Prázdninové domy na Istrii

Objevte prázdninové domy na Istrii

Poloostrov Istrie je dnes špičkovým prázdninovým centrem s plným turistickým komfortem, pro našince navíc přitažlivý svou skvělou dostupností. Prázdninové domy na Istrii společně s nádhernými plážemi můžete užívat plnými doušky a zároveň se podívat na největší turistická lákadla oblasti v podobě přírodních zajímavostí a historických památek. Ubytování Istrie je kvalitní, poblíž turistických atrakcí a za rozumnou cenu.

Prázdninové domy na Istrii

Z geografického hlediska Istrie začíná na severu Jadranu u italského města Terst a stejnojmenného zálivu. Se svými 3 700 km2 vybíhá do Jaderského moře směrem na jih, kde leží její centrum a památkový klenot, starořímské město Pula. Na východě, kde ho omývají vody Kvarnerské zátoky, tento chorvatský poloostrov končí u významného přístavu Rijeka. Po celé jeho ploše je k dispozici dostatek kvalitních prázdninových domů na Istrii.

Prázdninové domy na Istrii, pláže a koupání s delfíny

Istrijský poloostrov, to je především průzračný Jadran a čisté oblázkové pláže, táhnoucí se podél celého jeho pobřeží. Nejproslulejší a nejnavštěvovanější pláže objevíte na západě u věhlasných letovisek jako Umag, Novigrad, Poreč nebo Rovinj. Na dosah všech prázdninových domů Istrie a na přilehlých ostrůvcích ovšem narazíte mezi útesy také na nepřeberné množství liduprázdných romantických zátočin, v nichž si při vodních radovánkách užijete naprostý klid.

A toužíte-li naopak se svými dětmi po pořádné zábavě, tobogánech, umělém vlnobití a jiných vodních atrakcích, vydejte se z vašeho prázdninového domu na Istrii do akvaparku. U Novigradu nejen na vaše ratolesti čeká moderní vodní svět zvaný Istralandia, nedaleko Poreče vyrostl další moderní a rozsáhlý vodní park Aquacolors.

Příroda na dosah prázdninovým domům na Istrii

Pokud rádi trávíte dovolenou v přírodě, nabízí vám Istrie nejednu pozoruhodnou lokalitu, vždy rozumně dostupnou z vašeho prázdninového domu na Istrii. Zřejmě nejúchvatnější a nejcennější chráněné území zde představuje národní park Brijuni, rozkládající se na blízkých ostrůvcích v modravém Jaderském moři. Kromě římské vily z 1. století n. l., výstavy „Tito na Brijunech“ a nezapomenutelných scenérií v něm uvidíte též mnohé vzácné zástupce jihoevropské fauny a flóry.

Za vidění rozhodně stojí i „falešný“ Limský fjord (Limski zaljev) se stády delfínů. Táhne se v délce 10 km od západního pobřeží istrijské pevniny (mezi Vrsarem a Rovinjí) až k jeskyni Romualdo pod vrškem Sv. Martin (230 m n. m.). Nezatopená část údolí dosahuje hluboko do vnitrozemí až k městečku Pazin, slavnému díky hradu, v němž se odehrává verneovka Nový hrabě Monte Cristo.

V pestrém, barevném istrijském vnitrozemí objevíte ještě například chráněné rezervace Škaraba a Šijana. Nejvyšším bodem Istrie je hora Vojak (1 401 m n. m.) s rozhlednou v pohoří Učka, které pokrývají husté vavřínové les. Skrz něj prochází i rychlostní silnice spojující prázdninové domy Istrie na východě s jejím západem.

Prázdninový dům Istrie, historie a památky

Součástí Novigradu, Umagu a Rabacu nejsou jenom moderní plážové resorty, ale taktéž městská centra s bohatou historií. V Pule uvidíte antický amfiteátr, vítězný oblouk, Herkulovu bránu či renesanční Mariánskou katedrálu. Nejvýznačnější památku, Eufraziovu baziliku, ukrývá Poreč – patří mezi světové kulturní dědictví UNESCO. Středověká Rovinj plná křivolakých uliček a kamenných domů nabízí kostel sv. Eufemie, Balbiho oblouk nebo románskou kapli sv. Trojice.