Přečtěte si informace o Poreč ještě dřív, než na dovolenou vyrazíte

Poreč na vás dýchne historii

Toužíte po dovolené Poreč, kde je věčné slunce, blankytně čisté moře a neodolatelné pláže? Zajímají vás taje historie, kouzlo kultury i dostupnost zábavy? Rozhodněte se pro luxusní a bohatě vybavené ubytování v soukromí Chorvatska na západním pobřeží Istrie, v přístavním městě Poreč. Nedílnou součástí je ostrůvek Sveti Nikola, vzdálený asi 400 metrů. Ideálními místy pro strávení rodinné dovolené jsou letoviska Lanterna, Plava a Zelena Laguna či Solaris.

Informace o Poreč

Sportem žije každý a plážové radovánky vás pohltí

Pro všechny milovníky sportovních aktivit jsou připraveny školy windsurfingu, wakeboardingu, plavání a jízdy na koni. Ideální podmínky jsou zde pro potápění. Víceúčelová sportovní hala je jako stvořená pro míčové sporty. Pro fyzicky zdatné jsou připraveny výlety do jeskyní. Půjčovna člunů a kol je zde plnohodnotně zastoupena. Děti jistě uchvátí první otevřený aquapark v Chorvatsku. Ubytování na Istrii vám nabízí komfortní chvíle odpočinku a je umístěno často také poblíž úchvatných pláží. V Poreči se setkáte se spoustou kamenitých pláží s travnatými místy, ale i s oblázkovými, štěrkovými plážemi, které dominují betonovými platy a terasami. Mnohé se pyšní oceněními Modré vlajky a bezbariérovým přístupem. Exklusivní pláže jsou obohaceny tobogány a skluzavkami.

Památky Poreč jsou zapsané v kulturním bohatství 

Historicky omamné město Poreč je proslulé Eufraziovou bazilikou, která je zapsána v seznamu památek UNESCO. Projít si můžete nevídaně zdobený biskupův audienční sál. Zajímavé je i Vlastivědné muzeum uchvátí římskými mozaikami, stélami i císařskou bustou. V pozadí nestojí ani Románský dům známý svou etnografickou sbírkou. Magnety jsou zbytky antických chrámů a paláců. Ubytování v Chorvatsku formou all inclusive je nejlepší volbou pro všechny generace. Turistům je otevřena i možnost relaxace s domácími mazlíčky. Upřednostnit dopravu autem, autobusem či autem je na každém turistovi. Stravování zajistí známé i neznámé fantastické restaurace.

Letní radovánky lze osvěžit městskými slavnostmi, koncerty klasické i jazzové hudby a folklórními setkáními. Výtvarné akce a soutěže, festival pouličního divadla, historický festival, závody ve windsurfingu, party na pláži, diskotéka Byblos, letní karneval anebo atrakce pro nejmenší děti, jsou prioritou Poreče.