Čeká na vás báječná dovolená Poreč

Ubytování Poreč a jeho přednosti

Starobylé hrdé město a populární letovisko Poreč právem patří k nejnavštěvovanějším místům nejen Istrie, ale i celého Chorvatska. A není divu. Příchozím nabízí množství unikátních starověkých památek, skýtá komplexní moderní turistické zázemí a pyšní se množstvím skvěle udržovaných pláží s pestrou škálou rekreačního vyžití. Zajistěte si ubytování Poreč na tomto vskutku rajském místě u jadranského pobřeží. Jeho rušná atmosféra se zalíbí hlavně všem, kdo touží po aktivním způsobu prožití léta, průzkumu blízkých lákadel a pohodovém odpočinku. Na dosah letoviska se totiž nachází řada důležitých turistických lokalit, jako stvořených k celodenním, rodinným výletům. 

Dovolená Poreč

Poreč: poradíme, kam se vydat a co neminout

Poreč (dnes téměř 16 tisíc stálých obyvatel) je centrem turistického ruchu ležící skoro přesně ve středu západních břehů známého poloostrova Istrie. Nachází se na březích překrásného, členitého zálivu, z Jaderského moře ohraničeného ostrůvkem Sveti Nikola, jež je od pobřeží vzdálen necelých 400 metrů, a dostanete se na něj pravidelnými lodními linkami. V bezprostřední blízkosti Poreče se ukrývá řada známých přímořských resortů jako Červar-Porat, Ulika, Materada, Špadići, Laterna či Plava laguna. Do krajského správního střediska Pula je to ze zdejších prázdninových domů více jak 50 kilometrů a důležitý přístav středisko Rijeka se rozkládá ještě skoro o půlku této vzdálenosti dále.

Poreč a jeho pláže, v Chorvatsku vyhlášené

V Poreči se úžasným způsobem mísí velkolepá historie s aktuálním turistickým zájmem a krásou pláží. Při prohlídce jeho centra narazíte například i na pozůstatky středověkého opevnění a obranných věží nebo na zbytky starořímských chrámů Neptuna a Marta z 2. století. Pompézní Sabornica (tedy Shromáždění) je budova bývalého františkánského kláštera, přestavěná na sněmovnu v dobách, kdy Poreč býval hlavním městem Istrijského poloostrova. Využijte však pronájmu ubytování na Istrii především k relaxaci na krásných porečských plážích. Vinou se jižně i severně od města, řada z nich byla vyznamenána Modrou vlajkou za kvalitu svých služeb a na mnoha z nich je i v během letní sezóny příjemný klid. K nejznámějším patří Brulo, Donji Špadiči, Oliva či koupaliště Gradsko.

Užijte si ubytování na Istrii na maximum

Věříme, že si pobyt v Poreči vychutnáte a bude se vám tam líbit. Kraj vinohradů, rozšafných pláží, historických skvostů a nekončící zábavy proto má všechny předpoklady. Skvěle bavit se tady budou malé děti, mládež, studenti na cestách, mladé rodiny i senioři. Na všechny zde čeká něco zajímavého a lákavého. Zajistěte si ubytování Poreč nebo v jeho okolí, například mezi obcemi, jako jsou Baderna, Basarinka, Fuskulin, Kadumi, Kirmenjak, Musalez a Zbandaj. V období m letních měsíců (červen, červenec, srpen a září) se můžete těšit i na příznivé počasí, na Istrii je v tuto dobu velmi teplo a málo prší.