Prázdninové domy Poreč

Atraktivní prázdninové domy Poreč a kupa zábavy k tomu

K nejdůležitějším odpočinkovým centrům na půvabném poloostrově Istrie se bezpochyby řadí i kouzelný přístav Poreč. Jeho nádherné pláže u vyhřátého Jaderského moře, spousta zábavy a snadno dostupné ubytování Poreč z něj dělají ideální místo vašeho pobytu na jadranském pobřeží. Zdejší živá atmosféra se však bude líbit především všem, kdo si ho chtějí užít aktivně, prozkoumat okolní magnety a ještě si dostatečně zalenošit. Na dosah Poreče se navíc nacházejí další význačné rekreační lokality, ideální cíle celodenních, rodinných výletů. Poslední, avšak nikoliv nepodstatnou výhodou je jeho vzdálenost od České republiky – patří k nejbližším letoviskům, do nichž od nás vůbec můžete za mořem vyrazit.

Ubytování Poreč

Kde prožít povedenou dovolenou na Istrii

Přestože jeho rozloha není ve srovnání s jinými destinacemi nijak závratná, nabízí Istrijský poloostrov – rozložený na samém chorvatském severu – takřka nevyčerpatelné množství skvělých rekreačních lokalit. Právě Poreč i se svými prázdninové domy na Istrii náleží k těm nejvyhledávanějším. Leží na rovinatém západě Istrie, zhruba na půli vzdálenosti dělící jiná významná města Umag a Rovinj. Břehy Jaderského moře se zde vinou v četných zátočinách a poloostrovech – a na jednom takovém najdete i vyšňořené porečské centrum honosící se svou starobylostí. Do regionální metropole Puly je to odsud něco přes 50 kilometrů a význačné přístavní středisko Rijeka se rozpíná ještě takřka o polovinu této vzdálenosti dál.

Co nabízí naše prázdninové domy Poreč

Vybavení jednotlivých domů se v konkrétních případech samozřejmě liší, stejně tak jako jejich velikost, dispozice, design či okolí. Na co se však během dovolené na Istrii můžete vždy stoprocentně spolehnout, je jejich kvalita, čistota a funkčnost zařízení. Najdete v nich standardní spotřebiče jako sporák, ledničku, mikrovlnnou troubu. Samozřejmostí jsou koupelny se sprchovým koutem a WC, vytápění, nechybí televizor a ani prostor k parkování. Velká část objektů vám ovšem k dispozici přidá i bazén, dětské hřiště s trampolínou a klouzačkou, DVD a CD přehrávače, satelitní televizi, krbová kamna, velkou terasu, zahradní gril či garáž. V kuchyni najdete taktéž takové pomocníky, jako jsou kávovar, mrazák, digestoř a myčka.

Ubytování Poreč a výlet do minulosti

Historie turistického ruchu v Poreči sahá až do roku 1845, kdy tu byl vydán první bedekr. Od těch dob již uplynula spousta času, celý resort se několikanásobně zvětšil a značně se rozšířily i možnosti ubytování v Poreči. V Chorvatsku se zdejší rekreační zóna počítá k těm největším, vždyť se táhne skoro 40 kilometrů podél pobřeží. Její součástí je též porečská jachetní marina naproti ostrovu Sveti Nikola, nespočet obchodů (včetně supermarketů), restaurací a nočních podniků. Dominantu historické Poreče tvoří bazilika sv. Eufrazia, založená v 6. století (součást světového dědictví UNESCO). Z dalších památek nepřehlédněte zbytky antických chrámů, gotické paláce, ani vlastivědnou expozici v domě Sinčičů. Nenechávejte se dlouho přemlouvat a vydejte se do Poreče, do kraje vinohradů, nádherných pláží, historických památek a neutuchající zábavy. Nudit se tu nebudou ani malé děti, ani rozdovádění mládežníci, ani partičky studentů, ani mladé rodiny ba dokonce ani senioři. Na každého tady čeká během dovolené něco zajímavého a lákavého. Základem vydařené dovolené je pochopitelně pěkné počasí, na Istrii od června do září nešetřící sluníčkem, teplem a jemným, osvěžujícím vánkem. Spousta prázdninových objektů přímo v Poreči i mezi okolními vískami Baderna, Basarinka, Kirmenjak, Kadumi, Musalez, Zbandaj nebo Fuskulin vám při poznávání istrijských krás bude sloužit jako vynikající základna, na jejíž servis se můžete vždy spolehnout.