Objevte symbol vnitrozemí a atrakce Peroj

Nedílnou součástí vnitrozemí Istrie je městečko Peroj ležící poblíž střediska Fažana. Turisté ho vyhledávají pro jeho klidnou povahu, ale i pro četná archeologická naleziště z římské doby. Za povšimnutí stojí Národní park Brijuni a návštěva středověkého města Pula a jeho antické arény. Městečko je symbolem pohodové dovolené a také nabízí zajímavé atrakce Peroj. Místo plné klidné relaxace kde si čas zpříjemníte vodními a plážovými sporty. V kurzu je nejvíce volejbal, windsurfing, anebo potápění či šnorchlování. Pro méně odvážné existují půjčovny s lodičkami, šlapadly a jízdními koly. Zasloužené chvíle oddechu zajišťuje ubytování Peroj.

Památky jsou zdrojem poznání i v Peroj

I tak malebné město jako je Peroj, má své pamětihodnosti. Okouzlující pravoslavný kostel sv. Spiridiona vznikl za podpory osadníků v 17. století. Láká svými ikonostas i krétsko-benátkými ikonami. Rafinovanou stavbou u moře je kostelíček sv. Štěpána. Asi 3 kilometry od města narazíte v kostele sv. Fosky na překrásné románské malby. Zajímavé jsou i hroby z dob vlády Říma.

Noční život miluje každý!

Pláže v Peroji jsou oblázkové s betonovými pláty. Vstup do moře je pozvolný, což vyhovuje dětem i seniorům. Jaderské moře má příjemnou osvěžující teplotu i v parných prázdninových dnech. Dovolená na Istrii je opředena nejen koupáním, sportem a památkami. Lákavý je i noční život a kulturní vyžití. Nadchnou cukrárny, kavárny i bary. Léto je plné folklórních i kulturních slavností. Pokud zbožňujete speciality moře a víno, jste na správném místě. Turisté si oblíbili i chorvatskou zmrzlinu.

Ubytování v soukromí upřednostní všichni

Perej je ideálním místem pro rodiny s dětmi. Klidné pláže jsou posety prázdninovými domy a apartmány. All inclusive je nejlepší možností, jak vybrat ubytování v Chorvatsku. Je postaráno o plyn, vodu, elektřinu, rekreační poplatek, konečný úklid i zajištění ložního prádla. Ubytování v soukromí je příhodné i pro mnohočetné rodiny s dětmi a jejich domácí mazlíčky. Nejoblíbenější zvolenou dopravou je cesta automobilem.