Prozkoumajte atrakce Poreč, které se vám nabízí

Možnosti k provozování sportu: tenisové kurty, fitcentra, vodní lyžování, jezdecké sporty, bungee jumping, potápění, plachtění.

  • Letní akce: Koncerty klasické hudby (květen-září) v basilice Sv. Euphrasia, jazzové večery v lapidáriu muzea.
  • Výletní místa: istrijská cesta spojující známé vinice, ostrov Brijuni, ostrov Sv. Nikola.
  • Letovisko Poreč je jedním z nejnavštěvovanějších chorvatských letních destinací.

Objednejte si ubytování Poreč a vydejte se na zajímavá místa. Chorvatské letovisko Poreč leží v západní části Istrijského poloostrova. Za poslední roky se Poreč rozrostla nevídanou rychlostí a dnes je to jakési centrum turismu na západní Istrii. Navíc atrakce Poreč nabízí i možnost podívat se na přístav plný unikátních lodí. Velkým plus jsou i borovice, které vytvářejí přímený stín v parných dnech.

Atrakce Poreč

Ubytování Poreč a pláže v okolí

Na dovolené v Istrii si můžete objednat prázdninové domy a apartmány nedaleko oblázkové, široké či kamenité pláže. Najdete tu i ty uměle vybudované. Vstup do vody je bohužel různý – někde je mírný vhodný pro děti a pro ne úplně zdatné plavce, jinde naopak příkrý s betonovými schůdky do moře. Záleží, na jakou pláž zrovna narazíte. Velké plus ale hodně těchto pláží je Mordá vlajka, která signalizuje čistotou moře. U moře si navíc můžete vybrat z různých vodních sportů. V nabídce jsou i netradiční adrenalinové zážitky.

K vidění je toho v Poreči opravdu hodně

V odpoledních hodinách si můžete prohlédnout Poreč, aniž by byla pořád tak neúnosná horka. Nejznámější stavbou je určitě Eufráziova bazilika, která je zapsaná na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Je to unikátní byzantská stavba na chorvatském území. Při procházením se uličkami, ale narazíte i na benácko-gotický palác Zuccato. Zaujme vás ale i barokní palác Sinčiců. Na závěr byste neměli minout ani tři dochované románské domy – Dům s balkonem, Konovnický dům a Dům dvou světců. Před tím, než si půjdete odpočinout do vašeho ubytování v Chorvatsku, musíte ochutnat výbornou chorvatskou zmrzlinu. Po kulturním vyžití si odpočinete v pronajatém apartmá. Závěrem ještě pár řádků o kulturním vyžití v Poreči. Myslím si, že na své si přijde asi každý, kdo má rád hudbu a zábavu. Pravidelně se zde konají koncerty různých žánrů pro různé věkové kategorie. V letní sezóně je v Poreči řada výstav či festivalů a pro děti jsou pořádány animační programy.