search

Ubytování Pazin

Ubytování Pazin, romantika v srdci Istrie

Pazin je město uprostřed Istrijského poloostrova s dlouhou a bohatou tradicí. Výtečně se hodí k ubytování na Istrii, vždyť leží hned u dálnice A8, jen 30 kilometrů od známých turistických měst Poreč, Rovinj a Rabac. Vzhledem k bohaté zeleni a odlišnému klimatu, zejména na jaře, se ubytování Pazin tváří jako nekonečně daleko od moře – Jadran přitom šumí doslova za rohem. Život zde probíhá se stejnou intenzitou po celý rok, neboť v létě ho plní turisté a v zimě je toto středoškolské centrum plné studentů.

Ubytování Pazin

Historie a památky na dosah rekreačních domů Pazin

O Pazinu psali ve svých dílech mnozí slavní spisovatelé, pro které se stala inspirací krása jeho historického centra s hradem i dramatická okolní příroda v čele s Pazinskou jeskyní. Stačí vzpomenout na Julese Verna a jeho Matyáše Sandorfa. Dovolená Pazin vám dovolí vidět následující pamětihodnosti:

  • Hrad Pazin – dramaticky se tyčí na skále 130 metrů nad hlubokou roklí řeky Pazinčica.
  • Kostel sv. Nikoly – latinský nápis na stěně potvrzuje rok jeho výstavby 1266.
  • Františkánský klášter – původní část, založená bulou papeže Sixta IV. z roku 1482, zahrnovala 12 dobře vybavených místností (pokoje, nemocnice, lékárna a knihovna).
  • Biskupský seminář – vznikl jako kolej před 1. světovou válkou, ve 2. světové válce ho využívala armáda, v roce 1993 se stal jednou z prvních soukromých středních škol v Chorvatsku.

Pláže kousek od ubytování Pazin

Oba břehy Jaderského moře nabízí nejrůznější pláže – oblázkové, skalnaté i betonové, pestrou paletu sportů včetně vodních či lodní lodí. Na výběr jsou pláže v Rabacu, o něco dále v letoviscích Mošćenička Draga a Lovran nebo v noblesní Opatiji.

Sport a pohyb na dovolené v Pazinu

Díky své geografické poloze se ubytování Pazin hodí pro rozmanité sportovní aktivity včetně rybaření, speleologie a jízdy na koni kolem zdejších rančů. Velice populární je zde díky četným značeným cyklostezkám pohodová cyklistika. Na milovníky kolmých stěn čeká horolezecká oblast podél řeky Pazinčica. Prožijte dovolenou v Chorvatsku naplno!

Zábava a akce Pazin

V Pazinu mají dlouhou tradici lidové akce pořádané každé druhé úterý v měsíci. Konají se tady festivaly, slavný veletrh Pazin, výstava v nedaleké proslulé Lido Climbing Hall, festival fantastické literatury, Honey Days, Setkání akordeonistů Istrie a Dny Julese Verna. Ze sportovních setkání se těší velké oblibě Mezinárodní turistický den a turnaj ve vodním pólu amatérských týmů.

Atrakce v okolí Pazinu

Největší přírodní tahák představuje jeskyně Pazinska jama (přímo pod hradbami hradu). Váš rekreační dům Pazin se však může stát základnou i k výpravám za dalšími zajímavými lokalitami Istrie:

  • rozsáhlý dinopark a lunapark u prázdninového letoviska Funtana,
  • půvabná Rovinj,
  • malebné, starobylé městečko Motovun (renesanční kostel sv. Štěpána s freskami, městské brány a palác, chráněný Motovunský les),
  • pohoří Učka (nejvyšší istrijská hora Vojak – 1 401 m n. m.),
  • akvapark Istralandia (20 klouzaček a relaxační laguna).