Zajímavosti a informace o Rabac přijdou vhod

Přímořské a klimatické lázně Rabac se pyšní svým oceněním již od roku 1912. Známé jsou svými působivými ozdravnými pobyty. Prázdninové domy na pláži jsou milým ubytováním pro letní dovolenou na Istrii. Koupání a slunění se u blankytně čistého moře lze zpříjemnit koncerty a zábavními večery na promenádě. Gastronomické slavnosti zasvětí turisty do chorvatské kuchyně. Chybějící památky nahrazuje božská příroda a průzračné moře s oslňující vegetací. Pláže v Rabacu jsou oblázkové, štěrkové a skalní plotny jsou vylepšeny umělým zásahem. Romantické zátoky s borovými lesy nabízejí čisté a pohodové koupání. Zátoka Maslinica je největší. Využít lze i bazén, tobogán a jiné sportovní a zábavní možnosti. V Rabacu jsou i pláže a jachtařské přístavy oceněné Modrou vlajkou, Maslinica, Laterna, St. Andrea a Girandella. Prázdninové domy v Chorvatsku najdete na každé krásné pláži a hodící se informace o Rabac v tomto článku.

Atrakce, které zpestří vaší dovolenou Rabac

K význačným a populárním aktivitám se v Rabacu a jeho okolí řadí také výletní plavby lodí, případně historickou plachetnicí. Dopřejte si během dovolené na Istrii nádhernou cestu k břehům ostrova Krk a Cres. Za průzkum stojí i úzká zátočina Raški na istrijském pobřeží, svým tvarem tak evokující slavný Limský fjord. Od Rabacu je vzdálená zhruba 60 minut chůze pěšky. Milovníci historie by se z Rabacu rozhodně měli vydat na jihozápad a navštívit světoznámý klenot Istrie a památkovou zónu, starořímské město Pula. Jeho historie sahá až do druhého století před naším letopočtem a ohromí vás tu řada skvěle zachovalých antických památek jako Herkulova brána, obří aréna či velkolepý Augustův palác.

Výsostné koupání na rodinné dovolené, to je Rabac

Centrální rabackou pláž Maslinica si zamilujete. Aby ne, když se pyšní na zdejší poměry opravdu značnou rozlohou (500 metrů na délku a kolem 40 metrů na šířku), jemnými kamínky na povrchu, velice volným klesáním do prohřátého Jaderského moře a krátkou vzdáleností od vašeho ubytování Rabac. K dosažení je tu pochopitelně i kompletní servis zahrnující různé gastronomié provozy a hygieniá zařízení, dozor profi plavčíka, tobogán, klouzačky a dětská hřiště. Ve východní polovině resortu najdete ještě jednu pěknou pláž (zvanou plaža Lanterna). Ta je však vhodná spíše pro romantiky a nezdolné dobrodruhy, neboť od Jadranu ji dělí řada různě velkých balvanů. Prázdninové domy, které město nabízí, se nacházejí na jižním i severním pobřeží. All inclusive je typ, který se těší velké oblibě. V ceně je zajištěna voda, plyn, energie, ložní prádlo, závěrečný úklid i rekreační poplatek. S dopravou a stravováním si musí poradit turisté sami podle svých zvyků a nároků. Domácím mazlíčkům je v mnoha případech vstup povolen!

Sport je přínosný pro všechny generace

V Rabacu jsou sportovní střediska s nabídkou komfortních služeb. Vodní sporty v čele s potápěním na pláži Světa Marina a v potápěčském centru Marina. Podmořský rybolov, vodní skútry a lyže jsou v kurzu. Tenisová škola, volejbal, fotbal i minigolf nemají v letních dnech chybu. Jogging a jízda na kole je možná na upravených stezkách. Nejmenší turisté si vyhrají na dětských hřištích. Letní dovolená v Chorvatsku je symbolem pro všechny generace.