Prázdninové domy Ližnjan

Zkuste prázdninové domy Ližnjan

Nechte se překvapit pohodlím ubytování

Na nejjižnějším cípu Istrijského poloostrova najdete nevelkou, o to více půvabnou a klidnou obec Ližnjan, která se v posledních letech stále výrazněji hlásí o své místo zdejšími populárními rekreačními resorty. K jejím hlavním tahákům patří rozmanité mořské pobřeží s řadou příležitostí k opalování, plavání i sportovním aktivitám, mimořádně příhodné podmínky k potápění a šnorchlování, půvabná příroda, starobylá města i množství různých atrakcí pro všechny věkové skupiny. Samozřejmostí jsou prázdninové domy Ližnjan vždy komfortně zařízené. Společnost NOVASOL vás zve na rychlou procházku Ližnjanem a jeho okolím, během níž poznáte všechny jeho přednosti a zatoužíte tady prožít pohodové prázdniny.

Kde leží Ližnjan s domy u moře

Bývalá rybářská víska Ližnjan, v níž žijí zhruba 4 tisícovky obyvatel, se nachází na jihovýchodě populárního chorvatského odpočinkového poloostrova Istrie. Hned vedle ní se (západním směrem) rozkládá u zátočiny Kuje další vyhlášené rekreační středisko Medulin. K Jadranu je to z ubytování Ližnjan jenom kousek – v podstatě kterýmkoliv směrem se vydáte, vždy narazíte na konejšivou mořskou hladinu. Krajská metropole a význačná historická Pula leží asi 10 kilometrů na západ, mezinárodní letiště Zračna luka funguje 15 kilometrů severním směrem. Směr na východ vyrůstá z moře největší chorvatský ostrov Cres a hodinu jízdy autem severně se dostanete do význačného přístavu Rijeka. Pro krajinu je tu typická absence vyšších kopců, objevující se teprve více ve vnitrozemí.

Aktivitní dovolená v Chorvatsku u Ližnjanu

Letovisko Ližnjan i městečko samotné upoutají každého, koho během ubytování v Ližnjan lákají nejrůznější aktivity. Je jasné, že v chytání bronzu, v relaxaci či v zábavě ve vlnách Jadranu vám zde nikdo bránit nebude, vždyť možností k podobnému prožití volna ukrývá zdejší mořské pobřeží více než dost. Nešlápnete však vedle, vyzkoušíte-li si některou z mnoha sportovních disciplín, tradičnějších i prostoupených adrenalinem, jako jsou šnorchlování, surfování, jízda na vodních lyžích, wakeboarding či plachtění. Samostatnou kapitolou je zdejší podmořský svět, plný rozmanitých ryb, zbytků římského osídlení a lodních vraků. Co dělat je i na souši: jižní výčnělek Istrie nabízí dostatek tenisových kurtů, minigolf, hřiště na kopanou i bech volejbal, cyklostezky atd.

Akce v dosahu Ližnjanu při pronájmu vily v Chorvatsku

Filmový festival v Pule se rozjíždí v půlce července a náleží se k nejvíce sledovaným podnikům podobného ražení v Chorvatsku. Právem, vždyť už oslavil šedesáté výročí – a pořád láká návštěvníky svou originální atmosférou a programem, založeným na skvělých filmech a setkáních s filmaři. Z vašeho ubytování na Istrii se vydejte i za sportem. Pokud se rádi projíždíte na bicyklu, nevynechejte výlet přes vrcholek Volme vysoký jen 68 metrů. Oblíbená pěší turistická trasa míří z Medulinu přes Pomer, z města Banjole a do Premantury. Pořádné hory začínají mnohem více severně, až za linií Buzet – Pazin, kde se zvedají masivy Vojak, Učka a Čičarija.

Historie na dosah při pronájmu vily v Chorvatsku

Při prvním obhlédnutí poněkud skromný Ližnjan se může pyšnit docela dlouhou minulostí. Archeologické nálezy zde datují první osídlení až do pátého tisíciletí př. n. l. Hlavně pod hladinou Jadranu leží pozůstatky starořímských vil. Ližnjan jako takový vás zaujme kostelem sv. Martina a kostelem Gospa na základech antického osídlení. Romantickou atmosféru dovolené v Chorvatsku podkreslují dva mohutné majáky Lanterna a Galiola na přilehlých útesech. Zajímavá jsou i další města Istrie. V Medulinu si prohlédněte gotický kostel sv. Anežky ze 14. století, v Novigradu románskou katedrálu sv. Pelagia, palác Uzzi-Rig a hřbitovní kostel sv. Agáty. Skvostnými doklady velké historie jsou města Rovinj a Poreč, které je součástí světového dědictví UNESCO. V Pule turisté obdivují antickou arénu, Augustův palác, Herkulovu bránu nebo hrad v centru.

Perfektní prázdninové domy Ližnjan

Letovisko Ližnjan je známé svou klidnou atmosférou a taktéž jeho vybavenost je na slušné úrovni. Lahodná gastronomie, možnosti sportu a dalších aktivit, krásné přírodní a historické lokality, pohoda a hlavně čisté Jaderské moře, to je to primární, co dělá Ližnjan tolik populárním letním resortem. Budete-li potřebovat za většími nákupy, stačí zajet do sousední krajské metropole Puly. Blízko to je i do NP Brijuji či do zálivu Raški. Ze sportů je kromě turistiky a plavání rozšířené potápění, pro nějž je jako stvořené podmořské dno v sousedním Medulinu. Hloubáte-li, kam na dovolenou v Ližnjan, volbou jihu Istrijského poloostrova v Ližnjanu jistě neprohloupíte.