Prázdninové domy v Novigradu

Prázdninové domy v Novigradu, dovolená Chorvatsko

Ubytování na Istrii nabídne vše co potřebujete

Významný a již od středověku strategický istrijský přístav Novigrad je dnes skutečně malebným rekreačním resortem. Nadchnou vás zde četné historické monumenty i nádherné přírodní scenérie. Samozřejmostí jsou velkorysé pláže, omývané blankytným Jadranem, s kompletním turistickým komfortem ubytování na Istrii a pestrou škálou sportovního vyžití. V Novigradu se dochovaly kompletní části gotického opevnění a největším zážitkem je rozhodně procházka zdejším starým městem. Protíná ho změť úzkých křivolakých uliček, lemovaných prastarými kamennými domy, z nich dodnes dýchá nefalšovaná atmosféra středověku.

Centru vévodí monumentální románská katedrála svatého Pelagia. Střed města je zároveň významným památníkem benátské gotiky a pyšní se řadou výstavních benátských paláců, mezi kterými vyniká okázalý Uzzi-Rig s unikátními sbírkami kamenných artefaktů od antiky až po 18. století. Pozoruhodný je i hřbitovní kostel svaté Agáty, který pochází z 10. století. V okolí Novigradu narazíte i na četné pozůstatky římských vil. Významným benefitem pro všechny české návštěvníky je jeho vynikající a rychlá dostupnost z naší vlasti, neboť je téměř nejsevernějším přímořským letoviskem Chorvatska. Nejpopulárnější zajímavosti celého Istrijského poloostrova jsou odsud taktéž prakticky na dosah. Zdejší romantickou atmosféru, četné možnosti sportovního vyžití a půvabné pobřeží si zamilují úplně všichni milovníci slunečného léta, malými dětmi počínaje a aktivními seniory konče.

Kam za prima dovolenou u moře v Chorvatsku

Novigrad (celkový počet jeho stálých obyvatel se pohybuje kolem tří a půl tisíc) se rozkládá v severozápadní části pobřeží populárního chorvatského poloostrova Istrie. Najdete ho u zálivu širokého zhruba dva kilometry, v němž do Jadranu ústí asi hospodářsky nejvýznamnější istrijská řeka Mirna. Město a jeho prázdninové domy Novigradu leží přesně v polovině cesty mezi nádhernými historickými sídly Umag na severu a Poreč na jihu. K oběma to odsud bude mít necelých 15 kilometrů, stejně daleko jsou i hranice se Slovinskem. Istrijská metropole Pula leží na druhém konci poloostrova (tedy asi 80 km daleko). Směrem na východ, za pohořím Čičarija, se skrývá důležitý přístav Rijeka.

Novigrad je ideální nejen k víkendovému pobytu v Chorvatsku

Už vás někdy napadlo vypravit se na dovolenou v Chorvatsku také v době mimo hlavní sezóny, tzn. na jaře a na podzim? Objevte krásu jadranského pobřeží u Novigradu v květnu, červnu a září a objevte ji v rámci prodlouženého víkendu, který si můžete dopřát díky konceptu společnosti NOVASOL nazvaného Miniprázdniny. Hledejte v katalogu domů logo v podobě velkého, bílého písmena „M“ v modrém pozadí, umožňující pobyt na libovolný počet dní během sezón D a E. Při ubytování na 3 noci získáte 30% slevu z odpovídající týdenní ceny, při ubytování na 4 noci dostanete 20% slevu z odpovídající týdenní ceny a při ubytování na 5 nocí dostanete 10% slevu z odpovídající týdenní ceny.

Co ukrývá zařízení prázdninových domů na Istrii

Vybavení jednotlivých vil, chat a chalup v Novigradu se samozřejmě případ od případu liší, což platí i pro jejich podobu, celkovou obyvatelnou plochu, dispozice a zahradu. Čím si však můžete být v rámci levného ubytování na Istrii vždy na sto procent jisti, je vzorová čistota, kvalita a funkčnost všech objektů NOVASOL. Jsou v nich umístněny a zprovozněny standardní (a pro každodenní fungování zcela nenahraditelné) přístroje, jako jsou např. chladnička, mikrovlnná trouba a sporák. Standardem se již dávno staly koupelny se sprchovým koutem a záchodem (někdy také s bidetem), barevné televize se SAT příjmem, klimatizace a možnost pohodlného parkování. Pro náročnější z vás je připraven bazén, krb a dětské hřiště.

Zábava, atrakce a jiné magnety letní dovolené v Chorvatsku

Vynechat nemůžete v okolí Novigradu dva rozsáhlé, moderní akvaparky. Blíže, pouhých 5 kilometrů od centra městečka, se nachází populární Istrialandia. U vísky Nova Vas na vás čeká vodní ráj plný skluzavek, tobogánů, umělých řek i vlnobití. O trochu dále, poblíž křížení hlavních silnic mezi prázdninovým resortem Zelena laguna u Poreče a nenápadnou vesnicí Mugeba, se rozkládá stejně oblíbený vodní svět Aquacolors. Nevynechejte ani jeskyně Špilja Mramornica u obce Brtonigla a především Limský záliv nedaleko Vršaru. Nepřesně je označován jako fjord a turisté si jej oblíbili hlavně kvůli stádům hravých delfínů.

Kde jsou nejhezčí pláže v Chorvatsku u Novigradu?

Kolem Novigradu najdete celou řadu velice pěkných pláží. Poblíž hotelových areálů jsou směsicí kamínků, skalisek i nově vybudovaných betonových plošin, k nimž občas zasahují i zdejší hojné borovicové lesy. K nejkvalitnějším úsekům pobřeží v dosahu letoviska i našich prázdninových domů v Istrii se řadí dvojice pláží oceněná za svou čistotu, kvalitu a rozsah služeb prestižní Modrou vlajkou. Jedná se o pláž u hotelu Maestral a o pláž u autokempů Sirena a Mareda. Obě dvě jsou veřejně přístupné. Z vodních sportů u nich můžete provozovat jachting a sportovní rybolov, řeka Mirna je vhodná ke kanoistice. Využít lze víceúčelovou halu, tenisové kurty, hřiště na plážový volejbal, minigolf a další vybavení.

Je náročné dojet k domu u moře v Chorvatsku (Novigradu)?

Jen několik kilometrů od novigradské prázdninové zóny se nachází sjezd č. 3 z nové istrijské dálnice A9, protínající tento poloostrov od severu k jihu. Již z tohoto strohého faktu je více či méně zřejmé, že cestování do našich vil s bazénem v Chorvatsku poblíž Novigradu je snadné a rychlé. Vskutku, stačí za hranicemi ČR najet na některou z rakouských dálnic a poté už prosvištíte přes Alpy až k Jadranu během cca deseti hodin. Cestou minete Lublaň a Terst. Pouze v úseku mezi slovinským přístavem Koper a chorvatskou vískou Plovanija není ještě autostráda vybudovaná. A nezapomínejte ani na dodržování pravidel silničního provozu a pravidelné pauzy během jízdy!