Atrakce Pula jsou vhodné pro všechny

Jedním z největších lákadel při trávení dovolené v Chorvatsku, konkrétně na jeho poloostrově Istrii, je samozřejmě Pula. Největší istrijské město je významným kulturním i hospodářským centrem oblasti i velkým dopravním uzlem s letištěm, přístavem i železnicí. Ubytování Pula, to je nejen moře, ale i sport, kultura, památky a pestrá večerní zábava, to podtrhuje fakt, že atrakce Pula jsou pro všechny věkové skupiny.

Atrakce Pula

Historie na dosah apartmánů Pula

Pula byla díky výhodné obrané poloze obydlena již zhruba od 6. století př. n. l. Za takovou dobu se nashromáždila a naštěstí uchovala slušná řada památek. Za nejvýznamnější je určitě považován místní amfiteátr pro více jak 23 tisíc diváků z 1. století, který je po římském koloseu považován za druhou největší stavbu svého druhu na světě. I další významné památky pocházejí převážně z římského období, například Dianin nebo Augustův chrám, Římská mozaika a Dvojitá nebo Herkulova brána a tím výčet památek rozhodně nekončí. Pula je zkrátka důkazem, že dovolená na Istrii se dá strávit i jinak než koupáním v moři nebo sportovně. Prohlédněte si nabídku ubytování na Istrii a vydejte se na úžasnou dovolenou do Puly.

Ubytování v Pule pro milovníky sportu

I pro fanoušky moře a sportu ale samozřejmě Pula nabízí víc než pestré možnosti. V okolí jsou výborné podmínky pro vodní sporty jako potápění, vodní lyžování nebo podmořský rybolov. Pro majitele jachet nechybí přístavy a při volbě ubytování v Chorvatsku některé prázdninové domy nebo byty nabízejí i vlastní přístaviště. Samozřejmostí jsou pak tenisové nebo (beach) volejbalové kurty, ale na své si přijdou i vyznavači fotbalu, basketbalu, minigolfu nebo squashe. Díky množství cyklostezek po celé Istrii je oblast doslova cyklistickým rájem a Pula nabízí vyžití i pro in-line bruslaře. Na rozdíl od menších rekreačních středisek nabízí Pula při travení dovolené mnohem pestřejší noční život. Během sezony nechybí různé festivaly, koncerty, taneční zábavy i různé trhy a multi žánrové festivaly. Samozřejmě nechybí ani obligátní diskotéky a množství barů a restaurací. Milovníci muzeí navíc můžou zavítat i do některého z místních prozkoumat místní nálezy.

Výlety v okolí Puly

Pula je překrásnou perlou Istrii, ale na tomto poloostrově najdete mnohem více překrásných míst. Pokud byste rádi čistou přírodu, čerstvý vzduch a úžasný klid, určtitě vás zaujme město Premantura, která je v podstatě obklopena přírodními parky. Dále určitě doporučujeme návštívit Medulin, Fažanu, Peroj a další istrijská města. Vaše příští dovolená v Chorvatsku bude ještě lepší, než ta předešlá.