Městská pohoda a informace o Ližnjan

Na jihu Istrie leží obec zaměřená na rybářství a cestovní ruch, Ližnjan. Výhled z kopců je úžasný na celý Kvarnerský záliv i ostrovy Cres a Lošinj. Asi dva kilometry vzdálené je město Medulin, se svými četnými skalnatými i oblázkovými plážemi. Ubytování v Ližnjan je na dosah ruky i v malebné obci Ližnjan. Nedaleký maličký ostrov Levar, který je téměř civilizací nedotčený, láká svou písečnou pláží. Báječnými tipy na výlet jsou i majáky Lanterna a Galiola či Svetica, což je starověká stavba s dvojitými stěnami. Rozsáhlejší památky slibují města Poreč, Pula a Rovinj.

Zábava a koupání a jiné informace o Ližnjan

Koupání zabezpečuje 28 většinou skalnatých pláží. Letní měsíce jsou zpestřeny festivaly a slavnostmi. Nejznámější je Ližnjanská noc konaná v srpnu. Soutěž v podvodním rybolovu, Klubska gara je k vidění v dubnu. Národní slavnost s hudbou, tancem a gurmánskými zážitky Velika Gospa, se koná v srpnu. Místní restaurace Baka, Stari ribar a pizzerie Kontiki nabízejí krajové speciality. All inclusive je dokonalou formou letní dovolené. Jen doprava a jídlo je hrazena z vlastních finančních prostředků turistů. Vyrazit je možno i s domácími zvířecími mazlíčky. Příjemné chvíle u jaderského moře mají mnoho podob.

Památky mají svou historii

Zajímavá historie, která je starší, než 7000 let, nelze popřít. Potvrzují ji pozůstatky římských vil a starých vraků, které jsou potopeny na dně moře. Ubytování v Ližnjan je zastoupeno svými klidnými a atraktivními místy právě v Ližnjan. Je to perfektní typ pro romantickou a ničím nerušenou dovolenou v Chorvatsku! Kostel sv. Gospa od Kuj, ze 17. století je postaven v místech starých římských vil. Kostel sv. Martina se sochou Titulara byl postaven na zříceninách v roce 1879.

Jak dojet do Ližnjan rychle a bezpečně

Dodržujte na 100% všechna dopravní nařízení, dbejte značek, všímejte si pokynů policie a pamatujte na odpočinek. Tak lze v rychlosti shrnout rady pro vaši cestu do prázdninového domu Istrie. Uvědomte si, že vám zabere hodně času: v závislosti na vlastnostech vozidla, na zvolené trase, na zácpách a na objížďkách, na vašem řidičském umění a na složení posádky to může být 10 a 15 hodinami. Pospíchat se nevyplácí a vydatný odpočinek co 2 hodiny vás neskonale osvěží. Zvláště berete-li na vědomí, že valná část cesty po Rakousku i Slovinsku vede po dálnicích. Finální etapu k Istrii lze zdolat přes Lublaň a Terst, či přes Maribor, Záhřeb a Rijeku. Ližnjan najdete 15 km za koncem dálnice A9.