Dovolená na Istrii, ubytování v Chorvatsku

Jedním z největších lákadel při trávení dovolené v Pule, konkrétně na jeho poloostrově Istrii, je samozřejmě Pula. Největší istrijské město je významným kulturním i hospodářským centrem oblasti i velkým dopravním uzlem s letištěm, přístavem i železnicí. Letní dovolená v Pule, to je nejen moře, ale i sport, kultura, památky a pestrá večerní zábava.

Historie na dosah apartmánů Pula

Pula byla díky výhodné obrané poloze obydlena již zhruba od 6. století př. n. l. Za takovou dobu se nashromáždila a naštěstí uchovala slušná řada památek. Za nejvýznamnější je určitě považován místní amfiteátr pro více jak 23 tisíc diváků z 1. století, který je po římském koloseu považován za druhou největší stavbu svého druhu na světě. I další významné památky pocházejí převážně z římského období, například Dianin nebo Augustův chrám, Římská mozaika a Dvojitá nebo Herkulova brána a tím výčet památek rozhodně nekončí. Pula je zkrátka důkazem, že dovolená u moře v Chorvatsku se dá strávit i jinak než koupáním v moři nebo sportovně. Prohlédněte si nabídku rekreačních domu v Pule a vydejte se na úžasnou dovolenou do Puly.

Ubytování v Pule pro milovníky sportu

I pro fanoušky moře a sportu ale samozřejmě Pula nabízí víc než pestré možnosti. V okolí jsou výborné podmínky pro vodní sporty jako potápění, vodní lyžování nebo podmořský rybolov. Pro majitele jachet nechybí přístavy a při volbě ubytování na Istrii některé rekreační domy nebo byty nabízejí i vlastní přístaviště. Samozřejmostí jsou pak tenisové nebo (beach) volejbalové kurty, ale na své si přijdou i vyznavači fotbalu, basketbalu, minigolfu nebo squashe. Díky množství cyklostezek po celé Istrii je oblast doslova cyklistickým rájem a Pula nabízí vyžití i pro in-line bruslaře. Na rozdíl od menších rekreačních středisek nabízí Pula při travení dovolené mnohem pestřejší noční život. Během sezony nechybí různé festivaly, koncerty, taneční zábavy i různé trhy a multi žánrové festivaly. Samozřejmě nechybí ani obligátní diskotéky a množství barů a restaurací. Milovníci muzeí navíc můžou zavítat i do některého z místních prozkoumat místní nálezy.

Výlety v okolí Puly

Pula je překrásnou perlou Istrii, ale na tomto poloostrově najdete mnohem více překrásných míst. Pokud byste rádi čistou přírodu, čerstvý vzduch a úžasný klid, určtitě Vás zaujme Premantura, která je v podstatě obklopena přírodními parky. Dále určitě doporučujeme návštívit Medulin, Fažanu, Peroj a další istrijská města. Skvělé dovolené v Pule už nic nebrání v rojezdu.