Božje od Kuj s raně křesťanskou mozaikou. Jezdecké centrum Libora nabízí kursy jezdectví i krásné vyjížďky na koni. Pokud se věnujete potápění, doporučujeme pobřeží u osady Marlera. V některé z místních restaurací v Ližnjanu musíte určitě ochutnat čerstvé ryby nebo jiné plody moře a zapít je skvělým istrijským vínem Malvazija nebo Teran. Díky římskému osídlení zde naleznete i nejstarší antické vykopávky v celé Istrii, ležící v bývalé římské osadě nebo kostel Majke Božje od Kuj, který se může pochlubit mozaikami datovanými do dob raného křesťanství.

Apartmány Ližnjan nedaleko vinic a báječných restaurací

Ubytování Ližnjan si vybírají zejména ti hosté, kteří hledají ubytování Chorvatsko stranou velkého turistického ruchu. Dovolená Ližnjan se dá ale strávit i kulinářským experimentováním. Místní restaurace nabízejí tradiční pokrmy pro zdejší oblast, tedy hlavně ryby a jiné mořské plody, které navíc můžete doplnit tradičním istrijským vínem. Letní dovolená v Chorvatsku je zkrátka ideální pro strávení v páru nebo s dětmi. Dlouhé pobřeží nabízí řadu pláží, kde se dá nalézt klid a soukromí a stejné věci můžete očekávat i od ubytování v prázdninových domech a apartmánech NOVASOL, které prožitek z letní dovolené Ližnjan ještě umocní. A pokud rádi cestujete, navštivte překrásný národní park obklopující město Premantura, případně malý rybářský přístav Rabac nebo půvabné městečko Medulin.