search

Ubytování Raša

Ubytování Raša, vše pro romantickou dovolenou

Malé chorvatské městečko Raša se nachází na východním pobřeží poloostrova Istrie, malý kousek od význačného turistického centra Labin. Nabízí výhodné ubytování na Istrii. Jedná se o oblast bohaté vegetace, čistého vzduchu, nádherných lesních cest a krásných výhledů na Kvarnerský záliv. Ubytování Raša představuje ideální místo pro příjemnou letní dovolenou s bezpočtem možností aktivního trávení volného času.

Historie a památky kousek od rekreačních domů Raša

Městečko Raša vyrostlo od základů za rekordních 547 dní. Hlavním důvodem jeho stavby byla blízkost uhelného dolu. Název získalo podle stejnojmenné řeky, která tudy protéká. Za půl hodiny z vašeho ubytování Raša dojdete na vrchol Brdo. Pod ním stojí školní dům sv. Lucia, za návštěvu rozhodně stojí také maják na pobřeží.

Pláže na dosah ubytování v Raše

Pokud toužíte po krásných plážích s bohatým vybavením pro děti i dospělé, vydejte se z rekreačního domu Raša do letoviska Rabac. Milovníci plavání by neměli minout malou rybářskou vesnici Sveta Marina se stejnojmenným kostelíkem. Uzavírá malebný záliv s údolím plným olivových hájů. Ovšem i výtečně vybavené rekreační domy v Raše leží nedaleko moře a mnohé disponují bazénem.

Jakou rekreaci a sport nabízí dovolená Raša

Aktivní dovolenou v Raše pro všechny fanoušky přírody a turistiky skýtá nedaleká Skitača. Zhruba před 10 lety zde postavili horolezecký dům, lákající řadu návštěvníků milujících adrenalin. Kouzelné výhledy přináší rozhledna Plomin. Můžete si tady v klidu dát kávu a obdivovat romantické pohledy na záliv Kvarner a ostrovy. Takových příležitostí ostatně nabízí dovolená v Chorvatsku vždy nepočítaně.

Akce a zábava Raša

Nedaleko ubytování Raša se u dlouhého zálivu Raški nachází malá rybářská vesnice Trget, kde si v restauracích na břehu Jaderského moře vychutnáte mnoho jídel včetně mořských plodů. Též turistická střediska Drenje a Ravni pod vrcholky Oštri a Goli nabízejí v létě řadu aktivit včetně pestré gastronomie.

Atrakce v okolí Raši

Na dosah rekreačních domů Raša najdete spoustu zajímavých míst, která se vyplatí navštívit. V první řadě to je především „město umělců“ Labin. Zájemci zde najdou řadu kulturních institucí, hlavně v letních měsících se zde konají různé výstavy, koncerty a další kulturní akce. Za návštěvu určitě stojí i stará část města (Stari Grad) s osobitým kouzlem. Vydat se však můžete ještě dále za atrakcemi Istrie:

  • do národní park souostroví Brijuni (zátoka Verige se zbytky římských vil a chrámů, safari park, golfové hřiště, expozice „Tito na Brijunech“),
  • do akvaparku Aquacolors (nejdelší líná řeka v jižní Evropě, umělé vlnobití, 8 bazénů, 12 tobogánů, dětské brouzdaliště aj.),
  • k Limskému fjordu (z části zatopené údolí krasového původu o délce 10 km, výhled z tzv. Pirátské jeskyně a pozorování delfínů),
  • do velkého města Rijeky (antický oblouk, hrad Trsat, barokní chrám sv. Víta, národní divadlo Ivana Zajca, palác Modello, kapucínský kostel, náměstí Jadranski trg, bulvár Korzo, digitální planetárium, stadión Kantrida).