Načtěte si informace o Pule, které se můžou hodit

Nechte se okouzlit středověkým nádechem

Kulturní, hospodářské i obchodní středisko a také vojenský přístav Pula se rozkládá v úžasně chráněné zátoce poloostrova Istrie. Toto ohromně staré město nabízí pestrou paletu pamětihodností v čele s Amfiteátrem z 1. století. Dalšími atrakcemi jsou Herkulova a Dvojitá brána, triumfální oblouk rodiny Sergiů a také zbytky římského divadla na kopci za městem. Klenotem je i zachovalá Římská mozaika, Augustův chrám proměněný v lapidárium a muzeum soch či Dianin chrám. Obdivuhodná je i Mariánská katedrála na nábřeží a Kaple Parekklésion, skvost byzantské baziliky. V ubytování Pula se skvěle pobavíte ať už s celou rodinou, nebo partou přátel.

Informace o Pule

Maximální sportovní vyžití na dovolené Pula

Pula je místem, kde se daří skvěle vodním sportům, jako jsou potápění, podmořský rybolov či vodní lyžování. Je možno využít i školy potápění. Tenisová a golfová hřiště patří k luxusním. Dovolená na Istrii uspokojí malé i velké cestovatele! Střelnice, jízda na koni, v jezdeckém klubu Libora či na ranči Barba Tone, na kolečkových bruslích, cyklistické stezky, jsou plně k dispozici. Bowling, hřiště na volejbal a házenou, košíkovou či fotbal, jsou populárními sportovními aktivitami. Stadion Aldo Drosina, pojme 10 000 diváků.

S jídlem roste chuť a místní speciality Istrie

Dovolená v Pule znamená i dokonalé pokrmy a delikatesní víno. Ve městě se konají gastronomické přehlídky opepřené hudbou a divadelními vystoupeními. Při tanci a poslechu hudby nevychutnávají speciality Istrie lépe. Jsou jimi jehněčí a skopové maso pod peklou, ryby na bylinkách na roštu, plody moře na všechny způsoby, pršut dělaný nad ohništěm, paštikada, girice anebo čevapčiči udělají dojem na všechny mlsné jazýčky. Vše je doplněno vínem a pálenkou Rijaka.

Místo opředené mnoha pověstmi, taková je Pula

Apartmány Chorvatsko ve stylu all inclusive slibují ubytování na vysoké úrovni. All inclusive je název pro všechny objekty, které mají v ceně již zahrnuty náklady na spotřebu, poplatek za povlečení a ručníky. Chvíle odpočinku je zde možné trávit i se zvířecími miláčky. Doprava je nejvhodnější autem, stravování lze zvolit vlastní či v místních velkolepých restauracích a rybích hospůdkách.