Chaty a chalupy v Rabac

Dovolená na Istrii, ubytování v Chorvatsku

Důvody pro chatu v Chorvatsku (Rabac)

Bývalá rybářská vesnička a dnešní atraktivní letovisko Rabac s perfektním turistickým komfortem a vyhlášenými plážemi je chloubou východního pobřeží Istrie. Návštěvníkům nabízí kompletní sportovní a kulturní vyžití, kompletní infrastrukturu a dosah mnohých slavných istrijských památek a přírodních krás. Podívejte se na naši nabídku komfortních, dobře vybavených chat na Istrii a vyberte si některou v okolí Rabacu – nebudete litovat. Platí to zvláště pro mladé rodiny a jejich skotačivé dorostence, pro které je zde připravena spousta nejrůznějších lákadel. Romantické, půvabem a zátočinami prosycené pobřeží ukrývá dostatek zajímavých lokalit též pro zamilované páry a vlastně pro každého, kdo zatoužil po troše toho klidu a soukromí.

Prázdninové domy v Chorvatsku a jejich poloha v Rabacu

Rabac má v současnosti necelých 1 400 obyvatel, které živí zejména cestovní ruch. Nachází se zhruba ve středu východního pobřeží poloostrova Istrie na dohled od populárních jadranských ostrovů Krk a Cres. Jižně od Rabacu leží známé resorty Duga Luka a Světa Marina, kousek severně pak Plomin s panoramatickou, stejnojmennou zátokou, připomínající fjord. Vydejte se za pobyty do Chorvatska, čeká vás příjemně prožitý týden či dva. Silnicí, zdolávající v mnoha serpentinách místní prudké (přestože nikoliv nějak vysoké) svahy, se z Rabacu rychle dostanete do zdejšího administrativního centra Labinu. Hlavní silnice zaručuje rychlou dostupnost velkých měst, mezi něž patří především istrijská metropole Pula a důležitý přístav Rijeka.

Komfort i při letní dovolené v Chorvatsku

Významný počet z našich rekreačních domů u moře v Rabac je označen značkou „Zahradní nábytek PLUS“, značícím pohodlné posezení v souladu s místní pěknou přírodou. Tyto objekty u Rabacu jsou vybaveny zahradním nábytkem ze dřeva, proutí, kovu, hliníku či opravdu bytelného plastu (v případě posledních 3 materiálů u nich nechybí příjemné podsedáky). Počet zahradních židlí odpovídá alespoň nejvíce povolenému množství osob v domě. Samozřejmostí je zahradní gril, slunečníky a venkovní lehátka. V objektech pro 2 až 5 osob jsou dvě lehátka, v domech pro 6 až 7 osob jsou tři lehátka, v domech pro 8 až 9 osob jsou čtyři lehátka a v domech pro více než 10 osob je až šest lehátek.

Jak jsou vybaveny chaty v Chorvatsku (Rabacu)

Ptáte se, co najdete ve své chatě či chalupě na Istrii, až tam přijedete na dovolenou? Žádné starosti si dělat nemusíte, všechny jsou velmi dobře zařízeny, takže si prakticky nic nemusíte brát s sebou z domova (kromě stravy, její množství i složení je však čistě na vás). Vybavení jednotlivých objektů se případ od případu liší, což je pochopitelně platné i pro jejich velikosti, pro jejich rozměry, pro jejich půdorys, pro jejich vzhled či pro design jejich exteriéru. Dokonale spolehnout se můžete i na jejich naprostou čistotu a na vysokou kvalitu jejich vybavení. Podstatná část domů vás navíc překvapí nečekaným nadstandardem v podobě bazénu, krbu, grilu, garáže či dětského hřiště s houpačkou.

Zákaznický servis NOVASOL řeší poruchy při ubytování neprodleně a účinně

Díky perfektnímu a komplexnímu zákaznickému servisu NOVASOL budou jakékoliv vaše problémy s ubytováním v Rabac řešeny okamžitě a pečlivě. Selže-li s okamžitým vypořádáním vaší žádosti správce objektu přímo na místě, můžete ihned volat naší hotline 00385 / 98 25 49 18 s nepřetržitým provozem během týdne, v sobotu od 14 do 20 hodin a v neděli mezi 9. až 19. hodinou. K dispozici ve všední dny od 9 do 16 hodin a v sobotu do 13 hodin jsou vám také servisní kanceláře NOVASOL v blízké Rijece, v Pule a v Poreči. Neprodlené reakce se dočkáte, i pokud zavoláte přímo na naší centrálu do Dánska na číslo 0045 / 97 97 57 57. Postaráme se o to, aby vaše dovolená byla naprosto poklidná a bezproblémová.

Aktivity vhodné z vašeho prázdninového domu v Chorvatsku

Podél malebného rabackého pobřeží tu vede řada turistických tras a cyklostezek. Vinou se skrz úchvatnou okolní přírodu borovicových lesů, olivových hájů a mohutných útesů a obzvláště okolí Kosi a Plominu vás okouzlí nezapomenutelnými scenériemi Jaderského moře i istrijského vnitrozemí. Zajímavým zážitkem se může stát též výlet na nedaleký ostrov Cres, proslulý skvostnými plážemi a zvláštní, téměř zapomenutou atmosférou. Dále si během dovolené v Rabac můžete dopřát takové aktivity, jako jsou například plavání, šnorchlování, vodní sporty, plážový volejbal nebo tenis. Neopakovatelnou atmosféru přímořského resortu dotváří promenáda obklíčená záplavou kaváren, cukráren, barů, restaurací a nejrůznějších obchůdků. V městečku nechybí ani lékárna, bankomat a minimarket s potravinami.

Atrakce, které zpestří váš pronájem letního domu v Chorvatsku

K význačným a populárním aktivitám se v Rabacu a jeho okolí řadí také výletní plavby lodí, případně historickou plachetnicí. Dopřejte během pobytu v Chorvatsku nádhernou cestu k břehům Krku a Cresu. Za průzkum stojí i úzká zátočina Raški na istrijském pobřeží, svým tvarem tak evokující slavný Limský fjord. Od Rabacu je vzdálená zhruba 60 minut chůze pěšky. Milovníci historie by se z Rabacu rozhodně měli vydat na jihozápad a navštívit světoznámý klenot Istrie a památkovou zónu, starořímské město Pula. Jeho historie sahá až do druhého století před naším letopočtem a ohromí vás tu řada skvěle zachovalých antických památek jako Herkulova brána, obří aréna či velkolepý Augustův palác.

Doteky historie kolem apartmánů u moře v Chorvatsku

Rabac vyrostl až počátkem 20. století nejprve jako lázně a největší rozmach zaznamenal v 80. letech, kdy zde s rostoucím zájmem o Istrii vyrostla řada hotelů a kempů. Proto přímo v něm nenajdete příliš mnoho upomínek nějaké vzdálené historie. Stačí se však v průběhu rodinné dovolené v Rabac zatoulat z Rabacu kousek dál a dějiny zdejšího kraje se před vámi doslova otevřou jako v knize. Nejblíže stojí okresní Labin (italsky Albona) s historickým srdcem Stari Grad na jednom z pahorků. Je protkáno řadou křivolakých uliček (Šetalište San Marco) a kostely jako Sveta Marija. Z dalších klenotů nezapomeňte na starobylou Rovinj, na jeskyně u městečka Pazin či na pohoří Učka s nejvyšším istrijským vrcholem Vojak (1 396 m).

Apartmány u pláže v Chorvatsku

Pláže Rabacu jsou vesměs oblázkové, ukrývají se v romantických zátočinách mezi útesy a pro svůj celkem pozvolný sestup do azurových vln Jadranu jsou velmi oblíbené mezi rodinami s dětmi. Hlavní rabacká pláž Maslinica vám doslova přiroste k srdci. Dosahuje na zdejší poměry docela dost velkou rozlohou (40 metrů šířky a 500 metrů délky), je pokryta kamínky, ze všech zdejších pláží má nejpomalejší klesání do prosluněných vod Jaderského moře a k tomu výhodnou dostupnost z našich chat na Istrii. Samozřejmostí je plážový servis včetně občerstvení, toalet, sprch, dozoru plavčíka, klouzaček, tobogánu a dětského hřiště. Další pěkná plaža Lanterna se ukrývá na východě resortu, svým obtížnějším přístupem do vody se ovšem hodí hlavně pro romantiky a věčné dobrodruhy.

Jak dlouho trvá doprava do vily s bazénem v Chorvatsku (Rabac)

V podstatě celá cesta až k jadranským břehům u Rabacu vede po dálnicích. Tedy s výjimkou průjezdu Českou republikou a závěrečného dojezdu z předdměstí Rijeky do Rabacu. Závěrečnou část na Istrijský poloostrov můžete zdolat variantou přes Maribor, Záhřeb a Rijeku (hranice mezi Slovinskem a Chorvatskem v takovém případě přejedete u Rupy), nebo i přes Lublaň a Terst (hraniční přejezd Dragonja). Rabac leží čtyři desítky kilometrů od dálnice A8. Radíme též pečlivé dodržovat dopravní předpisy bez výjimky a nezapomínat na pravidelný odpočinek. Dovolená v Rabac vám neuteče a dostatečně dlouhá, výživná přestávka co dvě hodiny jízdy po dálnici je prostě nezbytnou povinností.

Pronajměte si v Rabacu chatu v Chorvatsku, litovat nebudete

Ať již chcete prožít dovolenou v Rabac, nebo s dětmi či plánujeme romantický pobyt ve dvou, Rabac je to pravé pro vás. Počasí zde v měsících červen, červenec, srpen i září bývá velmi příjemné, moc neprší a teploty několik dní v řadě šplhají dokonce i přes tropickou třicítku. Nezapomeňte proto na opalovací krém, ochranu hlavy a brýle s UV filtrem! Je jedno, pojedete-li s rodinou, s přáteli, s dětmi, s rodiči, s partnerem nebo s firemními klienty, každý si v Rabacu najde to své. Nebude chybět nic, co k takovému pobytu potřebujete: zařízený rekreační dům s řadou výhod a servisem v případě potíží, letovisko s komplexní infrastrukturou a řada možností, jak si léta užít.