search

Ubytování Novigrad

Ubytování Novigrad, historie města a možnosti zábavy

Chorvatský Novigrad je krásné středověké antické město, kde se zachovala celá řada památek ze starých dob jako např. staré hradby a věže pevnosti, středověká síť silnic atd. Novigrad byl v minulosti důležitým sídlem biskupů, přičemž do dnešní doby přežily skvostné budovy a památky jako např. basilika Sv. Pelagia a trojlodní kostel Sv. Agáty. Členité pobřeží láká svými skalnatými a oblázkovými plážemi, kterým to je z ubytování Novigrad jakoby kamenem dohodil. Můžete se těšit na skvělé ubytování Istrie plné rozmanitých zážitků.

Ubytování v soukromí v Chorvatsku

Bývalá církevní diecéze leží na počátku zálivu do kterého se vlévá řeka Mirna na západním pobřeží poloostrova Istrie. Stejně jako nedaleká Poreč patří k vyhledávaným turistickým destinacím, kam tisíce turistů přijíždějí strávit dovolenou na Istrii. Novigrad díky své výhodné poloze až do 19. století sloužil jako biskupské sídlo. Z dochovaných památek ční především katedrála Sv. Pelatka, která i přes barokní přestavbu v 18. století neztratila část svého románského kouzla, nebo palác Urizziů-Rigů nabízející výstavu kamenných památek dochovaných od antiky až po středověk.

Ubytování Novigrad

Ubytování Novigrad, kouzlo Istrie

Kvůli památkám se ale na dovolenou u moře do Novigradu nejezdí. Okolí městečka nabízí upravené pláže z nichž některé byly oceněné i Modrou vlajkou. V Novigradu navíc naleznete opravdu bohaté možnosti sportovního vyžití. Nechybí zde tenisové nebo volejbalové (potažmo beach volejbalová) kurty, fotbalová hřiště nebo minigolf. Blízká řeka Mirna láká i kajakáře, volné moře pak jachtaře. Na své si přijdou i fanoušci sportovního rybolovu a zklamáni neodejdou ani vyznavači paraglidingu nebo volného lezení. Při nepřízni počasí je pak k dispozici i sportovní hala. Dovolená v Novigradu zkrátka nabízí ideální kombinaci odpočinku a sportovního vyžití. Pozadu samozřejmě nezůstává ani večerní zábava. Diskotéky, festivaly nebo různé slavnosti jsou během sezony na denním pořádku.

Apartmány Novigrad blízko moře nebo s překrásným výhledem

Apartmány Novigrad jsou v porovnání s počtem trvale žijících obyvatel mnohonásobné. V blízkém okolí se nachází i Mereda, která nabízí i stále oblíbenější možnost ubytování v Novigradu. K dispozici jsou zde apartmány, často s vlastním bazénem a možností trávit volné chvíle kromě přeplněné pláže i v klidu soukromí s rodinou a dětmi.