Dovolená Ližnjan, ideální ubytování během prázdnin 

Kouzelná rybářská vesnička Ližnjan je perfektní dovolenkovou destinaci zejména pro všechny, kdo hledají poklidné místo s nádhernými plážemi mimo rušná chorvatská letoviska. Okouzlí vás zde i úchvatná okolní příroda a na potápěče čeká zajímavý podmořský svět, plný nejen pestrobarevných ryb, ale také fundamentů římského osídlení a tajuplných lodních vraků. Ubytování Ližnjan můžeme doporučit všem milovníkům sportování, plavání, chytání bronzu a ostatních plážových radovánek. Poznejte s NOVASOL jižní pobřeží Istrijského poloostrova, jeho malebnou krajinu, četná historická města a další turistické magnety. Budete nadšeni stejně j jako množství jiných návštěvníků, kteří každý rok v hojném počtu této šťavnaté lokality využívají.

Co objevíte, když se vypravíte do Ližnjanu

Ližnjan (asi 4 tisíce stálých obyvatel) naleznete v jihovýchodní výspě oblíbeného chorvatského rekreačního poloostrova Istrie. Je to hned vedle mnohem známějšího letoviska Medulin, u malebné zátoky Kuje přímo na pobřeží Jaderského moře. Necelých 10 kilometrů na západ odtud leží skvost mezi starobylými chorvatskými městy, velkolepé antické sídlo Pula. Naše prázdninové domy Istrie najdete severním i jižním směrem od Ližnjanu, Pro zdejší krajinu je tady charakteristická nepřítomnost vyšších kopců, avšak jadranské břehy mezi Pulou a Medulinem jsou opravdu hodně rozeklané a narušené mnoha zálivy všech tvarů a velikostí. Zhruba 15 kilometrů severním směrem bylo vybudováno mezinárodní letiště Zračna luka Pula, avšak stejně pohodlně dojedete až sem i osobním vozem.

Jaké aktivity si v Ližnjanu užít během pronájmu domu v Chorvatsku

Vodní sporty, turistika, návštěvy historických míst, zajímavé přírodní lokality, okolí letoviska Ližnjan i městečko jako takové upoutají každého, kdo touží po aktivním prožití své dovolené na Istrii. Samozřejmě, že u v opalování, lenošení či dováděním v konejšivých vlnách Jadranu vám tady nikdo bránit nebude, ostatně možností k takovému trávení volného času skýtá zdejší mořské pobřeží více než dost. Daleko lépe ovšem uděláte, vyzkoušíte-li si některou z mnoha sportovních disciplín, tradičnějších i čpějících adrenalinem, jako například šnorchlování, potápění, plachtění, jízdu na vodních lyžích, wakeboarding nebo surfování. Co dělat je též na souši, na jižním výběžku Istrie jsou totiž k dispozici tenisové kurty, minigolf, hřiště na fotbal i bech volejbal, cyklostezky a další sportoviště.

Dobré důvody k prožití dovolené Ližnjan

Vynikající gastronomie, spousta možností sportování a jiných aktivit, unikátní přírodní a historická místa, klid a především nádherné Jaderské moře, to je ve stručnosti to základní, co dělá Ližnjan tak oblíbeným prázdninovým cílem. Přemýšlíte-li jaké ubytování Chorvatsko si vybrat, volbou úplného jihu Istrijského poloostrova v Ližnjanu rozhodně chybu neuděláte. Letovisko je proslulé svou pohodovou atmosférou a také jeho infrastruktura je zcela na evropské úrovni. Jestliže budete potřebovat udělat větší nákupy, stačí zajet do blízké regionální metropole Puly. Daleko to není ani do NP Brijuji či do kouzelného zálivu Raški. Ze sportů je kromě turistiky a plavání velice vyhledávané potápění, pro které jsou jako stvořené podmořské terény v sousedním Medulinu.