search

Ubytování Motovun

Ubytování Motovun, to jsou kopce, památky a výlety

Nefalšovaná středověká atmosféra na vás dýchne v rámci ubytování na Istrii, pokud se rozhodnete ji prožít v nádherném starobylém městečku Motovun. Kromě zachovalých památkových skvostů na vás tady v srdci Istrie čeká v jeho okolí velice malebná krajina s nádhernou přírodou zalesněných romantických údolí a lánů vinic. Není náhodou, že ji protínají desítky kilometrů pohodových turistických stezek a cyklistických tras. Na půvabný Motovun natrefíte ve vnitrozemí severní části známého poloostrova Istrie. Obec se rozkládá na výrazném pahorku nad říčkou Mirnou. Jen několik desítek kilometrů to odsud, z vašeho pohodlného a prostorného ubytování Motovun, budete mít k vyhlášeným rekreačním riviérám západního pobřeží blankytného Jadranu. Stejně dobře dostupná jsou i známá historická města a přístavy jako Poreč, Novigrad či Rovinj.

Toulky místy, kde dosud vládne historická atmosféra

Dějiny dnes pětisethlavého Motovunu se začaly psát již za časů velké Římské říše. Proto se zde dochovaly cenné artefakty v podobě starořímských hrobek z prvního století našeho letopočtu. Ve třináctém století bylo městečko mohutně opevněno Benátčany a mezi 14. a 17. stoletím zde byly postupně vybudovány čtyři pompézní městské brány, které můžete obdivovat dodnes. Celé opevnění obce Motovun v sobě mísí románské, gotié a renesanční prvky. Což ostatně platí i pro mnoho unikátních domů a jiných staveb v jejím úchvatném centru. Středověkému motovunskému jádru vévodí chrám svatého Štěpána z počátku 17. století s velkolepými renesančními freskami. Každoročně se tu pořádá významný filmový festival, na který se rozhodně během dovolené na Istrii zajděte podívat.

Ubytování Motovun

Vypravte se do ubytování Motovun a istrijskými poklady

Údolí řeky Mirny pod motovunským kopcem rovná se okouzlující přírodní území, jako stvořené k méně či více náročným túrám a cyklistice. Na 10 čtverečních kilometrech se tu rozprostírá chráněný Motovunský les, význačný zejména mohutnými staletými duby a známými nalezišti v gastronomii vysoce ceněných černých lanýžů. Asi 9 kilometrů východním směrem se nachází přehradní nádrž Butoniga, o něco dál na jih leží starobylý Pazin s hradní zříceninou a jeskyněmi. Vyrazíte-li ze svého ubytování v Chorvatsku za poznáním Istrie, dostanete se z Motovunu nejprve do zapomenutého Završje a posléze až k Novigradu. Asi 5 kilometrů od moře byl u něj postaven ohromný vodní svět Istralandia, v němž si spousty zábavy užijí nejen vaše ratolesti. Určitě byste neměli vynechat ani návštěvu historických měst Rovinj a Pula, jedinečného Limského fjordu s hravými delfíny či pohoří Učka s nejvyšší istrijskou horou Vojak (1 401 metrů n. m.)