Informace o Premantuře

Načtěte si zajímavé informace o Premantuře dřív, než vyrazíte

Premantura láká svými plážemi

Ubytování Premantura se nachází jihovýchodně od známého města Pula a je vhodné pro všechny generace. Zcela plochý poloostrov Kamenjak je její domovinou. Není divu, že se v tak čisté vodě chovají ústřice, jedlé slávky a loví mořský rak. Jižně od Premantury se nachází vojenská oblast, která je svou prohlídkou zpoplatněna. Útesy Velká a Malá Kolombarica doslova uchvátí podvodními jeskyňkami. Výlety lodí do okolních ostrůvků s sebou nesou nádech romantiky. Maják Porer je překrásnou scenerií pro zamilované. Zde se dozvíte další důležité informace o Premantuře, ještě předtím, než vyrazíte na dovolenou.

Vodní sporty jsou na Premantuře slušně zastoupeny

Místní vodní proudy jsou vhodné pro windsurfing. Také potápění je královskou zábavou. Podmořský rybolov nadchne nejednoho turistu. Cyklistické stezky Od place do place, neboli od náměstí do náměstí mají svou danou zajímavou trasu. Poloostrovem Kamenjak vede stezka pro horská kola. Připravte se na nezapomenutelnou rodinnou dovolenou na Istrii. Premantura je vesnice, která příliš neoplývá bohatými architektonickými skvosty. Skutečné památky nabízí vyhlášené město Pula. Rybí restaurace na ostrůvku Ceja je častou zastávkou turistů stejně jako kavárny, cukrárny, diskotéky a noční bary.

Klidné pláže i malé zátoky slibují soukromí a idylku

Koupání v Premanture je osvědčené doplněné mnoha bezbariérovými přístupy. Malinké pláže anebo ostrovní oblázkové, pískové či skalní plotny nabízejí pohodovou dovolenou na Istrii. Zátoky, mysy a pláže jsou s kapkou divokosti velkým lákadlem. Západní pobřeží nabízí pláže Radovica a Pinižula. Lidové slavnosti Raků a sv. Vavřince, patrona Premantury s četnými koncerty a vystoupeními příjemně naladí.

Cesta k luxusní dovolené Premantura

Pro všechny, kteří milují spíše aktivní způsob strávení dovolené i v odlehlejších částech, je určeno ubytování v soukromí Chorvatsko. Toto přirozené prostředí je vhodné pro člověka i s jeho domácím zvířecím miláčkem. Rekreační domy a byty all inclusive, ve kterých je zahrnuta voda, plyn, elektřina, ložní prádlo i závěrečný úklid, jsou přepychovou možností ubytování v Chorvatsku. Jídlo a dopravu si turisté obstarávají sami.