search

Ubytování Peroj

Ubytování Peroj, malebné městečko u Fažany

Hledáte ubytování Istrie nechcete se mačkat s ostatními turisty v přeplněném hotelu nebo campu? Užít si moře s partou přátel nebo s rodinou a dětmi bez zbytečného stresu a mačkání můžete, pokud zvolíte ubytování Peroj v apartmánu či prázdninovém domě. Ty najdete i v krásném malém letovisku Peroj ve vnitrozemí Istrie, zhruba kilometr od mořského pobřeží. Peroj, malá půvabná vesnička se 400 obyvateli. Byla založena v roce 1657 osadníky z tisíce kilometrů vzdáleného Monte Negra. Typické pro městečko Peroj je, že si uchovalo během 330 let své existence své zvyklosti, tradice a náboženství. Peroj je v cestovním ruchu novým jménem. Neexistují zde žádné hotely, ačkoli je městečko v blízkosti moře. Díky svým malým zátokám a borovým lesům je Peroj ideálním cílem pro rodiny.

Ubytování Peroj

Výlety Peroj a okolí prázdninových domů

V Peroji a okolí naleznete například pravoslavný kostel sv. Spiridiona ze 17. století nebo jednu z nejoriginálnějších staveb v okolí, malý a již nepoužívaný kostel sv. Štěpána dokonce ze 7. století, který je již ale odsvěcený. Kostel sv. Fosky poté nabízí cenné románské malby z 11. až 13. století a v blízkém okolí Peroje se dá nalézt i několik hrobů z římského období. Za výlet rozhodně stojí i Národní park Brijuni nebo prohlídka arény z antických dob a dalších památek ve starobylém městě Pula, odkud to je na jednodenní výlet z vašeho ubytování Peroj kousek.

Ubytování Peroj u oblázkových pláží

Dovolená v Chorvatsku, to jsou hlavně pláže a zábava. Pokud se rozhodnete opustit svůj apartmán Peroj a jeho bazén a vydáte se k moři, rozhodně nebudete litovat. Pobřeží u Peroje disponuje pěknými oblázkovými plážemi s betonovými plochami vhodnými pro opalování a odpočinek. Moře se zde navíc prohlubuje postupně, takže je Peroj vhodná pro děti a méně zkušené a jisté plavce. A dovolená zde se dá využít i ke sportovním aktivitám. Ani zde nechybí volejbalové kurty a nacházejí se zde i místa vhodná k potápění nebo šnorchlování. Vyzkoušet si můžete i čím dál tím oblíbenější windsurfing nebo jen zapůjčit šlapadlo nebo lodičku. V městečku se navíc nachází řada drobných obchodů se suvenýry, cukrárny nebo restaurace nabízející místní speciality, například mořské plody. Samozřejmě nechybí ani všudypřítomná zmrzlina a v letních měsících nechybějí ani tradiční místní slavnosti, které zpříjemní atmosféru vaší dovolené. Peroj se tedy řadí k těm menším rekreačním oblastem, kde všudypřítomný klid, pohodu a odpočinek můžete ještě umocnit správným ubytováním Peroj ve kterém si užijete tu správnou s dovolenou u moře s dětmi a klidně i se psem.

Dovolená v Peroji