Dozvědět se informace o Novigradu ještě před dovolenou

Rodinná dovolená na Istrii, objevte Novigrad

Kouzelné přístavní město Novigrad je dokonalým nápadem pro strávení dovolené v Novigradu. Je významné svou zemědělskou a rybářskou prosperitou, ale je i příjemným letoviskem. Vápencový polostrůvek, kterým protéká řeka Mirna, je poset ubytováním v soukromí. Najdete ho mezi městy Umar a Buje v regionu Istrie. Pěkný výlet nabízí přírodní úkaz, jeskyně Baredine Jama, s krápníky a 0podzemními jeskyněmi.

Sportovní vyžití a půvabné památky

Novigrad je vhodný pro rekreanty se sportovním zaměřením. Mezi populární oddechové sporty patří plážový volejbal, kopaná, tenis, házená, minigolf anebo basketbal. Příjemným osvěžením jsou kuželky, paragliding, volné lezení a cyklistika. Mnozí návštěvníci milují rybolov, jachting a kanoistiku na řece Mirně. Už zdálky přivítají turisty městské hradby s cimbuřím a dvěma dochovanými obrannými věžemi. Romantické jsou úzké uličky a minimalistická veřejná prostranství. Katedrála sv. Pelagia postavená v románském slohu, naplno uchvátí. Nevídaná románská trojlodní krypta, palác Urizziů-Rigů a středověké domy, lapidárium s kamennými památkami i hřbitovní kostel sv. Agáty, stojí za to navštívit. Díky ubytování na Istrii a získáte unikátní možnost relaxace.

Jídlo přispívá k dobré náladě

Pro všechny milovníky výtečného jídla a pití je určen Gastronomický festival, Gram Gram Fest, konající se v září. V nabídce jsou tradičně plody moře, olivové oleje, istrijský pršut, sýry, med a ovocné džemy. Milovníkům vína se představuje zdejší kvalita vinné révy. Celým festivalem provede lahodná hudba a mnoho vystoupení.

Dovolená v Chorvatsku neomrzí

Užít si oblázkové pláže se skalisky a betonovými výstupy, to je dovolená v Novigradu. Borové lesy, které jsou v těsné blízkosti pláží, působí harmonicky. Pláže a přístavy s Modrou vlajkou Mareda a Sirena i pláž Karpinnjan najdete severně asi kilometr od Novigradu. Ubytování v soukromí Chorvatska all inclusive je zde hojně zastoupeno. Prázdninové objekty nabízejí komfortní ubytování pro rodiny s dětmi, party přátel i turisty s domácími mazlíčky. Příjemné chvíle si můžete zpříjemnit místním kulturním létem s vážnou, folklórní i orchestrální hudbou.