search

Ubytování Marčana

Ubytování Marčana, pohoda pro všechny generace

Marčana je obec na jihu krásné Istrie. Skládá se z několika vesnic a osad: Marčana, Belavici, Bratulici, Cokuni, Divsici, Filipana, Kavran, Kujici, Loborika, Mali Vareski, Mutvoran, Orbanici, Pavicini, Peruski, Pinezici, Prodol, Rakalj, Sarici, Segotici a Veliki Vareski. Ubytování Marčana je ideální pro každého, kdo hledá tak trochu jinou dovolenou: nekypí zde turistický ruch a nehlučí tu přeplněné ubytovací areály. Ubytování na Istrii tady prožijete mezi křišťálově čistým Jadranem a svěží zelení vnitrozemí.

Historie a památky kousek od rekreačních domů Marčana

Během dovolené v Marčaně můžete navštívit několik zajímavých pamětihodností:

  • Sbírka Mija Mirkoviče – expozice v rodišti istrijského spisovatele a ekonoma Mija Mirkoviče, známého pod literárním pseudonymem Mate Balot. Seznámí vás s jeho životem a tvorbou i s tradicí rakaljské keramiky.
  • Starý Rakalj – v neobývané obci u zálivu Raški uvidíte zříceniny bývalého hradu a kostel sv. Anežky s fantastickým výhledem na Jaderské moře.
  • Mutvoran – zbytky bývalé pevnosti kmene Histra se ukrývají v osadě mezi Marčanou a letoviskem Duga Uvala.

Pláže na dosah ubytování Marčana

Poblíž rekreačních domů v Marčaně se na kopci nad mořem, obklopena krásnými lesy, pastvinami a vinicemi, nachází Krnica, jediné místo v této části Istrie s vlastním přístavem. K jeho atmosféře patří dřevěné čluny, rybářské sítě a kamenné domy. Koupání vyzkoušejte ve skalnatých zátočinách s čistou vodou a nedotčenou přírodou, nebo vyrazte na jih třeba do Medulinu.

Kam za sportem a rekreací v rámci dovolené Marčana

Ideální lokalitu pro aktivní dovolenou po celý rok představuje celá oblast mezi Marčanou a Krnicí. Z prázdninového domu na Istrii se na jaře můžete projít voňavými loukami, kde roste divoký chřest a aromatické, léčivé středomořské rostliny. Podzim nabízí houbaření či sběr hroznů a oliv. Celoročně se tady daří rybolovu.

Akce a zábava Marčana

Záliv Blaz, koutek opravdu nedotčené přírody, používali Římané jako důležitý přístav na námořní cestě spojující Pulu s Trsatem. Z pětice původních mlýnů lze ještě dnes během ubytování Marčana několik navštívit. A podle pověsti se zde od desátého století skrývá koruna legendárního krále Tomislava. Nádhernou, malebnou krajinou se pyšní též Budavský záliv, který v minulosti fungoval jako přístav historického města Vizače a římské obce Nesactium.

Atrakce v okolí Marčany

Kromě jeskyně Ljubić (asi 1,3 kilometru severně od Marčany) skýtá krásná Istrie vše, co potřebujete k prožití báječné dovolené v Chorvatsku. Komu by snad chyběl cvrkot rušného města, má ideální příležitost poznat istrijskou správní i kulturní metropoli Pulu. Od svého zrození v římské éře nám dochovala spoustu památek, nad nimiž vyčnívá druhý největší starověký amfiteátr. Za vidění ovšem stojí i triumfální oblouk, Dianin chrám, Herkulova brána nebo Augustův palác. Z pozdějších období se o turistický zájem hlásí románská kaple Panny Marie, pevnost Kaštel a renesanční Mariánská katedrála. Zapomenout nesmíte ani na:

  • vodní svět Aquacolors u Poreče,
  • národní park souostroví Brijuni,
  • dinopark Funtana.