Ubytování a atrakce Premantura vás překvapí

Premantura, je malebné městečko se 450 obyvateli, které bylo osídleno již v době bronzové. Atrakce Premantura jsou různorodé a zajímavý fakt je to, že Premantura je tím nejjižnějším místem Istrie. O moudrém rozhodnutí starých Římanů, když se rozhodli právě pro tento region jako ideální místo pro osídlení, svědčí pozůstatky Villae rusticae. Ubytování Premantura nabízí různé objekty k pronájmu, ať už se rozhodnete pro prázdninový dům nebo apartmán, s vybavením prázdninových objektů budete spokojeni.

Zde byla nalezena nádherná socha Minervy, která je dnes vystavena v archeologickém muzeu v Pule. Nejpopulárnějším znakem Premantury je dlouhý úzký poloostrov Kamenjak - 9,5 km dlouhý a až 1,5 km široký, který se jako ruka táhne do Jadranského moře.

Jižně od Premantury najdete vojenskou oblast, která svojí prohlídkou zaujme malé i velké kluky. Vstup je zde zpoplatněn. Dále je možnost spatřit úchvatné podvodní jeskyně Velká a Malá Kolombarica, které vám zaručeně vezmou dech a přesvědčí o tom, jakou velkou moc má příroda. Možnost vydat se lodí na okolní ostrůvky určitě nadchne všechny romantické duše a naplní srdíčka láskou. Pro zamilované doporučujeme také navštívit kouzelný maják Porer.

Dovolená v Chorvatsku

Je to jedna z posledních oáz zdejšího pobřeží, která si uchovala původní podobu – mozaiku obdělávaných polí, pastvin a zelených hájů, která se střídá s nádhernou azurovou barvou moře. Ve městečku se nachází několik dobře vybavených obchodů, bank, lékařských praxí a obchodů se suvenýry. Premantura a její restaurace jsou známé svou výjimečnou nabídkou čerstvých ryb a mořských plodů. Možnosti k provozování sportu: Region nabízí dobré možnosti pro surfaře a všichni, kteří nemají zkušenosti s tímto sportem, rádi by ho však vyzkoušeli, jsou vítanými hosty obou surfařských škol.

Pláže: Kamenjak je lemován 30 km dlouhým pobřežím zdobeným mnohými zátokami a maličkými plážemi, jejichž svérázná krása je díky malým ostrůvkům, které se vynořují s modro-zeleného moře, téměř dokonalá.

Objednejte si prázdninový dům na Istrii v soukromí a vaše dovolená v Chorvatsku bude tím pravým ořechovým.