Zajímavosti a atrakce Medulin

Medulin (antická Mutila) je městečkem s 1700 obyvateli. Pyšní se nádherně členitým pobřežím lemovaným řetězem menších ostrovů. V Medulinu najdete prehistorické stavby a starořímské rustikální vily, odjakživa zde sedláci a rybáři žili v souznění s přírodou. Dnes je Medulin moderním přímořským letoviskem a naše ubytování Medulin vám poskytne perfektní zázemí pro jeho objevovování. Dovolená v Medulinu bude nezapomenutelným zážitkem.

Kam za zábavou z ubytování Medulin

Kolem letoviska Medulin se nacházejí jedny z nejkrásnějších pláží nejen na Istrii, ale v celém Chorvatsku. Na 80 km dlouhém pobřeží naleznete písečné i oblázkové, ale také skalnatá místa i romantické malé zátoky obklopené útesy. 1 km dlouhá písečná pláž Bijeca je vhodná i pro ty nejmenší děti! Vřele doporučujeme návštěvu ostrova Levan s jeho písčitými plážemi anebo výlet na ostrov Cea či Bodulaš s jejich oblázkovými plážemi a skalnatými zátokami. Na ostrovy vás odvezou lodě za 40 Kn na osobu a 20 Kn na dítě (tam a zpět). Můžete se těšit na skvělou dovolenou na Istrii. Z dalších zajímavých míst v Medulinu nebo jeho okolí stojí určitě za pozornost archeologický komplex na poloostrově Vižula, kde se nachází pozůstatky pravděpodobně císařské vily Konstantina Velikého (280-337).

Vyrazte si zasportovat z prázdninového domu Medulin

Možnosti k provozování sportu: Před návštěvníky stojí těžká volba mezi četnými možnostmi k provozování různých sportů: tenis (8 kurtů), kopaná (6 trávníků), minigolf, kuželky, boccia, 3 kurty na plážový volejbal, 2 jezdecká centra. Svou činnost zde provozují školy surfařské, potápěčské a školy vodního lyžování. Můžete si půjčit motorové čluny, kánoe a šlapadla, skútry, kola a motorky. Prázdninové domy, apartmány a vily s bazénem v Chorvatsku lze rezervovat celoročně.

Tanec, hudba a restaurace Medulin

Mladí lidé znají Medulin díky diskotékám, milovníci živé hudby a různých tanečních rytmů se raději scházejí na četných terasách. Medulin je známý svými kvalitními klasickými koncerty, které se tu konají v letních měsících. Cca 40 restaurací, kde se podávají pokrmy tradiční národní kuchyně stejně jako mezinárodní speciality, rybí, masné a vegetariánské pokrmy jsou skutečným lákadlem pro gurmány. Ubytování Medulin a okolí si vás získá svým půvabem. Kdo nechce pouze vysedávat ve svém apartmánu Medulin a rád by strávil aktivní dovolenou v Chorvatsku, má možnost se vydat na výlety po okolí. Navštivte malebné rybářské městečko Rabac, případně Fažanu a Peroj, kde najdete překrásné pláže vhodné pro děti.