Informace o Medulin

Načtěte si zajímavé informace o Medulin

Medulin leží na jihu chorvatského poloostrova Istrie. Je to velice hojně navštěvované istrijské letovisko a to nejen kvůli skvělým plážím, které Medulin může nabídnout. V ubytování Medulin si můžete vybrat, zda budete chtít navštívit pláž oblázkovou či písečnou. Díky svým klimatickým podmínkám je Medulin často vyhledávaným tréninkovým centrem, navíc nabízí 6 fotbalových hřišť a atletický stadion. Využít ale můžete i tenisové kurty, minigolf, bowling nebo beach volejbal. V moři si můžete zařádit na šlapadlech, vodních skůtrech či si zkusit windsurfing nebo jachting. Na své si ale přijdou i rodiny s dětmi. Pláže jsou tu lemované borovicemi, a tak s sebou nemusíte vláčet ještě slunečník, aby se vaše děti nespálily.

I milovníci historie si přijdou v Medulinu na své

Medulin nabízí i plno historických pozůstatků. Historie města sahá až do antiky, kdy tady stávala osada Mutila. Ta byla využívána k odpočinku a relaxaci už starými Římany. Ti si v Medulinu nechali stavět svoje vilky a letohrádky. Dodnes se dochoval kostel svaté Anežky založený v 15. století. Z antiky se dochovali různé pozůstatky po venkovských usedlostech po celém poloostrově Vižula. V Bijecajském zálivu jsou dodnes k vidění předrománské kostelíky. Tohle a mnohem víc si můžete prohlédnout na své rodinné dovolené na Istrii.

Objednejte si apartmán v Medulinu a ochutnejte skvělou chorvatskou kuchyni

Jako každá země i Chorvatsko má svoje národní jídla a speciality, proto byste je při své návštěvě neměli vynechat. Na každém rohu vám obchodníci u stánku s rychlým občerstvením budou nabízet svoje čevapi v housce a zeleninou. Žgvacet je něco jako náš guláš, který můžete ochutnat právě v Medulinu, protože především na Istrii je toto jídlo velice oblíbené. Jako v každé zemi, kde mají moře, tak i tady jsou velice oblíbené plody moře a mořské ryby. Chorvaté je navíc umějí připravit, tak že si na pokrmu určitě pochutnáte. Večer si můžete vychutnat západ slunce ve svém prázdninovém domě Medulin se sklenkou dobrého istrijského vína.