Tipy, zajímavosti a atrakce Ližnjan

Pláže: Najdete zde půvabné osamělé pláže okouzlující svou nedotknutou přírodou.

Možnosti k provozování sportu: Můžete se zde věnovat sportovnímu rybaření či chodit na lov zvěre do okolí (zajíce, koroptve, bažanty). Mezi Medulinem a Ližnjanen se nachází ranč „Libora”, kde se zkušení jezdci mohou věnovat jezdeckému sortu, nabízí se zde i turistika. Na ranči se konají koňské soutěže. Surfařům se v okolí poskytují dobré možnosti k provozování tohoto sportu. Zarezervujte si co nejdříve ubytování v Ližnjan.

Při své dovolené v Ližnjan ochutnejte nějakou tu chorvatskou dobrotu. Na stole tady vždy najdete čerstvou zeleninu, skvěle upravené maso a vynikající přílohu. Jako nápoj vám bude podáváno červené víno z porečských vinic. Určitě neodmítněte ani pálenku – rakiji.

Rodinná dovolená na istrijském Ližnjan

Rybářská vesnice Ližnjan s přístavem leží na nejjižnějším cípu Istrijského poloostrova. Pokud si vyberete z nabídky apartmánů Chorvatsko zrovna ubytování v tomto městečku Ližnjan, nebudete litovat. Večer se můžete procházet úzkými uličkami opředenými historickými událostmi se svojí drahou polovičkou. Lidé tady žijí více jak 7000 let. Archeologové to usoudili z pozůstatků po římských vilách a starých vraků. Svoje štěstí můžete zkusit i vy, protože všechny tyto památky se našly na dně moře a není vyloučené, že tam ještě něco nezůstalo. Ližnjan se dobrý tip na strávení dovolené pro rodinu s dětmi ale pro i lidi, kteří mají za celý rok dost přeplněných ulic a všudypřítomného hluku. Přesto nejsi nikdy daleko centru zábavy. Objednejte si ubytování Ližnjan nedaleko malého ostrůvku Levan, který je označován jako nedotčený klenot. Najdete zde krásné písečné pláže.

V chorvatském Ližnjan ochutnejte i místní jídla a především rakiji

Dovolenou v letovisku Ližnjan nemusíte jen proležet na pláži. Za vidění stojí kostel Gospa postavený v 17. století na místě bývalých římských vil. Kostel Svaté Marti je zase postaven na starých zříceninách. Dětskému oku určitě neuniknou majáky, které varují lodě před pobřežím. Dejte si zmrzlinu a večer se k sobě přitulte v krásném soukromém ubytování Istrie!

U rybářské vesnice Ližnjan najdeme hned tři – Lanterna, Galiola a Svetica. Díky apartmánu v Ližnjan můžete navštívit i tradiční letní chorvatské slavnosti. Nejznámější je tady „Ližnjan noc“, která se slaví 4. srpna. Gastronomický svátek můžete prožít 15. srpna, kdy za zvuku chorvatské hudby můžete ochutnat místní pokrmy.